Перейти до контенту

Як відкрити власний бізнес на селі бідному

Про перспективність сільського господарства для малого бізнесу можна говорити довго й багато. Разом з тим окремі ідеї бізнесу на селі ставитися до перспективних напрямках, які цілком реально не тільки швидко і ефективно реалізувати, але й сама структура бізнес процесу цілком реально приносить прибуток вже через невеликий період часу, що дуже актуально для сільського господарства

Одними з найбільш привабливих з точки зору співвідношення витрат і ефективності віддачі є безумовно овочівництво як бізнес на селі.

Географічне розташування країни і досить родючі ґрунти в більшості регіонів дозволяють говорити про те, що створити власний бізнес у вигляді невеликого овочівницької ферми не становить великої проблеми.

Що варто обов’язково пам’ятати при створенні власного бізнесу в сфері овочівництва як бізнесу на селі:

Перше і найголовніше це наявність води, фактично для успішної реалізації даного бізнесу на селі без води обійтися не вийде, а використовувати привізну, просто не реально. При цьому варто пам’ятати, що існують декілька можливих джерел – свердловини, забір води з природних водних джерел (річка, озеро) або використання води зі штучних зрошувальних систем. Можу запевнити, що досвід підказує, що використання кожного з джерел має як свої переваги, так і недоліки, але при цьому в будь-якому випадки виробництво продукції прибутково, при правильному процесі вирощування.

Друге це вибір культури, кожен регіон має свої нюанси, починаючи від ґрунту закінчуючи температурним режимом. Разом з тим якщо мати бажання займатися вирощування овочів, то цілком реально знайти оптимальний перелік культур і сортів придатних для використання у Вашому регіоні. Як приклад десь вигідно вирощувати картоплю, а десь більш-оптимальне вирощування полуниці. Найцікавіше що, практика показує при правильному і зваженому підході в окремих регіонах налагоджують вирощування самих незвичайних і нетрадиційних культур, таких які за логікою не повинні виростати і бути ефективними в даному регіоні.

Третя це наявність самої землі, чим приваблива ідея бізнесу на селі в вигляді овочівництва це тим, що при високій врожайності площа під вирощування потрібна невелика. Так починаючи свій власний бізнес в селі на ідеї овочівництва немає необхідності в десятках і сотнях гектарів землі, що є головним атрибутом вирощування технічних і зернових культур, а цілком достатньо для початку і одного максимум двох гектар, а за великим рахунком спробувати себе можна і на менших площах.

Що стосується грошових витрат то дана ідея бізнесу в селі не вимагає стартового капіталу, єдино на що реально необхідно буде витратитися це на забезпечення поливу. В іншому, витрати складаються з покупки насіння і власне все так що подібний бізнес цілком може бути повноцінно ідей бізнесу з нуля без фінансових вкладень.

Звичайно, як мені здається, то ефективніша система, в даному випадку, це об’єднання двох складових. З одного боку реалізації ідеї бізнесу з нуля у вигляді тепличного господарства з площею в кілька десятків соток і решту площі пустити під вирощування овочів відкритого ґрунту. Ну, це як говорити справа смаків і уподобань.

Звичайно, дана стаття вийшла трохи не конкретної, надалі я обов’язково виправлюсь і розгляну готельний напрямки овочівництва, приміром, той же вирощування томатів, баклажанів і так далі. У даній же статті проведена спроба просто узагальнити основні вимоги до даного виду малого бізнесу і визначитися, що саме даний напрямок бізнесу в селі є найбільш ефективним на коротку перспективу, чого не можна сказати наприклад про те ж тваринництві де термін окупності значно вище. Не забувайте підписуватися на блог про ідеях бізнесу, адже іноді саме нове краще нове це добре забуте старе.

Контакти

Політика конфіденційності

Rate this post

Коментарі 2

Залишити відповідь