Перейти до контенту

Криптовалюта: як почати інвестувати новачку

У цій статті піде мова про віртуальні гроші, про Біткоїни та й іншу криптовалюту. Крім того, новачки знайдуть для себе відповіді на питання, які задають інвестори початківці – чи варто взагалі вкладати в крипту свої гроші. Чому інвестиції в цифрову валюту стали популярними? Познайомтеся з феноменом віртуальних активів далі в статті.

Криптовалюта: як фахово інвестувати гривні для створення джерела доходу новачку

Початківець криптоінвестор повинен знати, з чого випливає зростаюча популярність криптовалюти, яка ще називається віртуальною або цифровою валютою чи віртуальними активами. Це важливо, тому що, це досить складна і одна з наймолодших форм інвестицій, доступних у всьому світі.

Інша справа, коли розуміючи, що стоїть за успіхом крипти, легше оцінити її потенціал для отримання прибутку в майбутньому.

Щоб зрозуміти феномен віртуальних активів, досить проаналізувати долю Біткоїна, який коштував у 2009 році 20 000 доларів, в листопаді 2021 року – 69 000 доларів, а у 2022 році всього17 000 доларів.

Це показує, що торгівля криптою несе в собі не тільки шанси на великий і швидкий заробіток, але і високий інвестиційний ризик.

Цифрові гроші також приваблюють людей новітньою технологією Blockchain, з анонімними транзакціями, легкою доступністю для інвесторів з усього світу, а також коливаннями цін, які охоче використовують трейдери для заробітку.

Незалежно від того, з яких причин інвестор хотів би почати інвестувати в криптовалюту, йому необхідно добре знати цю нішу й її специфіку.

Тут треба розуміти, звідки відбулося сильне збільшення вартості віртуальної валюти і чому вона має такі скачки вартості.

З чого почати інвестувати в цифрові активи інвестору новачку

Спочатку треба розумітися в специфіці ринку, щоб вловити суть крипти і Біткоїна.

А справа в тому, що це децентралізована цифрова валюта, створена для того, щоб забезпечити дешеві, швидкі, зручні і максимально безпечні платежі, які не вимагають участі банків або інших посередників.

Вона також залишається поза контролем урядів різних країн їх Центральних банків, і при цьому має граничну обмежену пропозицію, яка становить всього 21 мільйон одиниць.

Видобуток нових Біткоїнів триває, хоча варто відзначити, що в обіг було введено близько 19 мільйонів.

Сьогодні для більшості людей це не валюта або платіжний засіб, а звичайний фінансовий інструмент, який може стати  альтернативою  інвестуванню в акції чи облігації, і навіть в долари чи євро, як це люблять робити українці.

Про ринок криптовалют – такий величезний і різноманітний  

Поява Біткоїна та пов’язаної з ним технології Blockchain поклали початок створенню нових крипто грошей, фахівці називають їх альткойнами або альтернативними криптовалютами.

Деякі з них мали бути його вдосконаленою версією та використовуватися для миттєвих платежів, але з часом на ринку домінували цифрові активи з іншими властивостями та додатками.

Деякі цифрові валюти дозволяють створювати децентралізовані додатки і сервіси, деякі дозволяють збирати кошти для різних проектів, інші забезпечені реальними товарами, наприклад, золотом або доларами, і призначені для збереження їх вартості в кризовий період.

Варто додати, що на сьогодні створено більше тисячі найменувань криптовалют, тому це дійсно великий і сильно диверсифікований ринок.

Важливо відзначити, що, хоча ринок крипти величезний, він все ще залишається дуже молодим, і це має багато істотних наслідків.

До них відноситься той факт, що до сих пір важко визначити, які конкретно кріптовалютні проекти будуть відігравати важливу роль в майбутньому.

Фахівці стверджують, що  більшість з них не зіграють жодної ролі і з часом будуть забуті.

Важливим виразом незрілості ринку є те, що деякі криптоактиви з великим потенціалом користуються невеликим попитом у інвесторів, в той час як високий прибуток генерують практично марні активи, але з відмінним маркетингом.

У другій групі такою валютою виявився Dogecoin, ціна якого в 2021 році зросла на тисячі відсотків в основному завдяки твітам Ілона Маска.

Ставлення інвесторів до Біткоїнів та інших криптовалют  

Сьогодні це, перш за все, фінансові інструменти. Структурні та функціональні відмінності між окремими валютами, як правило, дуже великі але інвестору новачку буде важко зрозуміти їх при першому контакті з криптоактивами.

 Однак для початку треба зрозуміти, що всі віртуальні активи мають свою ціну і котируються на спеціальних біржах, тому з точки зору середнього інвестора вони являють собою звичайні фінансові інструменти.

Інвестування в криптовалюти багато в чому схоже на торгівлю акціями, традиційними валютами або сировиною.

Його суть в більшості випадків полягає в тому, щоб даний інструмент якомога дешевше купити і дорого продати.

Однак варто відзначити, що деякі цифрові активи дозволяють заробляти додатково на так званому стакінгу (відсотках за зберігання їх в певному місці) або на майнінгу (видобутку нових одиниць криптовалюти).

Як почати торгівлю новачку – перші кроки у великий бізнес

Створіть обліковий запис на біржі та почніть інвестувати. Якщо ви вже подбали про основи і розумієте, з якими інструментами маєте справу, то вам залишається зробити покупку Біткоїнів або інших віртуальних активів.

Укласти угоду можна декількома способами причому, безумовно, найпопулярнішим є використання послуг однієї зі спеціальних бірж.

