Перейти до контенту

Як вигідно купити акції на Українській біржі

 Як купити, де купити пересічному українцю акції перспективних підприємств та установ. Це одне з перших питань, яке задають собі інвестори початківці. Сама покупка акцій не складний процес, але потрібно навчитися їх правильно вибирати й купувати, щоб була мала комісія за угоду, та не було ризиків. Бажано дізнатися про це від інших людей, що мають досвід інвестування, які є правила і практичні аспекти інвестування в акції.

Як інвестору новачкові купити акції на українській біржі: повна детальна інструкція з чого почати

Як купити акції на українській біржі

 Сьогодні в цілому світі акції відомих брендів – це найпопулярніший фінансовий інструмент, яким користуються  інвестори й вкладають свої кошти. Особа, яка купує акції, стає акціонером, який згідно умов, обумовлених продавцем, отримує певні права на його бізнес. Акціонер має право на систематичне отримання дивідендів, а також на участь у загальних зборах акціонерів. Він також може отримати частку бізнеса в разі ліквідації компанії. Варто знати, що акціонери не несуть ніякої відповідальності за зобов’язаннями компанії.

 Як працюють акції компаній

 Щоб навчитися купувати акції на фондовій біржі, спочатку потрібно дізнатися, як вони працюють.

Компанія випускає акції для залучення капіталу для фінансування своєї діяльності та подальшого розвитку. Один із способів отримати готівку – це щось продати або випустити акції. Вони випускаються тільки акціонерними товариствами і надають право власності на їх активи.

 Коли компанія вперше випускає акції, цей процес називається перше публічне розміщення акцій, та має спеціальну назву «Initial Public Offering».

У цьому випадку компанія стає публічною, а її акції торгуються на фондовій біржі. У ситуації, коли акції компанії вже торгуються на фондовій біржі, вона може випустити додаткові акції для залучення додаткового капіталу.

Інвестування в акції IPO (англ. Initial Public Offering) – це значить первинне розміщення акцій, воно дуже популярне серед інвесторів, бо це можливість купити акції компаній що динамічно розвиваються.

Частка інвестора у власності компанії

Всі акціонери, які вирішили придбати акції, мають однакові права на частку власності. Виплата дивідендів регулюється дивідендною політикою, визначеною та застосованою компанією.

Кожен акціонер згідно угоди отримує дохід від акції, ці виплати називаються – дивіденди. Розмір доходу залежить від кількості акцій. Якщо дивіденд становить 500 гривень на акцію, а інвестор володіє 10 акціями, то він отримає 5000 гривень.

Дивіденди виплачуються щорічно, щоквартально або раз на півроку, залежно від компанії.

Коли вартість акції зростає, а коли падає

Ціни на акції точно також, як послуги або товари, мають попит і пропозицію. Якщо послуги які надає компанія, є успішними, ціна акцій зазвичай зростає.

Коли інвестор приймає рішення вкласти інвестиції в акції, то важливо вибирати ті акції, які мають правильний потенціал зростання. Купуючи акції, інвестор купує частину компанії і стає її співвласником, тому він повинен вірити в її потенціал і майбутній розвиток.

 Що впливає на вартість акцій на біржі

Поточна ціна акцій містить загальнодоступну інформацію про фінансовий стан компанії, а також про її перспективу в майбутньому.

Це впливає на вартість акції. Наприклад, компанія Apple оприлюднила інформацію про те, що очікується зростання доходу на 10% у наступному кварталі, то ця інформація буде включена до поточної ціни акцій.

Коли продажі збільшаться на 10% наприкінці кварталу, акції Apple не зростуть, бо ця інформація вже була очікуваною, вона була включена у вартість акцій раніше. Звичайно, кожен інвестор сподівається, що ціна його акцій зросте.

Стабільний темп зростання вартості цінних паперів забезпечує приріст капіталу. В свою чергу це позитивно впливає на вартість акцій і вони будуть продаватися за вищою ціною від тої, за якою вони були куплені, а кошти від різниці вартості – це прибуток, він і означає приріст капіталу.

