Перейти до контенту

Як відкрити власний бізнес на селі бідному

Про перспективність сільського господарства для малого бізнесу можна говорити довго й багато. Разом з тим окремі ідеї бізнесу на селі ставитися до перспективних напрямках, які цілком реально не тільки швидко і ефективно реалізувати, але й сама структура бізнес процесу цілком реально приносить прибуток вже через невеликий період часу, що дуже актуально для сільського господарства

Одними з найбільш привабливих з точки зору співвідношення витрат і ефективності віддачі є безумовно овочівництво як бізнес на селі.

Географічне розташування країни і досить родючі ґрунти в більшості регіонів дозволяють говорити про те, що створити власний бізнес у вигляді невеликого овочівницької ферми не становить великої проблеми.

Що варто обов’язково пам’ятати при створенні власного бізнесу в сфері овочівництва як бізнесу на селі:

Перше і найголовніше це наявність води, фактично для успішної реалізації даного бізнесу на селі без води обійтися не вийде, а використовувати привізну, просто не реально. При цьому варто пам’ятати, що існують декілька можливих джерел – свердловини, забір води з природних водних джерел (річка, озеро) або використання води зі штучних зрошувальних систем. Можу запевнити, що досвід підказує, що використання кожного з джерел має як свої переваги, так і недоліки, але при цьому в будь-якому випадки виробництво продукції прибутково, при правильному процесі вирощування.

Друге це вибір культури, кожен регіон має свої нюанси, починаючи від ґрунту закінчуючи температурним режимом. Разом з тим якщо мати бажання займатися вирощування овочів, то цілком реально знайти оптимальний перелік культур і сортів придатних для використання у Вашому регіоні. Як приклад десь вигідно вирощувати картоплю, а десь більш-оптимальне вирощування полуниці. Найцікавіше що, практика показує при правильному і зваженому підході в окремих регіонах налагоджують вирощування самих незвичайних і нетрадиційних культур, таких які за логікою не повинні виростати і бути ефективними в даному регіоні.

Третя це наявність самої землі, чим приваблива ідея бізнесу на селі в вигляді овочівництва це тим, що при високій врожайності площа під вирощування потрібна невелика. Так починаючи свій власний бізнес в селі на ідеї овочівництва немає необхідності в десятках і сотнях гектарів землі, що є головним атрибутом вирощування технічних і зернових культур, а цілком достатньо для початку і одного максимум двох гектар, а за великим рахунком спробувати себе можна і на менших площах.

Що стосується грошових витрат то дана ідея бізнесу в селі не вимагає стартового капіталу, єдино на що реально необхідно буде витратитися це на забезпечення поливу. В іншому, витрати складаються з покупки насіння і власне все так що подібний бізнес цілком може бути повноцінно ідей бізнесу з нуля без фінансових вкладень.

Звичайно, як мені здається, то ефективніша система, в даному випадку, це об’єднання двох складових. З одного боку реалізації ідеї бізнесу з нуля у вигляді тепличного господарства з площею в кілька десятків соток і решту площі пустити під вирощування овочів відкритого ґрунту. Ну, це як говорити справа смаків і уподобань.

Звичайно, дана стаття вийшла трохи не конкретної, надалі я обов’язково виправлюсь і розгляну готельний напрямки овочівництва, приміром, той же вирощування томатів, баклажанів і так далі. У даній же статті проведена спроба просто узагальнити основні вимоги до даного виду малого бізнесу і визначитися, що саме даний напрямок бізнесу в селі є найбільш ефективним на коротку перспективу, чого не можна сказати наприклад про те ж тваринництві де термін окупності значно вище. Не забувайте підписуватися на блог про ідеях бізнесу, адже іноді саме нове краще нове це добре забуте старе.

Контакти

Політика конфіденційності

Коментарі 2

Залишити відповідь