Перейти до контенту

Обладнання для виробництва котлет

Розглянувши всі переваги створеннявласного бізнесу на виробництві котлет, варто звернути увагу і на інші аспекти даного напрямку зокрема на те, яке обладнання та устаткування нам знадобитися для розвитку цього малого бізнесу в Україні.

Перед тим як перейти до конкретного переліку обладнання так устаткування хотілося б відзначити одну важливу деталь, у всякому випадки з моєї точки зору. На початкових стадіях розвитку малого бізнесу варто акцентувати свою увагу на обладнанні з відносно невеликою потужністю, які дозволяють виробляти 40-50 кілограм продукції на годину. Відповідь на питання, чому саме так, досить проста, вся справа у вартості самих агрегатів, чим більше продуктивність, тим вище ціна, і виникає питання, чи здатний цех з виробництва котлет на початковій стадії одразу реалізовувати 1000-1500 кілограм своєї продукції.

Обладнання для виробництва котлет

Швидше всього що ні, ми ж говоримо про власний бізнес з нуля, для виходу на такі обсяги потрібно час і рекламна компанія, так що придбання більш потужного обладнання для бізнесу доцільна або на стадії коли бізнес проект вже встав на ноги, або ж якщо є вільні фінансові ресурси, які можна вкласти без всяких проблем. Хоча навіть у цьому випадку варто розглянути варіант з придбанням двох комплектів обладнання для виробництва меншою потужністю кожен, при такому розкладі є можливість убезпечити себе на випадок виходу с ладу одного з агрегатів. Тобто один працює, а другий на ремонті, як би хороша техніка не була рано чи пізно вона ламається.

А тепер давайте розглянемо, яке ж обладнання для виробництва нам знадобитися при створенні цеху по виробництву котлет:

  • Мясорубка
  • Фаршемішалка
  • Автомат для виробництва котлет
  • Камера холодильна (шокове заморожування)
  • Гарячий стіл
  • Камера холодильна (низькотемпературна)
  • Стіл робочий (острівний)
  • Візок технологічній
  • Ящики м’ясо-молочний
  • Ящики для котлет з вкладишами

Давайте пройдемося по основному переліку обладнання для малого бізнесу у вигляді виготовлення котлет, вірніше сказати їх виробництва.

Мясорубка – з даним агрегатом, думаю, особливих питань не виникає, власне з електричним м’ясорубками ми стикаємося практично щодня на власних кухнях. У промислових цілях використовують такі ж пристрої, тільки з значно більшою продуктивністю. Кілька зауважень, по-перше, обов’язково необхідно щоб було кілька різних сіток (по діаметру) для різного фаршу, по-друге, наявність запасних ножів. Ножі при промисловому використанні досить часто тупляться і варто подбати не тільки про резерв але і можливості їх кваліфікованої заточки. Питання може і здасться абсурдним, але добре нагострити ножа можна далеко не в кожній майстерні по заточенню. До речі промислові ножі для м’ясорубок досить дорого річ, так що прикинувши ціну нового думає одразу зрозумієте мої ремарки по поводу заточки.

Фаршемішалка – з такими обладнанням ми теж стикаємося вдома, хоча значно рідше, як правило, використовуємо ми їх досить рідко, воліючи «відбивати» м’ясо в ручну (говорю про перемішування). Власне агрегат досить примітивний і призначений для перемішування фаршу під час додавання спецій та інших приправ, але при цьому це не робить його менш значимим в переліку обладнання для бізнесу на виробництві напівфабрикатів .

