Так як завжди захоплювався економікою і як наслідок трохи читаю аналітику розвиток тих чи інших ринків ще кілька років тому зацікавився цілим рядом статей про бурхливий розвиток переробки друг сировини в Китаї (особливо після того, як прочитав, що найбагатша жінка Китаю заробила свої гроші саме на цьому бізнесі).
Вже тоді став цікавим ринок вторинної переробки з боку малого бізнесу в Україні.
Вивчивши ринок і все, що так чи інакше пов’язано з вторинною переробкою сировини, тобто:
- макулатури,
- пластику,
- пластмаси,
- поліетилену…
і так далі дійшов висновку, що даний сегмент ринку у нас в країні практично не освоєний і є величезним Клондайком для малого бізнесу. Який у цьому сегменті ринку може не просто розвиватися, а дуже швидко розростись у серйозний бізнес. Відразу можна зазначити, що вже сьогодні сегмент вторсировини почав свій розвиток, окреме питання щодо сегменту металів, як чорних, так і кольорових.
Цей ринок забитий щільно і пробувати себе на ньому можна, маючи лише дуже міцні зв’язки.
Інші сегмент розвиваються не настільки стрімко, але все-таки розвиваються і вже через 5-6 років пробути на ринок вторинної сировини буде досить проблематично.
І так розглядаючи весь сегмент вторсировини, варто відзначити одночасно кілька напрямків це збір самої вторсировини та первинна обробка, формування великих партій та продаж безпосередньо споживачам і третій напрямок це переробка вторсировини. Всі напрямки будуть розглянуті на сторінках блог «Ідея бізнесу» на реальних прикладах життя, так що не забувайте підписатися на RSS.
СТВОРЮЄМО НОВИЙ БІЗНЕС
Перший крок у розвиток власного бізнесу на вторсировину ставитися до категорії ідей бізнесу з нуля і вимагає великих капіталовкладень. І так перший крок при створенні власного бізнесу – це позитивний настрій (власне це не жарт, а реальна порада). На жаль у нас у країні сформовано досить негативне ставлення до всього що пов’язане з вторсировиною і як наслідок підприємцю-початківцю доведеться зіткнутися з досить великими моральними труднощами, на кшталт як подивляться, що скажуть і т.д. Але фактично ця бізнес-ідея маючи такі негативні моральні аспекти з боку обивателів, вкрай перспектива з погляду реального бізнес-процесу.
ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ
І так якщо все-таки немає великого стартового капіталу, але є бажання зайнятися бізнесом з нуля, то ця бізнес дуже актуальна. З необхідного обладнання для старту бізнесу в ідеї збору та первинної обробки макулатури потрібно:
Невеликий прес, для старту бізнесу цілком підійде прес типу «компакт» із зусиллям у 5-6 тонн та середньою вартістю 2000-2500 доларів, за наявності великих фінансових коштів цілком можливо купити і дорожче обладнання із зусиллям у 12-16 тонн. Відразу можна відзначити особливості, якими обумовлений вибір між різними типами пресів.
Якщо бізнес створюється тільки на основі прийому макулатури у населення і невеликих магазинів то цілком підійде і маленький прес, при укладанні договорів з більшими постачальниками сировини, наприклад, мережею супермаркетів варто задуматися відразу за велике і найголовніше продуктивне обладнання.
Другим фактором є вага тюка, при страті невеликого проекту та наявності невеликої кількості техніки та людей варто пам’ятати, що прес середньої категорії видають «на гора» тюки вагою 300-400 кг. залежно від вихідної сировини. Такий пакунок завантажити без використання автонавантажувача досить проблематично.
Автомобіль з невеликою вантажністю 2-3 тонни, але з великим обсягом вантажного відсіку. Варто зазначити, що можлива організація цієї ідеї бізнесу у кількох варіаціях.
- – створення виїзної приймальної точки, характерно не постійним місцем дислокації
- – створення стаціонарних точок збору макулатури, ці точки, як правило, обладнані
лише вагами та невеликим приміщенням для зберігання самої вторинної сировини.
При виборі будь-якого варіанта є необхідність у створенні окремого приміщення для первинної обробки сировини, тобто там, де і розміщуватиметься прес за ущільненням і накопичуватиметься необхідна партія пресованої макулатури. Оптимальним є склад чи ангар за територією самого міста, у такому разі вдається значно знизити витрати на оренду та трудові ресурси.
Мінімальна кількість людей задіяних у процесі це три особи, один сам приймач, один водій та третя людина, яка займається безпосередньою упаковкою та навантаженням макулатури. За великим рахунком, при реалізації цієї ідеї з нуля цілком під силу впоратися й одному, але тільки у випадку формування невеликого обсягу сировини в межах 0,5-1 тонни на день.
Рівень рентабельності перебувати не більше 40-50 %, для формування великих партій та роботі безпосередньо з покупцями рентабельність значно зростає.
Загалом бізнес перспективний як у великому місті, так і в невеликих провінційних містах з населенням у 40-50 тисяч осіб, щоправда, за умови обслуговування прилеглих територій. Для збільшення рентабельності та завантаженості в умовах невеликих міст можна і потрібно розглянути варіант розширення номенклатури сировини за рахунок прийому пластику, плівки.
Як відкрити власний бізнес на селі бідному
[…] Бізнес ідея з нуля – вторсировина […]
[…] Бізнес ідея з нуля – вторсировина […]