Перейти до контенту

Характеристики хорошої бізнес ідеї

Бізнес-ідея має життєво важливе значення, оскільки вона є відправною точкою, на якій будуватиметься бізнес-проект. Однак бізнес-ідея, якою б оригінальною та новаторською вона не була, не завжди є синонімом успіху, важливо, щоб вона була прибутковою та знайшла визнання на ринку. Тому тим, хто хоче розпочати малий та середній бізнес, краще спочатку ретельно оцінити свою бізнес-ідею.

Шість особливостей, що відрізняють успішну бізнес-ідею

1. Оригінальна та інноваційна

Копіювання конкурентів майже завжди передбачає вирок до провалу. Саме це сталося з Microsoft із випуском MP3-плеєра Zune, коли Apple вже завоювала велику частку ринку зі своїм iPod. Microsoft витратила 9 мільйонів доларів на рекламу, але за перший рік продала всього мільйон пристроїв, зрештою втративши 1,3 мільярда доларів.

Цей приклад показує, що оригінальність та новизна є двома важливими характеристиками бізнес-ідей, що дозволяють виділитися на ринку та залучити інвесторів. Також важливо, щоб ідею не можна було легко відтворити або запатентувати, щоб більші конкуренти не скопіювали її.

Однак нова бізнес-ідея не завжди має на увазі запуск безпрецедентного продукту або послуги, необхідно переконатися, що вона забезпечує додану вартість, яка справді має значення для споживачів.

2. Орієнтована на публіку

Багато бізнес-ідей зазнали невдачі, тому що підприємці не змогли адекватно описати свою аудиторію. McDonald’s зробив цю помилку 1996 року, коли запустив ексклюзивну лінійку гамбургерів. Проблема була в тому, що Arch Deluxe мало чим відрізнявся від Big Mac, але коштував дорожче. Компанія втратила близько 100 мільйонів доларів на рекламі, оскільки клієнти, які шукають фаст-фуд, не хотіли платити більше за вишуканий бургер.

Цей приклад показує важливість розуміння потенційних клієнтів та вивчення їх потреб та переваг. Не можна робити помилку, думаючи, що, якщо продукт чи послуга «чудові та оригінальні», люди купуватимуть їх. Необхідно з’ясувати потреби споживачів та пристосувати до них свою бізнес-ідею, а не навпаки.

Щоб визначити свою унікальну ціннісну пропозицію, запитайте себе, чи справді корисна ця бізнес-ідея і чому люди купуватимуть цей продукт.

3. Прибуток у короткостроковій чи середньостроковій перспективі

Кожен бізнес має приносити прибуток, тому хороша бізнес-ідея має бути прибутковою. Важливо оцінити тип інвестицій, які доведеться зробити, щоб запустити цю ідею, і оцінити, коли можна почати отримувати віддачу від інвестицій.

Потрібно мати на увазі, що потреби ринку постійно змінюються, тому погашення довгострокових інвестицій — це фінансове рішення, пов’язане з великим ризиком. Тому в ідеалі бізнес-ідея має починати приносити прибуток у короткостроковій чи середньостроковій перспективі.

4. Своєчасність

Багато інноваційних бізнес-ідей зазнали невдачі, тому що вони були запущені рано, коли ринок не був готовий прийняти ці продукти або послуги. Одним із найвідоміших провалів є Pets.com, що з’явився наприкінці 1990-х років, це була електронна комерція, що спеціалізується на товарах для домашніх тварин із більш конкурентоспроможними цінами, ніж у звичайних магазинах.

Витративши 300 мільйонів доларів за два роки, бізнес зазнав невдачі просто тому, що тоді споживачі не були готові робити покупки в Інтернеті.

Це означає, що бізнес-ідея має бути оформлена в умовах зростаючого ринку. Зміна споживчих звичок людей не є неможливою, але це вимагає багато часу та грошей, що зазвичай недоступне фрілансерам та малим та середнім підприємствам, яким потрібна життєздатна бізнес-ідея, і яку можна швидко запустити і яка починає приносити прибуток якнайшвидше.

5. Потенціал зростання

Хороша бізнес-ідея має дозволяти компанії зростати стійкими темпами. Технологічні гіганти, такі як Netflix і Amazon, є відмінними прикладами бізнесу, що масштабується.

Бізнес-ідея є масштабованою, коли компанія може запропонувати одне й те саме рішення великій кількості споживачів без втрати характеристик продукту чи послуги. Ці типи підприємств використовують ресурси, які їм необхідні, відповідно до попиту, уникають великих початкових інвестицій та адаптуються у міру залучення клієнтів завдяки ефективній бізнес-моделі.

6. Повинна бути здійсненною

Останньою характеристикою хорошої бізнес-ідеї є те, що її можна реалізувати. Марно, що ідея прекрасна, якщо не можна, втілити її у життя.

Здійсненність бізнесу пов’язана з реальним бажанням втілити його в життя, з дотриманням правових норм і вимог і з можливістю наявності ресурсів (персоналу, технологій і капіталу).

Якщо не можна робити те, що вимагає бізнес, не можна дотримуватися правил і законів, і не можна розраховувати на необхідні ресурси, то не вдасться втілити бізнес-ідею в реальність. Тому від неї варто відмовитись.

Що потрібно для відкриття автосалону з нуля

Як вибрати партнерську програму для заробітку

Бізнес-ідеї, якими бізнесмени не рекомендують займатися новачкам

Коментарі 2

Залишити відповідь