Перейти до контенту

Ідеї для бізнесу в домашніх умовах

Зимові місяці, на мій особистий погляд, найкращий час для планування власного бізнесу (говоримо про прибуткову, а головне високорентабельну ідею для бізнесу), з одного боку закінчується святкова метушня (новий рік вже позаду), з іншого у всіх сферах бізнесу спостерігається певний спад як мінімум до середини лютого. Власне цей період це своєрідні канікули для більшості бізнес напрямків одночасно з цим вже в березні почнеться пожвавлення і як наслідок відкриються нові можливості. Але початок будь-якого бізнесу не реально без планування та вивчення суті процесів, а це потребує часу. Чим не прекрасна нагода саме зараз спланувати новий бізнес.

Вирощування перепелів як одна з найкращих в категорії ідеї для бізнесу в Україні

Ідеї для бізнесу в домашніх умовах

Відкидаючи полеміку, хочу нагадати своїм постійним читачам, що обіцяв цикл статей присвячених ідеї для бізнесу, який можна запускати з нуля і без особливих капітальних вкладень в маленьких містах, передмістях і так далі. І так сьогодні хотілося нагадати і поговорити про вирощування перепелів у домашніх умовах як саме такої бізнес ідеї малого бізнесу

Трохи загальних відомостей про самих перепелів, це ж основа ідеї для бізнесу:

Перепіл звичайний (рід Coturnix coturnix) – птах родини фазанові, загону курячих.

Він є найдрібнішим представником загону курячих. Довжина його тіла 16 – 20 см, маса – 80 – 150 р. Забарвлення оперення – коричнево – бурий, з світлими плямами і штрихами. У самців забарвлення зоба і навколо очей – руда, у самок – світліша.

 Так що потенціал у вирощування перепелів величезний, тобто перспективна бізнес ідеї малого бізнесу.

Тепер перед тим як власне перейти до опису самої ідеї для бізнесу з нуля у вигляді вирощування перепелів у домашніх умовах трохи цифр про рентабельність такої бізнес ідеї малого бізнесу. Виробництво перепелиних яєць в 3-4 рази рентабельніша, ніж виробництво курячих, власне при правильному підході прибутковість виробництва перепелиних яєць може досягати 100%, середній показник перебуває на рівні 50%. Зазвичай я досить скептично ставлюся до таких заяв, але в даному випадку факт незаперечний. Вирощування мяса перепілки по рентабельності нижче майже в 2 два рази і в середньому розташовується в коридорі від 20 до 25%.

Що можна додати про вирощування перепелів у домашніх умовах? Напевно, те, що завдяки короткому виробничому циклу окупність проекту досягається буквально за півроку, до прикладу, в свинарстві цей показник як мінімум півтора – два. Обумовлено це не ілюзорними уявленнями, а тим, що сама перепілка дуже швидко досягає зрілості та товарної кондиції, саме ще раз підкреслює перспективність бізнес ідеї малого бізнесу. Виробничий цикл при м’ясному вирощуванні від 2 до 3 місяців, несучість досягається через 2.

Так що ідея для бізнесу має дуже короткий цикл виробництва і за рахунок оборотності зростає власне і вал, грубо кажучи, за півроку реально пройти три цикли вирощування на м’ясо і досягти пікової форми виробництва яйця.

Тепер трохи про вкладення в ідею для бізнесу по вирощування перепелів у домашніх умовах, на всі 100% бізнес ставитися до ідей бізнесу з нуля. Чому? Вся справа в тому, що вирощування перепелів не вимогливо до приміщень, обладнання і іншим речам.

Що потрібно для вирощування перепелів у домашніх умовах, за умови що бізнес ідея використовується саме для створення малого бізнесу?

Ми повинні забезпечити сухе тепле приміщення, при цьому хочу звернути увагу, при формуванні багатоповерхових клітин в приміщенні площею в 10-12 квадратних метрів можна утримувати 1000 перепелів. В даному випадку необхідно врахувати кілька факторів:

Перше – необхідно забезпечити постійну температуру від 18 до 22 градусів, будь-який раптовий стрибок або перепад викличе стрес і може призвести до загибелі птиці.

Друге – дотримання оптимальної вологості, забезпечення кондиціювання повітря (але без протягів). Не раджу економити на даному аспекти, оптимальний варіант підібрати гарні кондиціонери, за розумні гроші з одного боку трохи дорожче ніж хотілося, але в стратегічному плані окупить себе сповна.