Ціна акцій впаде, якщо компанія збиткова, й її фінансовий звіт незадовільний або квартальні дані гірше, ніж спочатку очікувалося, тоді можна очікувати падіння прибутку в майбутньому.

Звичайно, інвестор має розуміти що існують фактори, які не завжди залежать від компанії і можуть вплинути на ціну акцій. Зовнішні фактори, такі як:

 • Інфляція;
 • політична ситуація;
 • підвищені процентні ставки;
 • негативні економічні цикли;
 • податковий тягар;
 • непередбачені події, такі як землетрус або війна.

 Чому фінансові консультанти радять інвестувати в акції

Колт інвестори звертаються до фахівців з питанням куди вкласти кошти, щоб вони працювали, приносили прибуток і не пропали. То фінансові консультанти радять купити облігації чи акції.

1). Інвестиції в акції мають малі ризики

В фінансовому світі акції вважаються відносно безпечним та мало ризикованим фінансовим інструментом порівняно з іншими активами.

До переваг грошових вкладень в акції, безумовно, відноситься висока ліквідність ринків, а це дає можливість інвестору купити чи продати акції в будь-який час.

Не високі комісії, а також можливість особистого управління інвестиційним портфелем, є перевагою акцій.

Що стосується недоліків, то маємо на увазі такі моменти:

 • акціонер не може пливати на діяльність компанії;
 • недостатня інформованість інвесторів;
 • ризик банкрутства компанії.

2). Довгостроковий дохід від зростання вартості акцій

Довгострокове зростання прибутковості є основним фактором, який позитивно впливає на  інвестиції і робить їх такими популярними.

Головний фактор успішного інвестування в тому, що прибутковість інвестицій перевищує інфляцію

 3). Регулярний дохід у вигляді дивідендів

Висока річна процентна вартість акцій – це одна з можливостей заробити на інвестиції.

Другий варіант – це систематична виплата дивідендів. Однак не всі компанії виплачують дивіденди, і не всі дивіденди однакові.

Розмір дивіденду виражається у фіксованій сумі коштів за акцію, він суттєво впливає на її ціну. Величина дивідендів залежить від прибутку компанії, але є й такі компанії, які не генерують прибуток і тому не виплачують дивіденди.

Виплата регулярних дивідендів є дуже бажаним фактором для інвесторів, які не можуть вирішити, чи варто купувати акції цієї компанії.

4). Диверсифікація інвестиційного портфеля

Для одних інвесторів інвестування може бути основним джерелом доходу, а для інших може бути лише формою диверсифікації інвестиційного портфеля.

Інвестування в акції не є складним процесом і вигідний для акціонера тому що, має легкий доступ, високу ліквідність та низькі комісії.

Більше того, інвестор може скористатися зростанням цін на акції, а також систематичною виплатою дивідендів. Тому покупка акцій набирає популярність.

Що таке дивіденди

Щоб новачкові навчитися  інвестувати й правильно робити покупки на біржі, необхідно знати всі найважливіші терміни цієї ніши.

1). Дивіденди – це  частка прибутку, яку компанія повинна виплатити акціонеру. Кожен власник акцій компанії, має право на отримання цих дивідендів.

2). Загальні збори акціонерів приймають рішення про дату виплати та суму дивідендів. Але їх розмір визначає керівництво компанії. Але, на розмір дивідендів в пливає прибутковість компанії. Величина дивіденду може бути:

 • стабільною;
 • постійно зростаючою;
 • або змінною залежно від розміру прибутку.

Однак, з іншого боку, треба усвідомлювати, що, виплачуючи дивіденди, компанія втрачає кошти, які могла би витратити на розвиток підприємства.

Щоб інвестор міг отримати дивіденти він повинен придбати акції до дати виплати коштів. Останній день, коли інвестор повинен володіти акціями, називається екс – дивідендна дата.

Кожна компанія самостійно приймає рішення про дату виплати дивідендів, а кожен акціонер може легко знайти інформацію з цього питання.

Як купляти та як торгувати акціями  

Інвестування в акції відбувається на фондових біржах по всьому світу. В даний час торгівля акціями в основному здійснюється в інтернеті, що дозволяє купувати або продавати їх віддалено з дому за допомогою смартфона або комп’ютера.

