Перейти до контенту

Свій бізнес з нуля та без великих вкладень

Сьогодні заради інтересу взяв місцеву газету і став гортати оголошення, вразила одна досить цікава річ, значно зріс обсяг реклами в сфері надання послуг. За фактом реально оголошень такого характеру стало на кілька порядків більше, заради інтересу навіть підняв газету за минулий і позаминулий рік. При цьому хотілося б відзначити, що намітилася реальна структуризація оголошень, тобто вони стали нести більше інформаційного навантаження, при цьому стали пропонуватися не послуги широкого профілю по типу «Зроблю все», а все-таки почала з’являтися і спеціалізація. У першу чергу кажу про загальну тенденцію. Ну і другим аспектом, здивував мене, стало те, що реально все-таки зросли обсяги, що говорить про підвищення рівня конкуренції і з іншого боку є непрямим підтвердженням, що така діяльність прибуткова.

Яскравим прикладом розвиток сфери послуг, а точніше створення свого бізнесу на послугах для населення став ринок клінінгу. Що ж таке клінінг і як на ньому можно створити свій бізнес з нуля?

Клінінг – (від англ. Сlean – чистота, чистий) – спеціалізована послуга з професійного прибирання приміщень і підтримання чистоти (до речі на западі в цьому сегменті створти свій бізнес з нуля дуже просто в звязку з великим поптиом на такі послуги у нас поки він на стадії розвитку).

Свій бізнес з нуля та без великих вкладень

Створити свій бізнес з нуля в вигляді клінінгової компанії прийшла дуже давно і за великим рахунком ставитися до початку реальної діяльності в малому бізнесі. Можна сказати, що на ній багато в чому набивалися «шишки» і саме на ній проводилися повноцінні експерименти з впровадження технології розділення бізнесу. Тобто говоримо про те, що з часом від основної фірми було відбрунькувалося кілька дочок які займалися окремими видами діяльності . Але почнемо все по порядку як організовували свій бізнес з нуля.

свій бізнес з нуля, ідеї малого бізнесу на україні Зацікавившись створенням свого бізнесу на послуг для населення з прибирання, спочатку пішли по не зовсім правильному шляху і почали розглядати обладнання для малого бізнесу і параметри його експлуатації та навіть шукали спочатку клієнтів. Але в кінцевому підсумку обійшлося відносно малою кров’ю і за перші місяця спроб організації «вдалося» зіпсувати тільки одну газову плиту, дві витяжки і два рази переробляти роботу. З фінансової точки зору звичайно це влетіло а копієчку, але з точки зору бізнес планування дало величезний досвід (по тому як не потрібно створювати свій бізнес з нуля) на багато років вперед по відкриттю власного бізнесу з нуля.

І так, що необхідно щоб організувати свій бізнес з нуля на послугах клінігового агентства?

Перший етап в відповіді як створити свій бізнес з нуля, це безумовно бізнес планування самого проекту, то складання самого простого бізнес плану (читаємо Як скласти бізнес план?) В якому визначаємося із загальними параметрами бізнесу, більш детально можна почитати
Що таке бізнес план?

Другий етап це навчання самому бізнесу, за фактом в будь-якому бізнесі, як при реалізації ідеї малого бізнесу з серйозною базою, так і самими простими ідея бізнесу з нуля саме Ви повинні володіти знаннями, як повинно все працювати. Для цього пішли самим простим шляхом, до речі, його ж використовували при створенні приватного бізнесу з нуля (ідея ремонт вм’ятин) і в найближчому місті знайшли фірму, яка реально здійснювала діяльність і грубо кажучи, пройшли стажування. Звичайно, такі поїздки платні і господарям доводиться платити окрему плату наприклад за стажування в клініговом бізнесі довелося віддати 100 доларів (справа була більше 7 років тому). Але практика показує, що така стажування обходитися дешевше, ніж можливі збитки від неправильної роботи власного бізнесу на початку розвитку.
Третій етап це підбір обладнання для малого бізнесу. Особливо зупинятися на самому обладнанні не буду, для цього буде окрема стаття «Обладнання для малого бізнесу – бізнес ідея послуги клінінгового бізнесу»

