Перейти до контенту

Привабливі ідеї для малого бізнесу на селі

Практично всі ідеї бізнесу з нуля без наявності стартового капіталу знаходяться в трьох нішах це будівництво (наприклад, укладання плитки), сфера послуг (перукарня, клініговий бізнес, надання послуг бухгалтерського характеру і так далі) або ж сільське господарство. Варто відзначити, що деякі ідеї інтернет бізнесу також потрапляють під визначення бізнесу з нуля (як приклад та ж підробіток на блогах або фрілансі). Разом з тим ідеї бізнесу з нуля в сільському господарстві більш перспективні з точки зору можливостей зростання та розширення.

Привабливі ідеї для малого бізнесу з нуля

ідеї для малого бізнесу на селі

Однією з найбільш привабливих ідей свого бізнесу з нуля в селі з моєї точки є ідея вирощування овочевих культур у закритому грунті, людською мовою в теплицях.

По-перше, рівень рентабельності таких культур на порядок вище, ніж та ж рентабельність овочівництва на відкритому грунті, як рахунок більш широких можливостей вирощування, так і за більш інтенсивних умов вирощування. Наприклад, в умовах середньої кліматичної зони України цілком реально в тепличному господарстві без інтенсивного цілорічного обігріву отримувати два урожаї в більш теплих регіонах, наприклад, в Криму та на Півдні кількість врожаїв в теплиці може досягати трьох чим не привабливий свій бізнес.

По-друге, закритий грунт забезпечує захищеність овочів, що забезпечує більш високий рівень врожайності.

В реальності якщо порівнювати дві системи вирощування, то коротко їх можна охарактеризувати так – в закритому грунті беруть високою врожайністю та якістю продукції, при вирощуванні у відкритому грунті основна ставка робиться на кількісний фактор.

Повертаючись до ідеї бізнесу з нуля варто зауважити, що закритий грунт має велику кількість переваг для починаючого бізнесмена, що і робить його таким привабливим для того, щоб створити свій бізнес, так зокрема:

– під ведення тепличного господарства необхідно невелику кількість землі, для початку з головою вистачить 10 соток землі;
– початкові вкладення в будівництво теплиць не сильно перевищують аналогічні вкладення капіталу в купівлю насіння для відкритого грунту. Де-факто вистачить кількох сотень доларів витрачених на покупку плівки, сама теплиця робиться з підручних засобів (в готельній статті представлено відео двох типів саморобних теплиць);
– велика оборотність коштів, тобто, фактично сезон миє ділитися так:

1. в лютому посадки редису – прибирання в квітень-травень (в квітні йде висадка томатів) – отримання прибутку.
2. в квітні посадка томатів (по редису) – прибирання кінець червня-серпень – отримання прибутку
3. в серпні посадка огірка – прибирання жовтень – отримання прибутку.

Як бачимо на протязі всього сезону свій бізнесу з нуля приносить прибуток, що робить дану ідею набагато більш привабливою ніж інші бізнес ідеї в селі на вирощуванні інших культур де отримання прибутку, як правило, жорстко прив’язане до певного періоду, наприклад прибирання зернових раз на рік , теж стосується овочів у відкритому грунті. Але ось протягом року бізнес повинен обходитися іншими джерелами існування, як одна з альтернатив звичайно може служити тваринництво або створення невеликого бізнесу на зеленому туризмі. Але в будь-якому випадки в цих варіант розглядає додаткові види бізнесу, тепличне господарство ж цілком здатне приносити дохід круглий рік з невеликими перервами на дозрівання.

Зокрема альтернативи завантаження тепличних площ можна розглянути вирощування тієї ж зелені в холодну пору року, сама зелень більш морозостійка і не вимагає підтримки великих температур (звичайно, варто пошукати гарне сорти, районовані під Ваш регіон).

Недоліки та переваги

Тепер про проблемні місця бізнес ідеї:

По-перше, і мабуть саме головне це наявність води, тобто в місці вирощування повинен бути власний колодязь, використання комунальної води просто неприйнятно в принципі;

По-друге, банальне бажання займатися своїм бізнесом (прочитайте статтю «Створення бізнесу – відповідальність» про те, що від Вас залежить, наскільки свій бізнесу з нуля буде вдалим) і як наслідок бажання вивчення самих прийомів агротехніки. Літератури на цей рахунок багато і як приклад можу назвати свого знайомого, який освоїв за рік технологію вирощування того ж агруза з нуля (до цього у нас агрузом ніхто не займався).

Третє, одразу необхідно продумати систему опалення, варіантів тут багато починаючи від електричного, газового до банального пічного опалення (використовують «буржуйки). Вибір в цілому залежить від Вас і тих ресурсів, які є. Тобто перед початком бізнесу просто прорахуйте варіанти використання кожного з наявних ресурсів і вартість такого обігріву при використанні тих чи інших ресурсів.

Четверте, необхідно відразу звернути увагу на склад грунту і використовувати тільки районовані сорти для конкретно Вашого регіону і головна умова, щоб сорт підходив для вирощування в закритому грунті. Вся справа в тому, що сорти для закритого грунту, як правило, відрізняються трохи більшими вимогами до агротехніки, але здатні давати значно більшу врожайність, ніж сорти для відкритого грунту.

Якщо мати бажання заробити гроші і створити собі стабільне джерело доходів то саме кінець зими прекрасний час для початку організації свого бізнесу, так саме зараз не поспішаючи можна почати спорудження теплиці з підготовкою самого каркаса продумування всього агроцикла на наступний рік і так далі. Ідея бізнесу не просто рентабельна вона дуже прибуткова, як приклад, можна привести ту ж Голландію де в гірших кліматичних умовах з успіхом вирощують овочі та квіти.

Створюємо сучасний бізнес на Україні

Створюємо бізнес на дому своїми руками

Створення власного Малого бізнесу

Коментарі 2

Залишити відповідь