Автомат для виробництва котлет – якщо з першими двома агрегатами все більш-менш ясно, то з самим агрегатом з виробництва котлет все набагато складніше. Вся справа в тому, що саме від нього залежатиме розмір, форма і номенклатура продукції, що випускається. Тобто на перший погляд все устаткування такого роду однакове за винятком потужності, але наявність різноманітних насадок робить можливим випуск широкого асортименту, різних за розмірами і формою котлет, плюс невеликі насадки дозволяють, крім котлет, виробляти ще й тефтелі. Даний фактор має велике значення з точки зору маркетингового просування продукції, я говорю про те, що, наприклад, випускаючи 20 видів різних котлет, які будуть відрізнятися суто по рецептурі, пояснити це споживачеві буде досить складно. Може це і викликає усмішку, але по факту значна частина споживачів, практично не читає етикетку, перевірено на досвіді величезної маси продуктів, а в першу чергу дивись на сам товар, в нашому випадку на форму. І для того щоб створити імідж певної рецептурі обов’язково необхідно використовувати різні форми, на практиці це виглядає приблизно так:

Я як покупець заходжу в магазин беру певний товар з відповідною рецептурою і пробую, при цьому в пам’яті залишається відбиток, що сподобалися саме котлети такої форми і розміру і далі 8 з 10 чоловік купує товар саме такої форми. Даний фактор перевірений експериментально і в ході самого експерименту, до речі з’ясувалося, що, маючи на прилавках однакову форму напівфабрикатів, маємо величезну кількість «бракових» покупок, тобто випадків коли люди купують не ті котлети. Наприклад, замість яловичих, купуємо свинячі з овочами і як наслідок розчарування клієнта і власне його втрата, як постійного покупця. Як мінімум 1 з 2 людей придбавши не той вид напівфабрикатів просто перестають їх купувати, тобто продукцію даної торгової марки. Результат самі розумієте не радісний, маємо зниження продажів при цьому сам виробник не може зрозуміти чим вони викликані. Таких помилок бажано уникати

Наступними в списку йде холодильне обладнання. Для організації нормального циклу виробництва, в переліку обладнання для малого бізнесу по виготовленню котлет, необхідно мати два агрегати, один для швидкої заморозки – так звана шокова. Дозволяє готову продукцію довести до потрібної температури, а от у другому холодильнику будемо зберігати готову продукцію. Такий розподіл дозволяє добитися не тільки нормального циклу при виробництві, але і як не дивно значно економить споживання електроенергії в самому цеху.

Також обов’язково необхідно мати «гарячий стіл», власне під цією назвою криється агрегат по упаковці нашої готової продукції. Принцип дії досить простий і за фактом мова йде про пакування готових котлет або тефтелькою під плівку в одноразову тару (наприклад пінопласту). Річ не просто потрібна, а необхідна в бізнесі, хоча варто відзначити, що сьогодні на ринку є частина автоматів по виробництву котлет з функцією упаковки, але додатковий фішки в такому обладнанні не здатні виконати весь спектр необхідних операцій, так що гарячий стіл не втрачає своєї актуальності.

І завершальними в нашому списку обладнання для малого бізнесу будуть ящики для готової продукції, візки для перевезення самих продуктів і фаршу, тут за великим рахунком все залежить від Вас і Ваших бажань. І обов’язково необхідно пам’ятати про придбання робочих столів, так званих острівних столів. По факту це звичайний стіл, але головною особливістю є те, що зроблений він з так званої харчової нержавійки, що власне і робить його досить дорогим задоволенням. Варто відзначити, що, не дивлячись на вартість, обов’язково розпишіть технологічну карту робіт, щоб не прогадати і не взяти або зайві столи або ж навпаки «недобере», тобто коли в ході самих робіт зіткнетеся з з замалою площею для роботи.

Ось власне і весь перелік необхідного обладнання для бізнесу у вигляді виробництва котлет і тефтелькою. Можу тільки додати, що обов’язково необхідно скласти бізнес план який дасть додаткові відповіді на всі інші питання, а саме скільки необхідно грошей та єке обладнання краще купувати.

Як отримати безкоштовну криптовалюту

Планування сімейного бюджету

3 кроки на старті для успішного бізнесу

Коментарі 1

Залишити відповідь