Перейти до контенту

5 ідеї, як розпочати власний бізнес з нуля і без грошей

Досить важко знайти людину, яка не замислювалася про можливість заробити гроші за допомогою невеликого бізнесу. Особливо привабливо виглядає варіант не просто заробити, а заробити без необхідності додаткових вкладень. Адже, як правило, першою і, напевно, самою невизначною перешкодою стає необхідність вкладати гроші, яких як завжди “зайвих” не буває, але як мовиться «хто шукає, той завжди знайде» на допомогу можуть прийти бізнес ідеї з мінімальними вкладеннями.

Сьогодні розглянемо ряд перспективних бізнес напрямів, які не вимагають при своїй організації стартового капіталу.

бізнес з нуля

Відразу попереджаю, що ідеї розміщуються не по перспективності, а суто довільно.

Перший варіант власної справи

Першим в списку кращих бізнес ідей з мінімальними вкладеннями розташувалася ідея, що вимагає від Вас наявності двох якостей – це організаторські здібності і уміння спілкуватися з людьми. Мова йде про “масовиків витівників”.

Під таким нехитрим визначенням ховається цілий зріз ідей для організації Вашого бізнесу – це може бути і організація дитячих ранків, туристичних походів або організація екскурсій.

Як простий приклад можу навести, що стали популярними останнім часом паломницькі екскурсії по монастирях і інших святих місцях.

А що для цього треба? Домовляємося за автобус, телефонуємо і визначаємося з маршрутом і місцями “ночівлі”, подаємо оголошення і набираємо групу. Рівень реальної рентабельності таких екскурсій для підприємця складає 10-15% від виручки.

Якщо врахувати, що в середньому одна екскурсія це приблизно 40 чоловік при середній вартості туру в 100 доларів, а тривалість поїздки в межах 3-4 днів, плюс 2-3 на організацію, то зрештою отримуємо від 400 до 600 доларів за тиждень свого часу, при цьому ніяких власних коштів вкладати не треба. Думаю що дуже не поганий результат і найголовніше цей напрям на всі 100% відповідає усім параметрам бізнес ідей з мінімальними вкладеннями з нуля.

Другий варіант справи для дому

Другою перспективною, а головне реальною бізнес ідеєю з мінімальними вкладеннями – є організація власної справи у сфері послуг. Звичайно, прозвучить досить банально, але йдеться про роботу у форматі “чоловік на годину”, тобто дрібному домашньому ремонті.

Рентабельність такого бізнесу дуже велика. Залежно від регіону вартість таких послуг різна, але по факту ремонт тієї самої розетки або вимикача займає рівно 15 хвилин і оцінюється в 5-10 доларів.

Правильна організація і прийом замовлень в певному районі дозволяє за пару годин заробити 30-40 доларів, що в тиждень набіжить ті самі 300-400 вічно зелених.

При цьому для створення такого бізнесу стартовий капітал не потрібний, хіба що сотня доларів на купівлю необхідного інвентаря для дрібного ремонту. Чим не варіант приватної справи з мінімальними вкладеннями?

Третій варіант бізнес ідеї для власної справи

Третя бізнес ідея з мінімальними вкладеннями підійде для жителів передмість або невеликих міст, правда вона відрізняється оригінальністю і нетрадиційним підходом. Мова піде про вирощування опаришів та черв’яків для рибалки.

Технологія вирощування черв’яків і опаришів досить проста, не вимагає додаткових вкладень і для старту власної справи вкладати гроші не доведеться (пару сотень доларів на самостійне спорудження контейнерів і сіток в розрахунок можна не брати). Головним мінусом є висока трудомісткість і певна специфічність роботи з таким “живим” товаром. Справедливості ради необхідно відмітити, що подібний бізнес в тій же Польщі, такий же напівручний.

Що треба для початку такого бізнесу з нуля і чому ці ідеї відносяться до напрямків власної справи з мінімальними вкладеннями?

Усе так зване устаткування або виготовляється, або купується в магазинах (йдеться про сітки і пластикові контейнери). Корм для опаришів без зусиль можна купити в найближчому цеху по розведенню курей, купуємо тушки задушених і павших птахів.

Для черв’яків чудово підійдуть відходи овочевих відділень супермаркету. Домовиться і про перше, і про друге не складе труднощів, тим більше і птахофабрики, і магазини усю цю справу викидають на звалище.

Рентабельність такого вирощування складає близько 50-60%, а валову виручку можна без зусиль прорахувати, дізнавшись про роздрібну ціну на такий товар у найближчому магазині для риболовлі і поділивши її навпіл та помноживши на кількість такого товару.

На сьогодні в Україні існує дуже обмежена пропозиція такого товару, та близько 60% імпортуються з сусідньої Польщі.

Так що ідея не просто цікава і оригінальна, але має великі перспективи по зростанню в майбутньому. У наступній статті обов’язково детальніше розгляне цей бізнес.