Як купити акції на біржі – покрокова інструкція:

 • Відкрийте брокерський рахунок – це так само просто, як відкрити рахунок у банку. Потрібно заповнити онлайн-форму, відправити сканований паспорт, номер рахунку в банку з якого будете робити перший внесок грошей на біржу.
 • Після переказу грошей на свій брокерський рахунок можна здійснювати перші угоди.

Українські акції або іноземні акції – що вибрати

Залежно від обраного брокера, він може запропонувати доступ до різних ринків та акцій. На ринку цінних паперів продаються акції провідних вітчизняних брендів:

 • Мотор Січ;
 • Райффайзен Банк Аваль;
 • Укрнафта;
 • Миронівський Хлібопродукт;
 • ПАТ Центренерго;
 • ПАТ Донбасенерго.

Або в іноземні бренди, такі як:

 • Google;
 • Apple;
 • PGNiG;
 • Orlen;
 • Coca-Cola;
 • BMW;
 • Tesla;
 • Facebook 

Щоб інвестувати в іноземні акції, необхідно вільно володіти англійською мовою, якщо обраний вами брокер не пропонує підтримку українською мовою.

 Нижче наведена покрокова інструкція, як купити акції на біржі:

1). Налаштування брокерського рахунку

 • Для цього перейдіть на сайт брокера. Найдіть на головній сторінці опцію  «Відкрити рахунок».
 • Потім введіть свою електронну адресу, та виберіть і підтвердіть необхідні згоди та встановіть пароль.
 • Далі заповніть особисту форму.
 • На цьому етапі також необхідно вибрати бажану валюту, якою інвестор торгуватиме, а також мову обслуговування клієнтів.
 • Після заповнення всіх обов’язкових полів вам все одно потрібно підтвердити свою особу та місце проживання,
 • Вказати банківський рахунок, на який інвестор може внести кошти. Це можна зробити за допомогою кнопки «Депозит». Вам буде запропоновано кілька способів внесення грошей.

Після того, як ваш рахунок буде профінансовано, ви можете почати інвестувати в акції.

2). Купівля акцій на фондових біржах України та Європи

Для цього відкрийте вкладку «Огляд ринку», і з’являться дві опції:

 • Акції – це реальні акції;
 • Stocks CFD – це  контакти CFD на акції.

 Розгорнувши вкладку STC, ви побачите біржі різних країн, акції яких можна купити.

При виборі українського ринку з’явиться список компаній, цінні папери яких можна придбати.

При натисканні на назву обраної компанії з’явиться вставка купівлі та продажу, а також кнопки «Купити» і «Продати», а також кількість акцій, які інвестор може купити або продати. Це швидкий спосіб купити акції на біржі .

Коли акції будуть куплені, інвестор зможе переглянути їх у своєму портфелі в «відкритих позиціях».

Що означають перераховані там опції:

 • Обсяг – це кількість акцій конкретної компанії, якими володіє інвестор;
 • Ринкова вартість – це поточна вартість акцій інвестора;
 • Ціна відкриття – це ціна, за якою інвестор купив акції;
 • Ринкова ціна – це поточна вартість одного цінного паперу конкретної компанії,
 • Чистий прибуток – це прибуток або збиток, отриманий інвестором за певною позицією в гривнях і в процентному варіанті.

Коли акції досягають запланованої ціни, то любу з них на думку інвестора, можна продати, натиснувши кнопку «Продати».

Резюме

Ось кілька порад, які слід враховувати при інвестуванні в акції.

Якщо ви хочете постійно купувати та продавати акції, краще не вибирати банківських брокерів, оскільки вони беруть набагато вищу комісію.

Обов’язково робіть диверсифікацію свого портфелю, для цього найкраще вкладати гроші в різні акції різних компаній. Це допоможе зменшити ризик і запобігти втраті грошей.

Бізнес-ідея – торгівля валютою на Forex

Натуральне мило ручної роботи – гаряча бізнес ідея

100 грн просто так, де дають?

Коментарі 2

Залишити відповідь