Перейти до контенту

Розведення квітів: як почати бізнес, який окупається

Якщо ви дуже любите квіти і у вас руки лежать до цієї справи, то можете спробувати себе в квітникарстві. Тобто мається на увазі розведення квітів, і їх продаж як бізнес, за умови, що ви шукаєте ідею, щоб відкрити свою власну справу. Як виглядає квітковий бізнес в Україні і чи можна добре заробити, вирощуючи квіти на зрізання для букетів або квіти в горщиках? Чи є вирощування квітів хорошою бізнес-ідеєю, дізнаєтеся прочитавши статтю?

Вирощування квітів на зрізання або розведення квітів у горщиках може бути гарною ідеєю для заробітку. Якщо ви один з тих щасливчиків, у яких лежить душа до бізнесу на квітах, у кого руки на місці, а в голові є «клепка», то можете спробувати цей бізнес.

З чого почати свою справу з розведення квітів

Розведення квітів

Якщо ви серйозно вибрали нішу квітництва як бізнес, і хочете вирощувати і продавати зрізані квіти, то повинні розуміти, що це непростий бізнес.

Так, коли все налаштовано правильно, то торгівля квітами приносить хороший дохід, тому що роздрібна ціна на квіти значно вище закупівельної ціни, але і витрати підприємця при вирощуванні квітів великі.

Як стверджують підприємці, які працюють в цій ніші з нуля, що цей бізнес тільки для людей, які розбираються в квітах, і в комерції. Успіх прийде не скоро, для цього доведеться довгий час працювати на свою репутацію.

З чого почати бізнес з вирощування квітів? Всупереч уявленню людей, що це галузь, тільки для «великих фірм», які володіють декількома гектарами землі, великою колекцією саджанців і машинами для удобрення і зрошення, цією справою може займатися кожна людина, якщо бажає.

Вирощування квітів в теплиці також є великим проектом, що вимагає для старту відповідних фінансових витрат.

Якщо ви робите тільки перші кроки у вирощуванні квітів, то краще почати з самого простого, невеликого домашнього вирощування.

Якщо у вашому розпорядженні є великий балкон або садок на задньому дворі, у вас вже є відповідні умови для початку своєї справи.

Незалежно від того, що вас більше приваблює: вирощування квітів у горщиках або вирощування квітів для зрізання, корисно скласти простий план дій.

Він повинен враховувати особливо ваші фінансові ресурси для початку бізнесу, і які витрати вам доведеться понести.

Квітам знадобиться не тільки грунт хорошої якості, але і засоби по догляду за квітами, а також засоби, що стимулюють їх зростання.

У квітковому бізнесі є кілька напрямків – що вибрати?

Розведення квітів

Бізнес на квітах дуже різноманітний, тому и ньому можуть знайти собі місце фахівці агрономи, дизайнери, маркетологи, і навіть перевізники. Тобто фахівці різних напрямків, які мають знання, вміння і досвід роботи в бізнесі.

На думку експертів найпопулярніші напрямки в квітковому бізнесі вважаються вузькі ніші:

  • Вирощування квітів на зрізання в теплицях;
  • Створення квіткової оптової бази;
  • Магазин з продажу зрізаних квітів і тих, що ростуть в горщиках;
  • Салон флористики та квіткового декору.

1). З усіх перерахованих варіантів найскладніший варіант, який вимагає великого стартового капіталу – це проект, де підприємець збирається вирощувати квіти на зрізання круглий рік. Тут потрібна теплиця і котельня.

Як кажуть бізнесмени, які ведуть цей вид бізнесу, що у них проблеми не тільки фінансовим вкладенням, але і з робітниками, які повинні мати кваліфікацію агронома.

Велику проблему сьогодні створюють перекупники квітів, які привозять з-за кордону квіткову продукцію що має невисоку собівартість.

Цей факт змушує українських бізнесменів знижувати ціни на свою продукцію, щоб витримати конкуренцію з європейськими квітковими брендами.

Тому, фахівці рекомендують українським підприємцям квіткової ніші детально вивчити ринок, і вибрати для себе вузьку нішу, в якій мало іноземних квіткових бізнесменів, і впевнено розкручуватися саме в цій ніші.