Четвертий етап – підбір кадрів для ідеї бізнесу послуги клінінгу, хоча якщо є можливість, то оптимально починати даний етап разом зі стажуванням (другим етапом). В даному бізнесі кадри вирішують все, і це не пусте висловлювання, а цілком реально, що кілька поганих працівників зуміють за короткий час розвалити весь свій бізнес. Звичайно, плюсом є те, що для роботи з прибирання підходять все і немає необхідності в знаннях, уміннях, але така думка абсолютно помилково.

І так основні вимоги до працівників:

– Охайність;
– Величезна чесність і як наслідок не схильність до злодійства;
– Вміння тримати язик «за зубами»;
– Вміння вчиться і сприймати нововведення.

Найцікавіше, що перерахував напевно самі основні вимоги, але головне, що всі вимоги пріоритетні, приміром дійшлість – клієнт який платить гроші перевіряє та оцінює прибирання не з боку як це робить сам, а з боку як би він хотів. Наприклад, перевірка пилу всередині або за радіаторами батарей, більшість людей, там ніколи не прибирає, але у випадку з клінгом майже завжди будуть перевіряти.

Уміння тримати язик за зубами – люди різні і живуть дуже по різному і наявність балакучої прибиральниці, яка буде розповідати, що і як лежить у квартирі призведе до того, що Ви втратите не тільки даного клієнта, але і все коло його спілкування і так далі. Тобто вибір працівників і їх підбір один з найбільш відповідальних і важких ділянок роботи при організації даної ідеї малого бізнесу.

П’ятий етап як створити свій бізнес з нуля проведення генеральних репетицій, тобто на даному етапі перевіряємо роботу найманого персоналу та якість прибирання на тих квартирах або приміщеннях де є така можливість – то є своя квартира, квартира друзів родичів і так далі. До речі всі перші невдачі пройшли саме в таких квартирах і обійшлося тільки неприємним розмовою і ремонтами без з’ясувань відносин з клієнтами.

Ну і кілька основних нюансів самого бізнесу, та як не попасти в халепу при створення свого бізнесу з нуля :

По-перше, клінінговий бізнес це ручна праця і механізація хоча і дає величезні переваги, але в кінцевому підсумку все вирішує руки людей так що не варто економити на оплаті праці. Також ретельно контролюйте самі процес або призначте людину, яка буде прямо зацікавлений у якісній прибирання.

По-друге, дуже обережно використовуйте хімію, реакція навіть самих «наварочених» приладів на вплив банальної хімії може бути непередбачувана – то є випадки коли під видом фірмових речей варто банальний ширвжиток який то «облазить» то «вигорає». Найоптимальніший варіант це перевіряти реакцію в непомітному місці, тобто наносимо і чекаємо, як перевірка алергічної реакції людини на крему.

Третя – багато в чому клініговий бізнес побудований на сарафанному радіо, тобто не варто чекати віддачі відразу з часом клієнт прийдуть і будуть системно замовляти прибирання (в цьому специфічна фішка, та про неї треба памятати створюючи свій бізнес з нуля), але для цього необхідно банально розкрутитися. Так що не варто засмучуватися початковим обсягами роботи, далі буде краще, ваша найкраща реклама це якісна і швидке прибирання, так що час при реалізації данної ідеї для бізнесу грає велику роль.

Реальна практика показує (звістно якщо ві маєте бажання почати свій бізнес з нуля), що за останній рік у нас стало на десяток конкурентів більше і деякі з них навіть намагаються копіювати стилістику і назва самої фірми, що говорить про те, що наша ідея виявилася не просто робочою, а й привабливою для ринку в цілому.

Привабливі ідеї для малого бізнесу на селі

Створюємо сучасний бізнес на Україні

Створюємо бізнес на дому своїми руками

Коментарі 1

Залишити відповідь