Чому від деяких бізнес-ідей успішні підприємці відмовляються і не рекомендують вкладати гроші новачкам, щоб не витрачати гроші і час на освоєння цих ідей.
Інформація взята в Інтернеті від бізнесменів, які серйозно вкладали гроші в свій бізнес, але в підсумку отримували дуже маленьку віддачу.
Навіть люди з великим досвідом ведення підприємницької діяльності, які мають стартовий капітал і нерухомість для ведення своєї справи, втілили в життя близько 30 бізнес-ідей, з часом від багатьох відмовилися, тому що бізнеси мали ризики банкрутства або мали дуже низьку рентабельність.
Тому в статті піде мова не про те як заробити гроші, впроваджуючи той чи інший бізнес, а як їх не втратити, і чому успішні бізнесмени категорично відмовлялися від деяких ідей.
- Найперша бізнес-ідея – це продаж і перепродаж канцелярських товарів
Саме в комерції новачки втрачають гроші. Ось відгук успішного бізнесмена, який змінив декілька ідей бізнесу. Причина того, що цей підприємець почав свій бізнес з комерції, як і багато новачків, бо вважав, що торгівля принесе йому купу грошей. Працював в ніші продажу товарів з Китаю, конкретно, він продавав канцелярські товари.
Хоча цим бізнесом не займається вже більше п’яти років, але досі у нього на стелажах лежать на суму в 100 000 гривень канцелярські товари: ручки, пачки паперу, файли, папки, скріпки, скоби і так далі, приблизно 1200 позицій.
Сьогодні він займається іншим бізнесом, а залишок канцтоварів продає в якості супутнього товару.
Чому він перестав цим займатися, тому що рентабельність цього бізнесу практично нульова.
Для того щоб цим займається, потрібно мати велику клієнтську базу, потрібно мати як мінімум своє велике приміщення, щоб відмовитися від оренди, яка з’їдає велику частку доходу.
У бізнесмена була спеціальна програма завдяки якій він сам стежив за товарообігом і життєдіяльністю фірмі. За рік оборот по фірмі склав 6 мільйонів гривень це півмільйона на місяць.
На перший погляд це взагалі-то цифри непогані, тому що коли він починав займатися продажом канцтоварів, у нього був оборот близько 150 тисяч гривень на місяць і він працював один.
Коли трохи розкрутився, то створив фірму і прийняв на роботу 9 осіб:
- сам – директор;
- три менеджери;
- оператор закупівлі;
- бухгалтер;
- комірник;
- два водія.
І ось ці дев’ять осіб створювали загальний живий організм. Але, при обороті в 6 мільйонів гривень у фірми середня рентабельність була двадцять два відсотки. Цих 22 відсотки вистачало, при обороті 500 тисяч гривень на місяць, фірма заробляла 110 тисяч гривень за один місяць.
З цих сто десять тисяч гривень йшло на оренду приміщення, зарплату, податки та інші витрати, і залишалося лише 3 060 гривень чистого прибутку. А це означає, що бізнес фактично збитковий.
Тобто для того, щоб на цьому заробляти потрібно мати як мінімум величезну клієнтську базу, величезний штат менеджерів, мати зайвий комерційний транспорт для доставки товару, тому що без доставки нікому з покупців це нецікаво.
Крім того постійно щось ламається, то в офісі принтер зламався, то треба купити запчастини на автомобіль, то купити бензин в загальному – це взагалі не цікава справа.
- Бізнес на автомобільних шинах
На перший погляд дуже цікава бізнес ідея з перепродажу автомобільної гуми і з перепродажу автомобільних колісних дисків.
Підприємець разом з колективом відмовилися від продажу канцтоварів і зайнялися перепродажем автошин. Вони на старті вклали гроші в листопаді місяці, і накупили купу зимової гуми. Було у них близько 30 комплектів різного типу і різного розміру шини.
З великими труднощами продати вдалося все і тільки завдяки певним зовнішнім факторам, які допомогли їм це реалізувати.
Це було в грудні і січні місяці, тобто в сезон, коли люди охоче брали зимову гуму, було продано більше половини готівкової гуми, якась частина виявилася бракованою, і її повернули, але в цілому трохи заробили.
Також доповнювали цю бізнес-ідею тим, що купували шини за оптовою ціною і перепродували за роздрібною. Ще додатково скуповували шини бувші в експлуатації в маркетплейсах дешевше і продавали дорожче.
Чому бізнесмен не рекомендує цим займатися?
1). По-перше, тому що гуму яку будете купувати так чи інакше не вдасться перевірити. Тобто ви будете змушені брати кота в мішку, так як взяв цей бізнесмен. У нього з десяти комплектів тільки всього лише 40 відсотків шин, гума була в хорошому стані.
