Перейти до контенту

Куди вкласти невеликі гроші в 2023 році

Виходячи з подій 2022 року, коли кожний пост новин дзвонить про початок нової економічної кризи, на додаток до всього зросла інфляція та інші неприємні моменти, які вводять у нерозуміння та депресію.

Куди подіти свої заощадження за таких суворих умов? І куди вигідно вкласти гроші, щоб їх не придушила інфляція у 2023 році?

Для початку уявімо, таку ось ситуацію. Припустимо, у вас є 100к грн, і не бажаючи їх втратити в ситуації, що склалася. А всі новини залякують кризами та інфляціями. І тут питання ставати саме собою.

Куди ж вигідно вкласти ці 100 000 гривень, щоб вони не знецінилися, а навпаки, приносили прибуток.

Куди вкласти невеликі гроші

Давайте про все по порядку.

1 Вирушити у довгоочікувану подорож.

Якщо ціль ваших заощаджень була спрямована на бажану відпустку за кордоном, і ви не знаєте, чи варто з нинішньою ситуацією в країні кудись вирушати, то неодмінно їдьте відпочивати. Тільки слід обміняти валюту у себе в країні, то ви не втратите багато грошей на конвертацію. І не забудьте залишити приблизно дві свої зарплати на подушку безпеки.

2 Інвестувати у себе.

Вкладення грошей у безцінні знання та інформацію, найкраща інвестиція.

Наскільки знання будуть приносити постійний і великий дохід, ніж якщо ви просто інвестуєте в акції або цінні папери. Ну і надалі на вас чекає кар’єрне зростання.

3 Купівля доларів та дорогоцінних металів.

Безумовно в усі кризові часи дана стратегія працювала на всі 100% за умов, якщо сума купівлі становила більше 100 000 грн. Але зараз переводити всі гроші в долари не зовсім вигідна ідея. Якщо порівняти як було 10 років тому і зараз, поклавши тоді однакову суму як у гривнях, так і в доларах, то до сьогоднішнього дня гривня лідирує порівняно з доларом. А все тому, що відсоткова ставка у гривні більша ніж у західної валюти.

А щодо дорогоцінних металів, вигідно купувати акції, ніж купувати фізичний шматок заліза. Пояснюється це тим, що в акціях ви отримуєте як відсоток так і дивіденди, а у фізичному золоті або сріблі при покупці вас зобов’яжуть платити ПДВ, який не повертається при продажі. Загалом не вигідно.

4 Вкластися у акції компаній.

Цей варіант підійде для тих, у кого вже є подушка безпеки. Оскільки ринок зараз особливо не стабільний і акції можуть просісти на 40%. Але якщо закупитися акціями відомих компаній терміном від 3-х років, то відсоток втрати грошей впаде до мінімуму. У цьому випадку акції вигідна позиція.

5 Тримати гроші у банку чи на вкладі.

Якщо ви побоюєтеся зберігати гроші в банку, то можу запевнити, що боятися нічого. Нашим банкам довіряти можна, скільки на вклади та рахунки діє страховка. На сьогоднішній день банки страхують вклади. І якщо відберуть ліцензію, банк повинен виплатити повну суму яка була на рахунку.

У якому банку краще відкрити вклад? Будь-яких рекомендацій і обмежень немає, але все-таки слід співпрацювати не з найбільшими банками як: Ощадбанк, ПриватБанк та інші основні банки. Тому що вони перші підпадають під санкції, а відсоткова ставка в цих банках безпосередньо залежить від курсу валют.

Як заробити на Форекс без вкладень?

Як швидко розбагатіти

Куди інвестувати вільні кошти?

Коментарі 2

Залишити відповідь