Перейти до контенту

Бізнес-ідея масажний кабінет – старт перспективного бізнесу

Малорухливий і часто напружений спосіб життя змушував суспільство все більше охоче користуватися різними спа-процедурами і відвідувати масажі. Все це сприяло тому, що на ринку з’являється все більше і більше фізіотерапевтів і масажистів, в тому числі і для лікувального масажу, які завдяки використанню своїх рук і знань допомагають клієнтам повернути колишнє здоров’я і розслабитися після довгого робочого тижня.

Робота масажиста може здатися легкою на перший погляд, але насправді це не так.

У статті ви дізнаєтесь, якими якостями і навичками повинен володіти хороший масажист і що потрібно зробити, щоб відкрити власний масажний кабінет.

Як стати масажистом і відкрити свій кабінет масажу: перспективна бізнес-ідея

Бізнес-ідея масажний кабінет

Чому експерти стверджують, що свій масажний кабінет – це хороша ідея для відкриття своєї справи? Все дуже просто пояснюється. Сьогодні послуги масажу не є розкішшю, як було колись.

На масаж підвищений попит, як на лікувальну процедуру, так і для релаксації. За статистикою багато українців останнім часом регулярно користуються послугами масажних кабінетів. Тому ідея відкрити масажний заклад заслуговує на увагу.

Ось перелік причин відкриття перспективного бізнесу, який приведе до успіху:

  • підвищений попит на масажні послуги;
  • можливість відкрити свою справу, маючи невеликий капітал для старту;
  •  у ніші масажних послуг в Україні сьогодні ще немає високої конкуренції.

Крім того в цій ніші є багато вузьких напрямків діяльності, тому що розроблено безліч видів масажу. Підприємець може вибрати більш вузьку нішу спеціалізації або освоїти максимальний перелік видів масажу. Будь-який вибір діяльності для своєї масажної справи в Україні, дасть хороше джерело доходу.

Особливості ніші масажних послуг

Перш ніж написати докладний бізнес-план для відкриття масажного кабінету і подальший успішний розвиток бізнесу, необхідно зрозуміти особливості ніші, тому що успіх, як у всіх нішах надання послуг, тримається на постійних клієнтах. Тому необхідно всі зусилля докласти для того, щоб зібрати якісну клієнтську базу:

  • Обов’язково зосередьтеся на якості надання послуг, а не на їх переліку. Ваша мета 99% випадкових клієнтів зробити   постійними користувачами послуг.
  • Високий рівень сервісу і послуг фахових масажистів – це головні ключі до розкручування бізнесу шляхом позитивних відгуків і рекомендацій клієнтів. У сфері послуг «сарафанне радіо» головний двигун успіху.
  • Тут потрібно чітко розуміти, хто ваш потенційний клієнт і на кого робити ставку.
  • Вивчивши свою цільову аудиторію, можна відпрацювати цільовий список масажних послуг і встановити доступний рівень цін за послуги.

Перш, ніж відкрити масажний бізнес, обов’язково треба провести аналіз ніші, щоб з’ясувати на яких клієнтів робити ставку, та який вид масажних послуг надавати. Крім цього обов’язково  прислухайтеся до порад підприємців з досвідом роботи в цій сфері:

  • молодь не обмежує себе в грошах і найчастіше цікавиться різною екзотикою, в тому числі східним масажем і процедурами схуднення і краси фігури;
  • клієнти середнього віку найчастіше вибирають класичний масаж і оздоровчі процедури.

Як стати масажистом

Масажист – це фахівець, який, виконуючи різні мануальні процедури на тілі людини, здатний відновити її фізичне здоров’я, забезпечити розслаблення м’язів тіла і зняти стрес.

Хоча професія масажиста законодавчо не закріплена, це не означає, що кожен може беззастережно стати ним і забезпечити якість виконуваних послуг. Людина на посаді масажиста повинна володіти такими рисами характеру:

  • повага до людей;
  • самовладання;
  • комунікабельність;
  • хороші манери;
  • вміння слухати;
  • мати позитивну енергетику;
  • фізичну витривалість;
  •  врівноважену психіку;
  • гарне здоров’я, що забезпечує роботу стоячи.