Далі якщо брати колеса з одягненою на диски гумою, то всередині можуть бути сюрпризи з того боку де це не видно, а сюрпризи це саме зварювальні шви, тобто де виробник виправляв брак на дисках.
Коли ви берете колеса і вам кажуть що вони взагалі чіткі й класні, ви потім продаєте гуму і бачите що диски з усуненими дефектами, на них їздити можна, але в очі кидається зварювальні шви на дисках, тому ціна значно падає.
Крім того дуже сильно впливає на бізнес сезонність, і регіон в якому ви плануєте займатися цією бізнес ідей.
2). По друге знайти надійного постачальника який буде поставляти вам продукцію з невисоким відсотком браку досить складне завдання або навіть практично неможливе.
Тобто, тут дуже багато ризиків і багато що залежить від товару. Якщо ви не розбираєтеся в розмірному ряді шин, якщо не розбираєтеся в дисках, який виліт, який кривий, а який рівний, тут дуже багато нюансів, то є великий ризик втратити гроші.
Коли купуєте гуму вживану, можете відразу не побачити порізи, тому що їх не видно, а коли накачаєте колесо то дефект зразу побачите.
Також потрібно звертати увагу на рік випуску. Тут дуже багато різних дрібниць, які створюють один великий ризик опинитися в неприємній ситуації.
Наприклад, коли вам людина з іншого міста дзвонить і каже, «блін, якраз таку гуму я шукав», він її у вас бере, а через 15 хвилин дзвонить і каже, що він приїхав за покупкою за сто кілометрів, а ми йому впарили фуфло: «Я зараз вам його поверну віддайте мені мої гроші й ще оплатіть дорогу назад».
З такими проблемами в цьому бізнесі підприємці стикаються не раз, тому бізнес-ідею пов’язану з перепродажем шин вони не рекомендують новачкам.
- Наступна бізнес-ідея – це виробництво в’яленого м’яса
Реально ця бізнес ідея найсмачніша і найчастіше люди майбутні підприємці захоплюються цією бізнес-ідеєю і намагаються впровадити її у себе на кухні.
Цим бізнесом наш знайомий підприємець займається вже три роки, причому його фірма працює фахово. У них є абсолютно вся документація, яка потрібна для цього бізнесу. У них є все обладнання, яке необхідно мати згідно з вимогами контролюючих органів.
За останні дев’ять місяців підприємець провів аналіз своєї діяльності. Вони купили 4 тони сировини і продали трохи більше двох тон готової продукції.
За дев’ять місяців сума виручки склала один мільйон 100 тисяч гривень.
Якщо говорити про чистий прибуток, то це 500 тисяч гривень за дев’ять місяців. В середньому це 55 000 гривень на місяць.
Це невеликі гроші, в сезон виходить трохи більше, в сезон це 70 тисяч гривень на місяць, а в не сезон десь 35 тисяч. Це реальні цифри, які фірма отримує в результаті своєї діяльності.
І ось підприємець каже, що він продає цей бізнес. При всьому тому, що це хороший бізнес, хороша ідея, людина вивчила всі тонкощі цього бізнесу і прийняла рішення з нього йти.
Тут причин кілька.
1). По-перше, не приносить ця бізнес-ідея того доходу який хотілося б мати – це раз.
2). А, друге – це швидкопсувний продукт, що вимагає спеціальної упаковки і спеціального температурного режиму зберігання.
3). По-третє – це преміум продукт, тому що це дорога закуска для пінистого прохолодного напою так званого пива, який далеко не кожна людина купує.
Люди, які вживають пиво влітку в сезон купують або арахіс, або сухарики, в крайньому випадку рибку. Бо така закуска становить 15 відсотків від вартості пива.
Якщо ж говорити про в’ялене м’ясо, то воно коштує іноді навіть більше ніж пиво. Тобто, вартість закуски вище вартості пива.
Тому дуже складно розкручувати такий дорогий товар, як в’ялене м’ясо.
Резюме
В інтернеті можна знайти багато відгуків успішних бізнесменів, у яких бізнес-ідеї вистрілюють і вони стають мільйонерами.
Є багато історій успіху відомих людей у світі бізнесу, де в кожному випадку було багато невеликих невдач і великих провалів.
Але, в результаті вони стали мільярдерами, тому що перемога в бізнесі приходить до тих людей, які йдуть до кінця.
Підйомів в бізнесі завжди повинно бути як мінімум на один більше, ніж падінь.
Обслуговування принтерів як бізнес-ідея: заробіток на заправці картриджів
[…] […]
[…] […]