Третє – перепела дуже «нервові» птахи та раптові шуми викликають стрес і як наслідок припинення яйце носіння разом з повільним набором ваги. Так що якщо хочете отримувати оптимальну віддачу потрібно забезпечити і шумоізоляцію птахів.
Що стосується обладнання, то воно складається з декількох основних частин, це самі клітки для вирощування молодняку, клітки для дорослих птахів (про це напишу окремо) інкубатора. Рівень вкладень в даному випадку може бути від банальних пару сотень доларів до кількох тисяч, в залежності з яких обсягів буде даний старт ідеї для бізнесу.

І заключним елементом при організації вирощуванні перепелів у домашніх умовах є організації годівлі. Самі перепела дуже інтенсивно ростуть, як вже писав за два місяці птах стає зрілим, як наслідок їсть вона так само систематично. Не дивлячись на те, що кормова потреба дорослої перепела становить від 30-35 грам на день, при кількості в 1000 штук в день необхідно готувати не менше 35 кілограм корму. При розведенні перепелів кожен підбирає свій «універсальний» раціон, в залежності від того, яка кормова база більш доступна в регіоні, найбільш оптимальним на початковій стадії бізнес ідеї малого бізнесу буде :

Основний компонент корму – мелкодробленим кукурудза до 30% і пшениця до 35%. Можна додати до 10-15% іншого зерна обов’язково додається соєвий або соняшниковий шрот, черепашка, крейда, рибне борошно та премікс.

Але не хочу сказати, що даний рецепт апріорі правильний але для початківця який пробує ідею для бізнесу він буде доречний, завжди можна шукати свої оптимальні співвідношення.

Оптимальним варіантом створення власного бізнесу по вирощуванню перепелів, що називається ідея для бізнесу нуля, тобто закупівля яйця і повільне нарощування поголів’я власними силами. З мій точки зору даний варіант не є оптимальним. Власне ми починали по-іншому.

Закупили кілька сотень курочок у віці від одного до двох місяців, вартість місячних курчат майже на 50% нижче, ніж готових несучок і кілька десятків півників дорослих і близько сотні до одного місяця.

На наступному етапі сформували групи для яєць під інкубацію, в таких групах необхідні півники та групи для виробництва яєць на продаж. Маючи спочатку невелику кількість яєць в день, плюс можливість виставити на продаж трохи перепелиних тушок почали формування збутової мережі, саме реалізація є ключовим етапом в бізнес ідеї малого бізнесу.

Власне проблема продажів є пріоритетним в будь-якому бізнесі і ідея для бізнесу по вирощуванню перепелів не виняток, у нашому випадку з одного боку ми могли показати товар, як говориться обличчям, з іншого не виникло проблем з нереалізованою продукцією. За перший місяць вдалося сформувати так звану домашню мережу реалізації, свіжі перепелині яйця розбирали знайомі, друзі і так далі вони ж власне і формували заявки на перепелине м’ясо.

Одночасно з цим процесом робили перші закладки в інкубатор, що дозволило створити ритмічність роботи і забезпечило системний та постійний потік виручки від продажу продукції.

Нарощування поголів’я виробляємо поступово, за пів року з початкових 450 штук, основне стадо збільшилося до 1200 штук плюс молодняк до одного місяця і яйця в інкубаторі.

У зв’язку з розширенням бізнес ідеї малого бізнесу навіть почали проводити рекламну компанію, хоча з нашої збутовою мережею набагато кращий результат дало так зване сарафанне радіо. На сьогодні ведуться переговори про продажі через місцеву роздрібну мережу продуктових магазинів, але це поки тільки прогнозні плани. Власне своє виробничо приміщення ми побудували з нуля, що дало можливість передбачити ряд технологічних особливостей і як «підігнати» приміщення конкретно під розведення перепелів, правда такий спосіб відразу передбачає великі вкладення грошей, хоча звичайно можна і самостійно побудувати, а можна замовити будівництво у спеціалізованих підприємств , це як кому до душі та в залежності від того як хочете розвивати ідеї для бізнесу.

Як заробити гроші в селі без вкладень

Ідея бізнесу – столярна майстерня

Кредитний брокер – гідний підробіток

Коментарі 1

Залишити відповідь