Перейти до контенту

Що таке кредитна картка та чи варто її отримувати

Щоб зрозуміти що таке кредитна картка  щоб її не лякатися, коли банк відкриває клієнту платіжний рахунок і фахівець пропонує кредитку – це нормально, бо кредитка так само працює, як звичайна дебетова картка. Вона має властивості звичайної платіжної картки, і дає можливість клієнту оплачувати товари і послуги за кошти банку, тобто це такий вид кредиту. Для клієнтів це дуже вигідно, бо мають можливість завжди розраховувати на додаткові гроші для термінових витрат. Ця картка виручить власника в момент негайно потрібних грошей, коли на дебетовій картці буде пусто.

Інформація про кредитні картки яку необхідно знати діловому українцю

Що таке кредитна картка та чи варто її отримувати

При отриманні кредитної картки фахівець банку встановлює суму кредиту за бажанням клієнта. Тоді власник картки може розраховуватися за покупки в магазині за рахунок позики коштів, які згодом поверне банку.

Чи потрібно оформляти кредитку? На думку експертів, якщо маєте проблеми з управлінням сімейним бюджетом, то так.

На погляд фахівців, кредитна картка є дуже практичним платіжним інструментом, що надає власнику ряд переваг, що значно покращує його фінансову спроможність, яку він може використовувати, наприклад, при непередбачених витратах.

З іншого боку, якщо фінансова дисциплінованість не є сильною стороною людини, то фахівці рекомендують бути обережними.

Кредитна карта – це  інструмент, який при неуважності може перетворитися в джерело досить істотних додаткових витрат.

На щастя, в епоху електронного банкінгу люди можуть покластися на робота, який, наприклад, повністю або частково погашає борг або відхилить транзакцію, якщо її сума перевищить доступні ліміти.

Завдяки цьому власник дебетової картки зможе користуватися можливостями кредитної картки, не турбуючись про додаткові витрати.

Для оформлення кредитки визначте свої потреби

Перший крок, що веде до отримання кредитної картки — це встановлення власних потреб.

Дуже часто виявляється, що людині взагалі не потрібна «кредитна картка», оскільки, наприклад, особа досягає достатньо високого доходу, то їй не доводиться користуватися кредиткою.

В результаті картка лежить невикористаною в гаманці або збирає пил десь у домашньому ящику.

Буває і так, що карта абсолютно не підходить під потреби людини, бо встановлює набагато більший кредитний ліміт ніж необхідно, ще й пропонує якісь додаткові послуги, якими  особа не користується, а за картку треба сплачувати комісію за користування.

Тому, перш ніж замовляти кредитку, варто відповісти на кілька питань, які допоможуть визначити, яка карта принесе власнику найбільшу користь.

Приблизний список питань виглядає наступним чином:

1). Чи часто купуєте щось у кредит (або позичаєте гроші у інших людей) і які середні суми таких покупок?

2). Чи буде карта використовуватися регулярно або тільки в разі великих непередбачених витрат?

3). Чи може потрібна безкоштовна картка, можливості якої обмежені, чи потрібні додаткові послуги, за які готові платити додатково?

4). Чи є який-небудь продукт або послуга, якими користуєтеся і за які платите особливо часто, наприклад, купуєте авіаквитки, бронюєте житло, купуєте паливо, та інше.?

5). Чи часто їздите за кордон, де бронюєте готель або орендуєте машину?

Відповівши на перераховані вище питання, зможете значно звузити список карт, що відповідають вашим вимогам і потребам.

Бо якщо з’ясується, що, наприклад, кредитом ви користуєтеся не часто, а   витрати такого типу складають, скажімо, дві-три тисячі гривень, то в такій ситуації нема чого купувати дорогу платинову карту, тому що на практиці ви не скористаєтеся навіть найменшою часткою можливостей, які вона пропонує.

Однак, коли більшу частину свого бюджету складають витрати на паливо, то варто звернути увагу на карту, яка забезпечить вам повернення частини витрачених на це грошей (тобто кешбек).

Як вибрати відповідну кредитну картку

Наступним кроком, щоб мати можливість використовувати всі функціональні можливості цього фінансового інструменту, потрібно ознайомитися з її пропозицією та вибрати такий пластик, який найкраще відповідає вашим потребам.