Четвертий варіант бізнес ідей

Четвертим йдуть ідеї пов’язкові з фізичною працею. Насправді величезна кількість напрямків, що позиціонуються на спеціалізованих ресурсах як ідеї без стартового капіталу, вимагають не так стартового капіталу як спеціалізованих знань, наприклад, агентства по веденню бухгалтерського обліку або обслуговування комп’ютерної техніки і так далі.

Насправді віднести їх до напрямків власної справи з мінімальними вкладеннями швидше за все не коректно, адже відсутність необхідності вкладати гроші компенсується необхідність мати професійні уміння, що набагато проблематичніше. Так що назвати це бізнес без вкладень буде некоректний.

З іншого боку, більшість проектів пов’язаних з самостійним виготовленням якихось виробів або сувенірів важко назвати власною справою, на початковій стадії це просто хобі, приміром, теж в’язання або вирізка аплікацій.

Адже ми чітко пам’ятаємо, що бізнес – це здатність організувати роботу людей з метою забезпечення доходів достатніх для оплати їх праці і генерування додаткової величини для самого організатора (бізнесмена), тобто прибутку.

Ідеї бізнес з нуля без стартового капіталу

Отже, на сьогодні я особисто знайомий з трьома напрямами, що підходять під визначення бізнесу з нуля без вкладень в цьому сегменті. Це :

  1. – організація бригади вантажників. Принцип такої бізнес ідеї досить простий;
  2. – організація роботи бригади по дрібному демонтажу;
  3. – прибирання могил. Цей сегмент сфери послуг на сьогодні в країні практично порожній, хоча на заході оборот ринку по послугах прибирання могил має багатомільйонні обороти.

За великим рахунком контингент працівників і в першому, і другому випадку приблизно один і той же, а від організатора такого бізнес потрібно наявність міцних нервів і здатності спілкується з таким прошарком товариства на їх мові.

П’ятий варіант

П’ятою в списку буде ідея пов’язана з інтернетом. Насправді можна знайти величезну кількість різноманітних ідей власної справи в інтернеті без вкладень, але якщо трохи проаналізувати і тим більше спробувати заробляти з їх допомогою, то приходиш до невтішних висновків:

Перше, більшість таких ідей потребує спеціальних знань або певних навичок, будь то знання в області написання текстів або ж навичок роботи з різними мовами. Якщо цього немає, то треба вчиться, а це дуже багато часу. Це стосується і всього так званого фриланса.

Друге, прибуток від більшості проектів в інтернеті буде тільки через тривалий час (за найскромнішими підрахунками рік).

Третє, успішний інтернет бізнес вимагає вкладення стартового капіталу і мова не йде про банальних 100 доларів. Як найпростіший приклад, організація і купівля інтернет магазину обійдеться по самим економним розрахункам більше 2 тисяч доларів, так що назвати такий бізнес без вкладень язик не повертається.

Правда є невеликі ніші, на яких можна доки створити невеликий бізнес і без вкладень – це фотографії. Насправді існує досить великий попит на унікальні знімки самого різного характеру, причому якість не є пріоритетом. Чому це так? Все досить просто: при просуванні сайтів необхідно використати унікальні тексти, а тексти повинні мати хороше оформлення і тут підіймається питання про унікальність картинок до текстів.

Якщо ще пару років назад на цю дрібницю ніхто особливої уваги не звертав, то зараз у світлі нових підходів пошукових систем до ранжирування сайтів цей початок грає певну роль.

Викачати будь-яку фотку в самому інтернет і “приліпити” до статті стає м’яко не дуже безпечним, плагіат все-таки. Як наслідок, попит на унікальні і недорогі картинки починає рости. При цьому такі фото мають бути невеликого розміру і “неважкі” (як наслідок якість теж може бути середньою). Такі фотографії без проблем можна робити звичайним “побутовим” фотоапаратом, плюс звичайно ж ніхто не забороняє трохи попрацювати з фотошопом.

Головним мінусом такого бізнесу – є невисока вартість фотографій в мережі, але якщо врахувати що і реальна собівартість їх дорівнює нулю, то при формуванні великого портфоліо цілком можна вийти невелику надбавку до загального доходу. І найголовніше, залучаючи сусідських хлопченят до бізнесу і заплативши їм 10-15 доларів, Ви матимете буквально тисячі фотографій в самих різних ракурсах околиць, так що власний час можна особливо не витрачати.

Ось такий сьогодні вийшов список кращих бізнес ідей з мінімальними вкладеннями, не претендую на його повноту, будь ласка, пишіть в коментарях з радістю або доповню або ж уточню.

Карбування монет та медальйонів – бізнес-ідеї

Обладнання для виробництва пінопласту

Обладнання для виробництва котлет

Залишити відповідь