Перейти до контенту

Ідеї для бізнесу без капіталу в маленькому місті

Фінансові проблеми заважають багатьом людям відкрити свою справу. Хоча, як стверджують експерти, гроші – це не основна проблема в даній ситуації. Є ще не менш важлива причина – це невпевненість в собі. У людей є дуже сильне переконання, що для того, щоб почати бізнес, їм спочатку потрібно накопичити величезні ресурси для старту. Крім цього вони бояться конкуренції, з якою стикаються підприємці-початківці, але саме фінансове питання є найбільш неприємним фактором, тому що заважає зробити перший крок.

На щастя, є бізнеси, які не вимагають великих грошей, але вимагають крім фінансів знання, досвід і навички. Ось сім прикладів.

7 бізнесів, які можна почати, не вкладаючи гроші

Перш за все, потрібно розуміти, що стартовий капітал — це щось інше, ніж фінансова подушка. Тому ці поняття потрібно розділити. Гроші для створення своєї справи потрібно спеціально накопичити, але можна цього не робити і відкрити бізнес без грошей. А, фінансова подушка – це страховка від втрати доходу.  Якщо хтось хоче створити компанію і при цьому звільняється з основної роботи, то фінансова подушка просто необхідна. Найкраще, якщо її вистачить хоча б на 6 місяців життя, тому що треба розуміти, що прибуток від ведення бізнесу спочатку може бути невеликий.

Ресурси, які потрібні підприємцю, щоб відкрити бізнес, — це гроші, які потрібні на оренду приміщень, закупівлю матеріалів і обладнання, наймання співробітників та інше.

Для деяких видів бізнесу потрібно дуже великий початковий капітал, що в свою чергу означає необхідність пошуку джерела фінансування.

Не маючи значних фінансових коштів, не варто мріяти про окремий офіс з шикарними меблями, про покупку дорогого обладнання або покупку франшизи відомих брендових компаній. З обмеженим капіталом можливості підприємця також обмежені. Однак є досить ефективні методи швидкого старту бізнесу без вкладення великих грошей – це малий бізнес без стартового капіталу.

Він має свої переваги для новачків, тому що відсутній ризик втрати вкладених грошей.

Нижче представлені шість бізнес-ідей про те, який бізнес може відкрити підприємець початківець, який бажає відкрити свою справу без грошей для старта.

Ідеї для бізнесу без стартового капіталу

 1. Детейлінг – хімчистка автомобілів

Детейлінг автомобілів (англ. auto detailing ретельний догляд за машиною), стає все більш популярним на ринку автомобільних послуг. Кількість водіїв, які використовують автомобілі на дорогах, постійно зростає. Таким чином, зростає попит на послуги з прибирання та обслуговування салону автомобіля.

Люди не хочуть витрачати час на прибирання салону і мийку автомобіля. Хоча в ніші обслуговування автомобілів розвивається ідея безконтактної мийки машин, деякі водії не хочуть витрачати час на пошук такої точки і на стояння в черзі, щоб привести машину в порядок. А ось мобільний детейлінг – це набагато більш зручний сервіс, особливо для заможних людей.

Для виконання такого виду послуг необхідно придбати бездротовий пилосос. На перших порах його можна орендувати або купити в розстрочку. Крім пилососа знадобляться ще комплекти спеціальних рукавичок і  миючі засоби. Автодетейлінг – це бізнес без початкових вкладень. Надалі штатний набір послуг можна розширити, включивши, наприклад, мийку салону мобільним пароочищувачем.

 1. Онлайн-активність, тобто ведення блогу

Написання цікавих статей у блозі – це бізнес-ідея без стартового капіталу. Тут людина може почати свою підприємницьку діяльність в Інтернеті, використовуючи абсолютно безкоштовні інструменти і безкоштовні сервіси, що полегшують роботу блогера.

ТОП 6 кращих платформ для створення блога:

 • WordPress;
 • Drupal;
 • Joomla;
 • Magento;
 • OpenCart;
 • PrestaShop;

Якщо ідея розвинеться в цікавий блог, а контент і автор отримають популярність, то блог почне приносити дохід.

Для того, щоб завоювати популярність і мати постійних читачів, блог потрібно розвивати і просувати в мережі Інтернет. У цьому контексті необхідно застосовувати всі можливі безкоштовні способи, наприклад соціальні мережі.

Сьогодні величезною популярністю користуються канали на TikTok і акаунти в Instagram. Там можна створити тематичні спільноти і групи, де постійно публікувати прес-релізи статей з посиланням на блог. Для ведення блогу потрібно мати комп’ютер або ноутбук. Але, якщо хтось хоче вести цей бізнес без початкового капіталу, він може використовувати смартфон, який є у всіх.