Однак на практиці все не так просто. Як показують розрахунки, в даний час пропозиція комерційних банків, які працюють в Україні, налічує біля сотні різних видів кредитів, які істотно розрізняються за параметрами.

Тому, якщо хтось не хоче витрачати час на перегляд пропозицій окремих банків, то необхідно скористатися допомогою фінансового консультанта.

Альтернативним рішенням буде підтримка спеціаліста банку, але тоді вибір картки буде обмежений лише тим банком, який він представляє.

Рейтинг найкращих безоплатних кредитних карток:

  • «КоКоКард» від Форвард Банк;
  • OneCard – Конкорд Банк;
  •  Кредитна картка Іzibank;
  •  «Зелена» від А-Банк;
  • Кредитная карта Monobank;
  •  О.Картка від фін установи О.Bank;
  • Кредитна картка Тodobank;
  •  MORE – кредитка від Ощадбанку;
  •  Кредитная карта Sportbank;
  •  «Все Можу» оформляє банк ПУМБ;
  •  Red таку кредитку дає Sense Bank  (Альфа-Банк);
  •  «Большая пятерка», ТАСкомбанк;
  •  Pudra card – теж від ТАСкомбанк;
  •  Card Blanche White від Idea Bank;
  • «Универсальная» від ПриватБанку;
  •  UnexCard, Юнекс банк;
  •  Fishback, Райффайзен Банк Аваль;
  •  «ЕКО-Максимум», Sense Bank;
  •   Freecard Gold, банк Кредит-Днепр;
  •  Эко-кредитка, Укргазбанк.

Цей рейтинг може бути корисним при виборі кредитної картки.

Далі треба подати заявку на сайті банку для оформлення кредитки

Вибравши для себе найкращу карту, настав час подати заявку на її оформлення. Зручніше і швидше за все це буде зробити через сайт цього банку.

В якості альтернативи можна звернутися в його стаціонарне відділення або зателефонувати на гарячу лінію банку.

Незалежно від обраної форми подачі заяви, для отримання «кредитної картки» потрібно особисто дати довідку, що підтверджує отриманий дохід

 Крім цього банк може зробити виписку з банківського рахунку який у вас є в цьому банку.

Також треба враховувати, що банківські аналітики перевірять вашу кредитну історію в УБКІ, перш ніж приймуть заявку.

Причина всіх цих формальностей в тому, що у випадку з «кредитними картами» банк де-факто позичає нам свої гроші і перед цим хоче перевірити, чи відповідають фінансові можливості клієнта вчасно повернути кредит.

Якщо звертатися за картою до банку, послугами якого користуємося вже деякий час, є велика ймовірність, що він запропонує нам її оформити на основі аналізу того, що відбувається на нашому рахунку. В цьому випадку нам залишиться тільки визначити параметри карти і підписати заяву на її видачу.

Кредитний ліміт

Що стосується згаданих вище параметрів карти, то при заповненні заявки може трапитися так, що клієнту доведеться самостійно визначати розмір кредитного ліміту, на який він претендує.

З цієї причини варто знати, що до окремих «кредитів» застосовуються певні ліміти, в які повинна бути включена сума, на яку подається заявка, наприклад, від 5 000 гривень до 20 тисяч гривень.

Резюме

На погляд фахівців, кредитна картка – це практичний і корисний інструмент, який не тільки допоможе домашньому бюджету користувачів у разі непередбачених витрат, але й може стати джерелом додаткових переваг, таких як привабливі знижки або повернення частини грошей (кешбек).

 Додатковим стимулом для отримання  кредитки також є численні банківські акції, які таким чином намагаються залучити нових клієнтів. Тут варто зазначити, що пропоновані бонуси можуть бути надзвичайно привабливими, а їх вартість часто становить навіть кілька сотень гривень.

Незважаючи на ряд переваг, завжди слід пам’ятати, що кредитна карта – це кредитний продукт, що тягне за собою ряд зобов’язань для її власника.

Найголовніше вчасно виплачувати борги. Якщо з яких-небудь причин позичальник не виконає цю вимогу, то замість корисного інструменту «кредитна карта» стане лише баластом і принесе масу неприємних наслідків.

Криптовалюта: як почати інвестувати новачку

Заробіток в Інтернеті для жінок – електронна комерція

Як відкрити бізнес в Україні під час війни

Rate this post

Коментарі 2

Залишити відповідь