Сьогодні сучасний українець не уявляє собі життя без електрики, настільки міцно вона охопила побут людей. Адже електрика – це не тільки світло в квартирі у вечірній час, а й вода в хаті, опалення, телебачення, Інтернет та інше.
Коли припиняється подача електричного струму, життя сучасного мегаполісу практично зупиняється. З електричною енергією для житлових і виробничих приміщень з’являється потреба у фахівцях, які здатні надавати послуги з підключення та ремонту різної техніки
Крім того потрібні фахівці для виконання електромонтажних робіт. Така послуга, постійно користується попитом, як у приватних забудовників, так і у будівельних компаній. Тому електромонтажний бізнес не може скаржитися на відсутність роботи. Більше читайте далі в статті.
Ремонтно-монтажна компанія: як її відкрити
Компанія, що надає електротехнічні послуги, є справжньою золотою жилою в наші дні. Той, хто час від часу потребує такого виду послуг, знає, як складно знайти фахівців, які виконають електромонтажні роботи за прийнятною ціною.
Це відмінна ніша, в якій фахівці електрики зможуть проявити себе і заробити гроші.
Електротехнічна компанія – спектр послуг
Фахівці які надають послуги для населення, виконуючи електромонтаж і ремонт електричної проводки в приміщенні, займаються, перш за все, установкою електричного обладнання та підключення його до електричної мережі живлення.
Крім того фахівці енергетики роблять схеми монтажу електричних установок, необхідні для безпечного виконання технологічних процесів в кожному будинку, починаючи від житлових приміщень, до комерційних об’єктів комунального господарства.
Ця ж компанія також займається постачанням вуличного освітлення, створенням відповідних трансформаторних підстанцій і аудит захисту від витоку струмів.
В рамках діяльності монтажної компанії також виконуються циклічні виміри і обслуговування електроустановок в житлових будинках.
Чи є електрика єдиною нішею, в якій буде працювати створена компанія?
Відкриття електротехнічної компанії може бути доповнено послугами, пов’язаними з установкою електричного опалення або кондиціонування повітря.
Як бачите, спектр послуг дуже широкий, і тут не доводиться нікого переконувати в їх гострій затребуваності.
Кожен, хто будує новий будинок, зобов’язаний найняти електриків, які завдяки своїй кваліфікації можуть виконати монтаж електричної проводки та підключення до електричної мережі побутових приладів.
Що потрібно підприємцю, щоб відкрити компанію з надання електротехнічних послуг
Відкриття електротехнічної фірми в першу чергу пов’язано з отриманням відповідних дозволів. Хоча сама компанія не підпадає під дію будь-яких спеціальних правил (ліцензія не потрібна), необхідно отримати відповідні дозволи, щоб займатися обслуговуванням і установкою електричного обладнання та побутових приладів.
Залежно від профілю створюваного бізнесу необхідно отримати дозволи, щоб виконувати певну роботу:
- Нагляд за монтажем і експлуатацією електричних установок і побутових електричних приладів, а також їх підключення до електричної мережі;
- Нагляд, монтаж і експлуатація електронагрівальних установок і побутових приладів;
- Нагляд, монтаж і експлуатація електричного обладнання, пристроїв, теплових електричних установок і мереж.
Для цього необхідно пройти спеціальні курси підвищення кваліфікації, скласти державний іспит і отримати спеціальне свідоцтво або посвідчення, що дозволяє проводити електромонтажні роботи.
Практично протягом трьох днів фахівець може отримати одне з посвідчень, яке в якійсь мірі дозволяє йому надавати такі послуги.
Процес створення компанії: виконання формальностей
Електрична компанія – це не тільки отримання кваліфікації, що дозволяє надавати послуги, які пов’язані з установкою і наглядом за електричними пристроями і мережею.
Це також ряд формальностей, які підприємець повинен пройти, щоб діяльність компанії була легалізована згідно українського законодавства.
Що повинен розуміти і знати підприємець коли відкриває електротехнічний бізнес
Відкриття електротехнічної компанії включає в себе:
- Вибір конкретної організаційно-правової форми діяльності. Наприклад, власник компанії може працювати за формою індивідуальної трудової діяльності, зареєструвавши ФОП (фізична особа підприємець). Таку форму діяльності найчастіше вибирають підприємці-новачки, які роблять перші кроки в бізнесі.
- Можна вибрати форму діяльності типу підприємства, громадянського товариства. Згідно українського законодавства така форма зобов’язує вести спільну трудову діяльність у бізнесі двома зацікавленими підприємцями, які згідно договору зобов’язуються спільно діяти, не створюючи при цьому юридичну особу.
- Можна вибрати форму повного товариства. Тут вже згідно українських законів створюється компанія, яка здійснюватиме комерційну діяльність на основі повної солідарної відповідальності власників. Це означає, що люди, які створили компанію солідарно відповідають за успіх і банкрутство створеного підприємства і розплачуються своїм майном за зобов’язаннями товариства. Така форма підприємницької діяльності також часто застосовується, особливо, коли власники бізнесу родичі.
- Командитного товариства або акціонерного товариства.
- Якщо дохід від діяльності своєї справи не перевищує половини мінімальної заробітної плати, то підприємець може спокійно працювати як само зайнята особа без реєстрації своєї діяльності;
Вибір форми оподаткування
У цій галузі власник бізнесу повинен подумати про те, чи буде податок на загальних умовах найкращим рішенням для його діяльності.
Сьогодні дотримуючись українського законодавства, приватний підприємець стане перед вибором оподаткування своєї справи. А вибір невеликий – працювати за загальною системою сплати податків з доходів свого бізнесу або працювати за спрощеною системою оподаткування, тобто платити єдиний фіксований податок.
Вибір варіантів бухгалтерського обліку
Тут у підприємця є два варіанти роботи – це спрощений облік, який не вимагає утримання бухгалтера.
Підприємець сам може скласти спрощену звітність і подати її до контролюючих органів.
Звітність:
- До першого березня один раз на рік потрібно подати податкову декларацію з єдиного податку. У ній зазначається річний дохід підприємця від його бізнесу та сплачений єдиний податок. До дев’ятого лютого, теж один раз на рік, власник бізнесу повинен подати звіт з ЄСВ, тобто суму внеску, сплачену за весь рік.
- Протягом сорока діб після кожного кварталу надається податковий розрахунок ПДФО/ВЗ, якщо в штаті є наймані співробітники.
- До 19 числа кожного місяця готується звіт з ЄСВ (форма Д4) інформація про внесок, виплачений за працівників.
Добірка кодів професії електромеханік, електрик інженер-електрик можна взяти в каталозі.
У випадку з електротехнічною компанією можна орієнтуватися:
- електромонтажні роботи (КП-ЗКППЕР 3113-25441);
- ремонт електротехнічних пристроїв (КП-ЗКППЕР 3113-25404);
- ремонт розподільних пристроїв (КП-ЗКППЕР 3113-25410).
Не треба забувати ще й про офіс компанії і відповідні маркетингові процедури, завдяки яким компанія стане впізнаваною не тільки в регіоні, але і в Інтернеті.
Резюме
Якщо люди вирішують вкладати гроші в зведення житлових будинків, будують цехи, відкривають кафе, ресторани, розважальні центри, то фірми по наданню електротехнічних послуг не можуть скаржитися на відсутність роботи.
Як створити страусину ферму – бізнес-ідея для села
[…] Підприємство з надання електромонтажних послуг […]