2). На другому місці за величиною вкладення капіталу на старті, є оптова база. Тут, щоб відкрити бізнес підприємець повинен вкласти пристойну суму грошей, на:

  • оренду приміщення або будівництво свого складу-сховища квіткової продукції;
  • холодильники та інше обладнання;
  • передоплату за квіти;
  • транспортні витрати на доставку продукції.

Як стверджують квіткові бізнесмени, що дохід від оптового складу покриває витрати і стає рентабельним тоді, коли щодня зі складу відправляється не менше трьох фур з квітами.

3). Третє місце займає бізнес з продажу квітів через квітковий ларьок або квітковий магазин.

4). Найменш витратний проект в ніші квіткового бізнесу – це флористичний салон. Для того щоб він приносив дохід потрібні фахівці флористи з досвідом практичної роботи.

  Виробництво квітів може окупитися, прикладом служать лавандові ферми

Скільки потрібно вкласти в вирощування квітів в Україні, щоб мати можливість почати на цьому заробляти?

Одним із прикладів типу рослин, які охоче культивуються в нашій країні, є лаванда. Вона не тільки добре росте в наших кліматичних умовах, але бізнес може добре окупитися.

Рослину вирощують для отримання лавандового масла, а воно є інгредієнтом, який додають при виробництві кращих сортів мила, туалетної води, парфумерії та ліків. Іноді його також використовують як пряність.

  • Розведення квітів лаванди – приблизна вартість

Для створення квіткової ферми потрібно мати ділянку землі, яка призначена для цієї мети. Розмір ділянки повинен бути один, два гектари оптимально.

Щоб посіяти лаванду, знадобиться близько 700 г насіння, причому один кілограм насіння лаванди коштує 94 тисячі гривень. Щоб здешевити процес розведення лаванди використовують спосіб живцювання.

З досвіду українських фермерів з вирощування лаванди, на створення бізнесу на ділянці один гектар землі, вартість саджанців плюс вартість техніки для обробки поля, плюс установка для перегонки лавандової олії – потрібно вкласти на старті 500 тисяч гривень.

Всього з гектара поля засадженого лавандою можна зібрати від 50 – 70 центнерів сировини і отримати до 100 літрів лавандового масла.

Якщо серйозно вести бізнес з отримання лавандового масла, то можна за один рік отримати дохід з 1 гектара поля близько 1 мільйона гривень чистого доходу.

Тому, як стверджують фахівці, всі вкладення в цей бізнес швидко окупаються. Збувають готову продукцію підприємствам фармацевтичної промисловості.

  Збут зрізаних квітів – де можна продати вирощену продукцію

Ви вже виростили свої перші екземпляри і шукайте можливість збуту?

1). Найбільшим споживачем зрізаних квітів є квіткові ринки, де їх купують, наприклад, квіткові магазини, а також магазини рослин у горщиках та садові центри.

Продажі тут найвищі, це підтверджується, наприклад, українських виробників троянд.

2). Ще одна ідея, особливо для новачків, які тільки почали свою справу у виробництві зрізаних квітів — це продавати вирощену продукцію самостійно.

 Квітковий бізнес в Україні – чи вигідно це?

Вирощування квітів часто є сезонним бізнесом, якщо їх вирощувати не в теплиці, а під відкритим небом – це потрібно враховувати.

Також необхідно враховувати дуже важливу незручність, а саме короткий час зберігання вирощених рослин. Хоча термін життя зрізаних квітів можна трохи продовжити за допомогою холодильника, але якщо не встигнете продати протягом тижня, то їх можна буде використовувати тільки для компосту.

Саме тому досвідчені квітникарі рекомендують з великою обережністю займатися розведенням квітів.

Резюме

Тож, хоча квітковий бізнес в Україні виглядає непогано, експерти не рекомендують брати великі кредити, щоб почати виробництво квітів як власну справу.

Безпечніше спочатку працювати в меншому масштабі та збільшувати ресурси тільки тоді, коли з’являються клієнти та росте попит на квіткову продукцію.

Перелік бізнес-ідей для заробітку навесні

Бізнес-ідея: локальний бізнес у своєму місті

Бізнес-ідеї на літо: топ 8 ідей для літнього бізнесу

Коментарі 3

Залишити відповідь