Перейти до контенту

Де шукати гроші для відкриття бізнесу

Відкриття своєї справи в будь-якій країні пов’язано зі значними витратами, наприклад, витрати на оренду приміщення, придбання оргтехніки, оплату комунальних послуг і телефонних рахунків та інше. Щоб звести до мінімуму ці витрати, майбутній підприємець може звернутися за допомогою до різних організацій. Таким чином, можна відкрити малий бізнес і отримати гроші на його розвиток.

Які гранти доступні для відкриття своєї справи в Україні? Які умови необхідно виконати для їх отримання?

Які процедури потрібно пройти читайте далі в статті.

Грантові програми для українських стартапів малого бізнесу

Де шукати гроші для відкриття бізнесу

Ви створюєте компанію і шукаєте фінансування? У цьому випадку варто перевірити кілька різних можливостей. Пам’ятайте, що те, яка пропозиція буде вам доступна, буде залежати від вашого становища на ринку праці.

Українські підприємці, які обрали ідею для своєї справи і хочуть відкрити підприємницьку діяльність, можуть отримати державну допомогу на старт бізнесу в розмірі від 50 тисяч гривень до 250 тисяч гривень. За ці гроші можна придбати обладнання, інструмент, матеріали та оплатити оренду приміщення.

Щоб отримати грант від держави необхідно створити одне робоче місце, бізнес повинен пропрацювати не менше трьох років і весь цей час платити податки.

  1. В Україні працює програма «єРобота»

За умовами програми можна отримати фінансування на відкриття малого бізнесу. Це мінімальна фінансова підтримка для старту малого та середнього бізнесу.

Програма містить шість спеціальних грантів:

  • Відкрити свою справу;
  • Зареєструвати бізнес як фруктовий сад;
  • Відкрити тепличний бізнес;
  • Створити переробне підприємство;
  •  Стартап і навчання в ніші інформаційних технологій.
  1. Друга державна програма – це допомога від центру зайнятості

Якщо ви зареєстровані як безробітний, то першу допомогу для свого працевлаштування можете отримати за умови відкриття своєї справи.

Для цього потрібно відвідати офіс Центру і подати заяву і бізнес-план. Якщо ваш план майбутнього бізнесу відповідає умовам надання допомоги, то Центр зайнятості може надати вам субсидію на відкриття власної справи в розмірі, зазначеному в угоді.

Однак субсидія не може перевищувати 6-кратну середню заробітну плату. Така державна допомога на разовій основі може бути надана:

  • безробітним;
  • опікунам інвалідів, які ніде не працюють і шукають роботу за своєю професією;
  • випускникам Центрів соціальної інтеграції;
  • випускникам спеціальних навчальних закладів.

Заявка на отримання матеріальної допомоги від Центру зайнятості повинна включати:

  • суму грошей, на яку претендуєте;
  •  плановий вид економічної діяльності;
  • розрахунок витрат, пов’язаних з відкриттям бізнесу, та джерела їх фінансування;
  •  детальна специфікація планованих витрат.

Підприємець не можете розраховувати на субсидію, якщо:

  • вже отримував безповоротні кошти з Державного фонду праці або інші безповоротні державні кошти для відкриття бізнесу або для ведення сільськогосподарської діяльності;
  • є запис в реєстрі підприємницької діяльності, яка велася протягом 12 місяців, що безпосередньо передують даті подачі заяви.

Подати заявку на отримання субсидії потрібно до реєстрації свого бізнесу.

Якщо підприємець отримав субсидію на відкриття бізнесу, він повинен вести його протягом наступних 12 місяців.

  1. Банківські кредити на відкриття бізнесу

Кредити на відкриття бізнесу видають багато українських банків, наприклад, Банк Львів, Ощадбанк, Ідея Банк, ПриватБанк у рамках програми «Перший бізнес – підтримка стартапів» на дуже привабливих умовах.

Розмір кредиту не може перевищувати суму, що в 20 разів перевищує середню заробітну плату, тобто приблизно 150 000 гривень, під мінімальну процентну ставку за кредитом, яка становить 5 відсотків або 7 відсотків на рік. Ви не платите комісію за отримання та обслуговування кредиту. Термін погашення може становити до 7 років, а пільговий період – 1 рік.