Більш того, необхідні також знання про будову людського тіла і різних захворюваннях, з якими клієнти найчастіше приходять в масажний салон.

Без цього масажист не тільки не буде ефективно працювати, але його виконання масажу не принесе ніякого оздоровчого і розслабляючого ефекту, ще й при невмілих прийомах може нашкодити клієнту.

Перед кожною процедурою завжди слід проводити ретельне опитування клієнта про стан здоров’я і питати, які недуги його супроводжують і чого він очікує від масажу. Це допоможе фахівцеві скорегувати вид масажу.

Масажист: яка у нього має бути освіта?

Щоб стати масажистом, не обов’язково мати будь-яку профільну освіту, бо фахівець масажу повинен отримати необхідні знання. Для цього можна вступити до спеціального навчального закладу на фах техніки масажу, де підготовка до професії зазвичай займає 2 роки. Багато масажистів також мають ступінь бакалавра фізіотерапії або навіть аспірантуру.

Кожен масажист повинен знати різні види масажу, які істотно відрізняються один від одного і призначені для різних людей. Наукою розроблені і практично випробувані багато видів масажу:

1). Класичний масаж – це один з найпопулярніших і часто виконуваних масажів. Він застосовується при всіх неврологічних і ортопедичних захворюваннях. Завдяки йому можна легко розслабити м’язи людини.

2). Реабілітаційний масаж – це спеціальний вид лікувального масажу, виконання якого вимагає кваліфікації і знань фахівця. Щоб мати можливість надавати даний вид послуг, масажист повинен додатково мати фізіотерапевтичну освіту.

3). Спортивний масаж – цей вид масажних процедур робиться тим людям, хто фахово займається спортом, або любителям фізкультури, які займаються важкими спортивними тренуваннями.

Цей вид масажу дуже добре допомагає розслабити втомлені м’язи, відновити їх і підготувати до подальшої роботи під час інтенсивних тренувань.

4). Косметичний масаж – цей вид масажу особливо люблять жінки. Завдяки йому можна скорегувати будь-які недоліки тіла, такі як позбавлення від зайвого жиру і целюліту, підтяжка шкіри, зменшення зморшок, виконуючи різні прийоми масажу обличчя. Крім того, це важливий елемент при використанні і підтримці дієти для схуднення.

Скільки заробляє масажист, якщо у нього є масажний салон?

У випадку з доходом все залежить від того, чи працює масажист на когось повний робочий день або веде свій бізнес, а також від кількості і видів масажу, що виконуються щомісяця, чи працює він індивідуально або в команді.

Якщо масажист крім виконання масажу обслуговує свій бізнес, то його заробіток не обмежується, і може бути навіть кілька десятків  тисяч гривень на місяць. Репутація масажного кабінету, місце розташування та розмір міста також важливі.

Згідно з інформацією порталу WORKua масажисти, які працюють повний робочий день по найму, в середньому заробляють 15 тисяч гривень. Все залежить від міста, наприклад, у Києві середня зарплата масажиста – 20 тисяч гривень, у Львові 13,5 тисяч гривень, в Одесі – 17,5 тисяч гривень.

 Як стати власником масажного салону

Для того, щоб відкрити свій приватний масажний салон, потрібні знання, відповідне приміщення і повний юридичний супровід. В останньому випадку підприємцю необхідно створити бізнес в міському управлінні і регулярно платити податки та внески на соціальне страхування.

Також дуже важливо створите правильне робоче місце масажисту, яке відповідатиме вимогам Департаменту охорони здоров’я України, а саме: належна температура в приміщенні, ефективна вентиляція, поверхня стін, які можна мити, та гарне освітлення.

Крім того, варто враховувати і той факт, що масаж завжди виконується в положенні лежачи, що додатково розслабить тіло клієнта. Щоб зосередити увагу клієнта на позитивний вплив дій масажиста, в приміщенні повинна бути тиша.

 Звуки будівельних майданчиків або гучні звуки міста можуть значно зіпсувати очікуваний ефект, на відміну від повної тиші або заспокійливих звуків природи, таки як шелест листя дерев, шум морської хвилі або спів птахів. Варто подбати про робочу атмосферу в приміщенні, бо вона має вирішальне значення.

