Перспективні ринки для розвитку малого бізнесу визначаються виходячи в першу чергу з самого визначення малого бізнесу. Кажу ще раз прописні істини з метою підкреслити всю важливість даного аспекту. Чимало бізнесменів, які прагнуть створити свій бізнес з нуля, роблять одні й ті ж помилки, а точніше набір стандартних помилок при створенні малого бізнесу з нуля.
У даній статті постараємося розібрати, які ж помилки відбуваються при пошуку ідеї для бізнесу та до чого вони можуть привести в подальшому.
До таких помилок при пошуку ідеї для бізнесу входить:
– Пошук ідеї для бізнесу без аналізу місцевого (регіонально) ринку і врахування його особливостей;
– Пошук ідеї бізнесу без чіткого розуміння, навіщо і для чого створюється малий бізнес;
– Пошук нової та екстра оригінальної ідеї бізнесу з елементами неординарності;
– Пошук ідеї для бізнесу без стратегічного розуміння перспективності ринку, звичайно, передбачити все неможливо але;
– Пошук бізнес ідеї без чіткого розуміння, скільки є реальних фінансових ресурсів.
І так необхідно розібрати в чому суть даних помилок. Відразу зазначу, що з зазначеними аспектами не тільки стикався, але не дивлячись на досвід роботи в даній сфері деколи повторюю дані помилки.
Перша помилка при пошуку ідеї для старту власної справи – це пошук ідеї для бізнесу без урахування особливостей регіонального ринку.
Ще навчаючись в інституті завжди обурювався від того, що нам багато і нудно довбали, що аналіз і планування одні з головних складових будь-якого виробництва (про розвиток і тим більше створенні власного бізнесу тоді ще не йшлося) і лише через якийсь часу я зрозумів наскільки вони мали рацію. У подальшому виявилося, що це стосується не тільки виробничих процесів, а всього бізнесу в цілому включаючи малий бізнес.
Кожен регіональний ринок має свої особливості, при цьому вони можуть бути як дуже яскравими та залежати від релігійних, національних обставин так і менш помітні, наприклад, рівень доходів регіону або особливості місцевого виробництва. У якості більш наочних прикладів можна навести:
Яскравий приклад – розвиток свинарського бізнесу в регіонах з населенням сповідують іслам, при цьому, якщо цей же регіон обраний як основний для реалізації продукції. Але з іншого боку можливо привести приклад того ж Криму де при наявності досить великої кількості населення з мусульманськими традиціями головними споживачами являються турист, що робить теж свинарство привабливим.
Більш завуальовані особливості – організація солярію в провінційному містечку з населенням в 15 тисяч чоловік.
Звичайно, можу відзначити, що в якості прикладів були обрані досить специфічні ситуації , але в цілому таких особливостей величезна кількість і головне завдання все-таки правильно оцінити які види бізнесу або ідеї для бізнесу зможуть бути реальними, а які просто згаяь Ваш час, сили і гроші при цьому виявляться не життєздатними. Але разом з тим не варто відкидати ідею лише тому, що такого ще немає, є приклади, коли начебто б як нереальні на перший погляд ідеї бізнесу виявлялися робітниками.
Приклад, кілька років тому організували клірингова агентство в містечку з населенням в 50 тисяч чоловік спочатку більшість знайомих говорили про повну неспроможність даної ідеї. Разом з тим до початку проекту ми оцінили, що існує прихований попит на дані послуги, але більшість потенційних клієнтів були не готові зізнатися в тому, що готові користуватися послугами у відкриту. Був знайдений компромісний варіант, як акцій було запропоновано проведення хімчистки килимів із застосуванням нового професійного плямовивідника, фокус спрацював, фірму почали запрошувати, а далі люди звикли і почали користуватися послугами клінінгового агентства. Варто відзначити, що як прийнято у нас. буквально протягом наступного року відкрилося ще декілька конкурентів, але не один з них не витримав та невдовзі припинили свою роботу.
Висновок – при оцінці регіональних особливостей необхідно шукати варіанти можливого входження бізнесу в незвичайній формі, що дозволить реалізовувати нові для регіону проекти. При цьому в такому випадки варто мати певний запас міцності – всі нововведення не приносять прибуток відразу, а для їх успішної реалізації знадобитися на порядок більше часу, в усякому випадки для оцінки рентабельності і прибутковості проекту в цілому.
Багато в чому оцінка регіонального ринку та оцінка перспективності бізнесу в цілому перегукуються, хоча останнє має ряд особливостей. Зокрема на початку 2000 років один із знайомих почав активно розвивати бізнес в одному з курортних містечок по проявленню і продажу плівки для фотоапаратів. Суть бізнесу досить проста – невеликий прилавок в якому здаєш плівку на проявлення та відразу замовляеш фото (думаю багато хто пам’ятає такі прилавки) або купити плівку.
Вже тоді оцінюючи його бізнес план виникли сумніви з приводу реальних перспектив даного бізнесу, адже ера цифри вже починалася а динаміка появи цифрових фотоапаратів була вражаюча. Зрештою бізнес був згорнутий і перепрофільований на інші товари, що в кінцевому підсумку дозволило мінімізувати збитки, хоча повністю уникнути їх не вдалося. Таких ідей бізнесу пропонованих на ринку і сьогодні велике безліч і багато з них вже знаходитися на межі «вимирання», а інші стрімко підходять до даної категорії.
Даний аспект дуже актуальний для малого бізнесу, так як самі успішні ідеї для бізнесу в малому бізнесі створюються у вузьких нішах, які дуже сильно чутливі до технічних новинок. Як приклад можна розглянути бізнес ідею у вигляді невеликої прачки – з одного боку даний бізнес успішно розвивається за кордоном (пральні самообслуговування) і має хороші перспективи (теоретично), з іншого боку у нас такий бізнес не прижився і приживатися не збирається (виняток хімчистки але там трохи інший профіль). І таких прикладів буде безліч, якщо дуже добре придивитися.
Висновок без проведення ретельного аналізу і обдумування всіх аспектів бізнесу не варто його починати, тому що це загрожує тільки збитками і втратою часу.
Ідеї для бізнесу в домашніх умовах
[…] Ідеї для бізнесу – все підводі камені […]