Перейти до контенту

Куди інвестувати вільні кошти?

При розумному розпорядженні особистим чи сімейним бюджетом рано чи пізно виникає питання інвестуванні вільних коштів. Виникає питання – куди вкласти? Якщо розглянути основні групи фінансових інструментів, доступних звичайній сім’ї, можна виділити такі типові групи: банківський депозит, акції, котируються біржі, нерухоме майно.

Розглядати такі придбання як автомобіль або побутова техніка як інвестиції не можна.

Інвестиція – те, що має принести прибуток проти вкладеними коштами, а чи не просто корисний об’єкт.

Хоча на початку статті йшлося про інвестиції власних вільних коштів, але слід зазначити, що не зовсім правильно вважати, що вони можуть бути фінансовим джерелом.

Кредитні кошти можуть бути інвестовані, якщо це фінансово виправдано.

Куди інвестувати вільні кошти

Тепер побачимо, а для яких видів інвестування виправдано використання кредитів.

Очевидно, що кредитні гроші не вдасться вигідно розмістити на депозиті, кредитна ставка завжди вища за депозитну і багатства ви тут не придбаєте ніколи.

Можна розглянути використання позикових грошей для купівлі акцій на біржі, звичайно, біржове зростання може бути вищим за ставку кредитування, але вкладення позикових грошей в акції – це вкрай ризикований захід.

Адже Ви берете кредит із зобов’язанням погасити його у певний термін, на певну дату, а котирування можуть впасти, а кредит можуть не пролонгувати, акції доведеться продати, а частина боргу залишиться, ні, це дуже небезпечно.

Залишається нерухомість. Як об’єкт інвестицій вона, мабуть, єдиний вид майна, в який можна вкласти кредитні гроші та ефективність цих вкладень підтверджується у всіх країнах.

Звичайно, можуть бути несприятливі періоди, коли вартість нерухомості падає і ринок стагнує, але вони неминуче проходять, а затребуваність нерухомості і як об’єкта інвестицій і як фізичного об’єкта, що задовольняє потребу в житлі або виробничих приміщеннях, залишається назавжди.

Основою будь-якого інвестиційного розрахунку є прогноз прибутків від об’єкта інвестицій.

Які прибутки можна отримати від нерухомості, наприклад, квартири? По-перше, це зростання її вартості – нерухомість зростає у ціні, іноді не дуже швидко, але в середньому за період 3-5 років практично завжди є зростання.

Крім цього, нерухомість можна здати в оренду і заробляти на орендних платежах, навіть якщо Ви не здаєте, наприклад, квартиру в оренду, а проживаєте в ній самі, однаково величину орендних платежів потрібно врахувати, адже Ви їх заощадили. Оцінка прибутковості вкладень у нерухомість – досить складний процес, якщо Вас це зацікавило, можете переглянути вказане посилання, там тема інвестицій у нерухомість розкрита докладніше.

Як вибрати програму обліку особистих фінансів

Психологія багатства

Домашня бухгалтерія онлайн

Коментарі 1

Залишити відповідь