Згодом, коли бізнес набере оберти, може знадобитися додатковий кваліфікований персонал. Вкрай важливо, щоб масажі в салоні виконувалися досвідченими, професійними масажистами і фізіотерапевтами.

Вид масажу завжди повинен бути адаптований до потреб клієнтів і навичкам масажистів, щоб ненароком не нашкодити здоров’ю людини і не зіпсувати репутацію масажного салону.

Витрати, які потрібно зробити підприємцю для старту бізнесу:

Для підприємницької діяльності в цій ніші потрібно мати гарне приміщення. Щоб порахувати витрати на відкриття масажного кабінету, наприклад, площею 35 метрів квадратних, необхідно орієнтуватись на типові статті стартових вимог:

  • ремонт приміщень – приблизно 25 тисяч гривень;
  • придбання меблів та витратних матеріалів – 12 тисяч гривень;
  • маркетингові дії та просування бізнесу – 20 тисяч гривень;

Регулярні витрати масажного кабінету за місяць під час функціонування:

  • оренда приміщень – 9 тисяч гривень на місяць;
  • заробітна плата масажиста, комунальні послуги та податки – 28 тисяч гривень.
  • рекламні заходи – 4 тисячі гривень;
  • поповнення витратних матеріалів – 8 тисяч гривень.

Ліцензія та податки

Згідно українського законодавства для багатьох видів масажних послуг необхідно мати ліцензію.

Для відкриття масажного кабінету необхідно зробити певні дії :

  • Зареєструвати підприємницьку діяльність. Якщо вибираєте надання послуг яке вимагає від фахівця наявність медичної освіти, то необхідно отримати ліцензію.
  • Якщо надаєте послуги не пов’язані з медичними процедурами, то ліцензія не потрібна. Досить оформити свою діяльність, як приватний підприємець.
  • Якщо масаж лікувальний, то для діяльності кабінету потрібна ліцензія. Для її отримання масажист повинен мати медичну освіту і сертифікат про проходження спеціальних курсів масажу.

Якщо у підприємця немає медичної освіти, то можна зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю. Ввести посаду директора і прийняти роботу фахівця з дипломом медика.

Також для ведення бізнесу потрібно вибрати систему оподаткування. Якщо підприємець зареєстрований як приватна особа, то кращий варіант – це єдиний податок.

Якщо зареєстровано товариство (ТОВ), то вибираєте загальну форму оподаткування.

Вимоги до приміщення та обладнання:

  • масажний кабінет найкраще розмістити на першому поверсі. Не можна розміщувати в підвалі і в цокольному поверсі;
  •   робоче місце масажиста не повинно бути менше 8 метрів квадратних;
  • обов’язково повинен бути влаштований санвузол з туалетом, рукомийником і душовою;
  • стіни кабінету повинні бути покриті матеріалом придатним для вологого прибирання;
  • обов’язково мають бути прилади і засоби для проведення  дезінфекції приміщення раз на тиждень.

Резюме

Тепер кожен бажаючий може відкрити свій бізнес на наданні масажних послуг, бо знає як відкрити в своєму місті масажний кабінет.

Звичайно, при цьому потрібно враховувати конкуренцію. Але, як стверджують експерти цієї ніші, кожен підприємець доб’ється успіху, якщо буде орієнтуватися на високу якість послуг, що надаються. І не важливо, що у нього невелика своя справа.

Велику роль відіграє клієнтська база, тому постійно спілкуйтеся зі своїми клієнтами, введіть програму лояльності і запропонуйте різні бонуси для постійних клієнтів.

Контролюйте ринок масажу: при появі популярного виду масажу, який сьогодні в тренді впроваджуйте його в своєму масажному кабінеті.

Напрацьовуйте особистий досвід, підвищуйте свою кваліфікацію, любіть свою справу.

Заробіток на Fiverr ( біржа фрілансу для новачків )

Ідеї для бізнесу в домашніх умовах

Як відкрити власний бізнес на селі бідному

Коментарі 2

Залишити відповідь