Криптовалютні біржі дозволяють комфортно торгувати віртуальними активами і, таким чином, є свого роду центром створення пасивного та активного джерела доходу для безробітного українця.

В даний час існує вже кілька сотень таких бірж, але переважна більшість працює дуже схоже і поєднує в собі функції брокерів і класичних бірж, наприклад, цінних паперів.

Вони відповідають за виконання ордерів або розміщення крипто-коштів для торгівлі, а також надають інвестиційні платформи, які дозволяють укладати угоди, відстежувати ціни і аналізувати графіки або використовувати інструменти технічного аналізу.

Реєстрація та початок заробітку на біржі

Купівля Біткоїнів і інших крипто-активів можлива після створення безкоштовного облікового запису на обраній біржі.

Це дуже просто, займає буквально кілька хвилин, і це схоже на реєстрацію на багатьох інших веб-сайтах.

У більшості випадків тут не обійтися без надання особистої інформації та перевірки особи (верифікації), але все ж є біржі, на яких можна торгувати анонімно.

Процес купівлі віртуальної валюти та її продаж дуже схожий на ринок цінних паперів або на Forex.

Після входу в обліковий запис розміщуєте замовлення з певними параметрами та чекаєте завершення угоди.

Рейтинг криптовалютних бірж:

 • Binance;
 •  Kraken;
 •  Coinbase;
 •  Huobi;
 •  Cryptocom;
 •  Zonda.

Інвестиції в криптовалюту в питаннях і відповідях

Наведена вище інформація – це лише частина знань, які ви повинні отримати, бажаючи успішно інвестувати в віртуальну валюту.

Щоб було легше й краще зрозуміти тему, ознайомтеся з відповідями на популярні питання інвесторів початківців.

1). Кому пасує цей спосіб заробітку на інвестиціях в крипту?

Для тих інвесторів, хто бачить потенціал на цьому ринку, хто покладає надію на отримання високої прибутковості і в той же час приймає ризики.

Важливо відзначити, що в цифрові валюти тепер можуть вільно інвестувати люди практично з усього світу.

2). Скільки потрібно інвестувати в Біткоїни, щоб мати шанси на гарний прибуток?

Цифрова валюта має дуже великі коливання цін і здатна генерувати як серйозні збитки, так і величезні прибутки, які не мають аналогів на будь-якому іншому ринку.

Деякі проекти можуть зрости в ціні навіть на кілька сотень або декількох тисяч відсотків протягом тижня або місяця, а це означає, що навіть невеликі суми інвестицій можуть забезпечити дійсно високий прибуток.

Але тут треба розуміти й пам’ятати, що ризик в цій ніші надзвичайно високий, і в період швидких продажів інвестор може  дуже швидко втратити більшу частину вкладеного капіталу.

3). Як знизити ризики, пов’язані з інвестуванням в Біткоїн?

Способи зниження інвестиційного ризику включають в себе:

 • послідовні покупки крипти, які дозволять усереднити вартість інвестиції;
 •  використання і дотримання певної інвестиційної стратегії;
 • потрібно пам’ятати про технічний і фундаментальний аналіз і уникати покупки активів відразу після сильного зростання курсу.
 • варто подбати про безпечне зберігання своїх віртуальних коштів;
 • не використовувати маловідомі або з поганою репутацією біржі.

5). Які найважливіші та найпопулярніші криптовалюти?

Крім біткоїнів, мають популярність:

 • Litecoin (LTC) – забезпечує більш швидкі і дешеві транзакції, ніж Bitkoin;
 •  Ethereum (ETH) – дозволяє створювати децентралізовані додатки ;
 •  Ріпл (XRP) – створений з урахуванням потреб банків;х
 • Cardano;
 • Рolkadot;
 • Solana;
 • Dogecoin;

6). Скільки інвестувати новачку?

На відміну, наприклад, від акцій, крипту можна купувати дробами. Завдяки цьому навіть Біткоїн, який коштує десятки тисяч доларів, доступний людям з невеликим капіталом.

Мінімальна вартість транзакції залежить від біржі і конкретної валюти, але зазвичай не перевищує декількох доларів.

7). Чи безпечні криптовалютні біржі?

У минулому були великі крадіжки і навіть зникнення цілих бірж  разом із коштами інвесторів.

Сьогодні багато відомих бірж є глобальними компаніями, які хочуть надавати інвесторам найкращі та найбезпечніші послуги.

Вони використовують численні заходи безпеки у своїх системах або принаймні двоетапну авторизацію транзакцій та при знятті коштів.

Незважаючи ні на що, через відсутність регулювання ці біржі не так безпечні, як, наприклад, брокерські контори або банки.

8). Де зберігати криптовалюту?

Новачки у яких не великі суми коштів можуть зберігати їх на  криптобіржі, але більш безпечним є тримання їх на спеціальному криптовалютному гаманці.

Такий гаманець може бути флешкою чи мобільним, і навіть паперовим.

Незалежно від того, який з них вибрати, необхідно забезпечити безпечне зберігання приватного ключа – пароля доступу.

Резюме

Зрозуміло, що інформація в статті поверхнева для ознайомлення новачків з можливістю заробітку на крипті.

 Але, якби там не було читання статті допоможе зрозуміти основи інвестування в криптовалюту.

 Однак, якщо ви не знайшли відповіді на своє питання або якась з наданої інформації вам незрозуміла, то шукайте інформацію на цьому сайті чи в мережі Інтернету.

Заробіток в Інтернеті для жінок – електронна комерція

Як відкрити бізнес в Україні під час війни

Як ефективно економити та інвестувати вільні гроші

Rate this post

Коментарі 2

Залишити відповідь