 1. Перекладач, копірайтер, спеціаліст з соціальних мереж

Самозайнятість також може бути вигідною бізнес ідеєю для перекладачів, копірайтерів і людей, які ведуть облікові записи в соціальних мережах. Для цих цілей обов’язково потрібен свій ресурс – блог.

Так, що блогерство можна тісно пов’язати з ідеєю заробітку в якості надання послуг з перекладу текстів. В цьому випадку фінансові витрати для відкриття власного бізнесу не надто великі, все, що для цього потрібно – це хороший комп’ютер, зручне крісло і письмовий стіл. Але, в обох випадках підприємець повинен володіти деякими знаннями і навичками для виконання замовлень. Дуже добре мати своє портфоліо, розміщене на блозі.

 1. Перетворіть своє захоплення в ідею малого бізнесу без вкладення капіталу

Ще одна бізнес-ідея без будь-якого фінансового внеску, це реалізація своїх художніх навичок для створення цікавих робіт, а потім продаж їх в Інтернеті. На таких платформах, як OLX, Etsy або eBay, можна зустріти безліч людей, які шукають унікальний живопис або унікальні вироби ручної роботи, наприклад:

 • квіткові композиції;
 • прикраси ручної роботи;
 • картини;
 • предмети інтер’єру;
 • прикрашений вишивкою одяг в хорошому стані.

Безумовно, це той вид бізнесу, який пасує людям з хорошим художнім смаком, і які мають певні професійні навички.

Бізнес на виробах ручної роботи без фінансових витрат може приносити дохід, коли у автора виробів є необхідні навички для створення унікальних речей. Друга умова – це вибір ніші під свої товари, тому що не можна створювати дублікати виробів ручної роботи і копіювати відомі шаблони. Важливо покладатися на свою творчість і придумувати інноваційні вироби, які мають шанс отримати великий розголос.

 1. Послуги, засновані на вроджених здібностях і таланті

Попит на кваліфіковані робочі руки надзвичайно високий. Постійно не вистачає фахівців з ремонту різних речей і ремонту житлових приміщень.  Завдяки комп’ютеризації суспільства професії, пов’язані з ремонтом комп’ютерної техніки або обслуговуванням смартфонів, становлять зростаючий попит на ринку праці.

Якщо у вас є конкретні вузькі навички в даній області, то, швидше за все, зможете відкрити власну майстерню. Ідея для бізнесу без фінансових витрат в даній ніші – це, наприклад, надання послуг з чищення комп’ютерів і ноутбуків, заміна екранів в   мартфонах або виготовлення своїми руками стильних дерев’яних меблів на продаж.

Зручні українські сервіси handmade (вироби ручної роботи):

 • Золоті руки;
 • Skrynya;
 • HandemadeUA;
 • Crafta;
 • UAmade Store;
 • Etsycom;
 • ArtFire;
 • DaWanda.
 1. Продавайте те, що вам не потрібно

Доброю ідеєю для бізнесу без вкладень грошей є перепродаж. Ідея заробітку на перепродажі дуже проста. Шукайте в Інтернеті і купуєте товари, які продаються зі знижкою або уцінені і такі що не зустрічаються в магазинах. Це може бути одяг відомих брендів з секонд-хендів, колекційні або поодинокі вироби.

Правда, що в цьому випадку спочатку доведеться вкласти кілька гривень, але ці гроші не великі і вони відразу вернуться.

Ось список інтернет-магазинів, де можна продати ношені речі:

 • Авіто;
 • OLX;
 • Oskelly;
 • Sellfashion;
 • Luxxy;
 • Posh Market.

Суть заробітку в тому, що придбані цікаві речі за низькими цінами можна продати з додатковою націнкою, яка і буде прибутком.

 1. Ремонт телефонів

Ще одна ідея для власного бізнесу – це ремонт телефонів. Люди, які можуть усунути майже будь-яку несправність в девайсах, можуть стати фахівцями з ремонту телефонів.

Попит на цей вид послуг дуже високий – досить подивитися рекламу на маркетплейсі OLX або Gumtree (сайт з рекламою оголошень), щоб побачити, як багато людей щодня потребують допомоги фахівця.

Ось список кращих сайтів оголошень на допомогу для підприємців:

 • Locanto;
 • Wallapop;
 • Craigslist;
 • Quikr;
 • Aliexpress

Звичайно, є одна умова, цей бізнес приносить дохід в більш великому місті, де є достатньо клієнтів. Коли справа доходить до стартового капіталу, то треба розуміти, що вам обов’язково знадобиться набір базових інструментів.

Як заробити гроші без стартового капіталу

Як заробити додаткові гроші

Як заробити гроші без досвіду та капіталу

Коментарі 2

Залишити відповідь