Подати заявку на такий кредит можна в тому випадку, якщо ви:

  • студент останнього курсу бакалавра або магістратури;
  •  випускник профтехучилища чи вузу, який шукає роботу 4 роки після закінчення навчального закладу;
  • безробітні особи, зареєстровані в офісі Центру зайнятості, до досягнення ними пенсійного віку
  • опікун інвалідів – член сім’ї, який здійснює догляд за дитиною, яка має інвалідність;
  1. Субсидії від Євросоюзу для відкриття бізнесу

Фонди ЄС фінансують проекти, в рамках яких український підприємець може отримати грант на відкриття власної справи. Такі субсидії найчастіше призначені для людей, що знаходяться в складній ситуації на ринку праці або схильних до ризику соціальної ізоляції.

Пропозиція в конкретних проектах може відрізнятися в залежності від того, молодше або старше 30 років особа і, яка організація реалізує такий проект.

В одному регіоні може бути реалізовано кілька десятків проектів, орієнтованих на різні бізнеси. Для цього підприємцю буде представлений план здійснення організаційної діяльності:

  • індивідуальний план дій, який буде підготовлений у вигляді схеми кроків, необхідних для поліпшення становища на ринку праці;
  • консультації щодо вибору професії, сумісної з навичками і можливостями, і допомога в плануванні кар’єри;
  • безпосередня допомога в пошуку роботи та працевлаштування;
  • якісне навчання, професійні курси спрямовані на отримання кваліфікації для роботи за даною професією або підвищення вже наявних компетенцій;
  • стажування у роботодавців для отримання необхідного професійного досвіду, відсутність якого є перешкодою для працевлаштування;
  • субсидії на створення власного бізнесу, а також консультації та навчання, спрямовані на придбання знань, необхідних для ведення власного бізнесу, а також покриття витрат на соціальне забезпечення протягом певного періоду часу.

Якщо у вашому регіоні проводиться відкритий конкурс пропозицій, зверніться до промоутера проекту, тобто до організації, яка його реалізує. Ви можете зателефонувати, написати або відвідати їх офіс, щоб дізнатися, чи зможете ви стати учасником цього проекту.

Якщо ви зареєстровані як безробітний, зверніться до Центру зайнятості або відвідайте їх веб-сайт. Ви також можете зателефонувати або написати в інформаційний пункт.

Позики, кредити та поруки від фондів розвитку підприємництва 

Якщо підприємець не належить до тих осіб, які можуть скористатися підтримкою програми ЄС на пільгових умовах, ознайомтеся з пропозицією поворотної фінансової допомоги для мікро і малих підприємств і організацій, які починають свій бізнес з ініціативи Українського фонду розвитку підприємництва. Ця пропозиція для вас, якщо:

  • ви починаєте свій бізнес (стартап):
  • у вас немає кредитної історії;
  • у вас немає достатнього грошового забезпечення.

Спільні європейські ресурси для малих і середніх підприємств — це програма Європейського Союзу, ініційована Європейською комісією. У цій програмі підприємець може скористатися позиками, кредитами або гарантіями, завдяки яким українські компанії можуть отримати банківський кредит для відкриття бізнесу.

Фінансування з Українського державного фонду розвитку підприємництва (ФРП) включає в себе пакети фінансових і нефінансових послуг для молодих компаній.

Там знайдете поради, а також допомогу, як вийти на зарубіжні ринки або як знайти ділових партнерів. Велика пошукова система вкаже, яка підтримка вам потрібна. Таким чином, ви знайдете програми, які найкраще відповідають вашим уподобанням.

Ознайомтеся з умовами як отримати кредит новим компаніям на умовах програми ФРП:

  • виберіть програму, умови якої підходять для вашого бізнесу;.
  • подайте заяву в офіс банку-партнера, який бере участь у програмі ФРП;
  • отримайте консультацію у працівників банку щодо заповнення документів, з метою отримання кредиту.
  • партнерський банк аналізує подану заяву на відповідність умовам ФРП.
  • експерти банку перевірять бізнес-план, оцінять реальні потреби в грошах, вивчать можливості повернення кредиту і приймуть рішення про видачу пільгового кредиту.

Резюме

Зі статті стало відомо, що український уряд належним чином підтримує малий бізнес.

З липня до цієї роботи підключився Євросоюз, який надає грошову допомогу українським підприємцям для старту бізнесу.

Українські банки стала видавати пільгові кредити для відкриття перщого бізнесу.

Створення штучного попиту на товар

3 кроки на старті для успішного бізнесу

Зрозумілий заробіток на блогах

Коментарі 1

Залишити відповідь