Перейти до контенту

Сімейний бюджет в таблиці Excel

Сімейний бюджет в Excel є одним із найпоширеніших способів обліку ваших доходів та витрат. Усього таких способів три. Перший, що не вимагає від вас навіть наявності комп’ютера – це таблиця на аркуші паперу. Другий спосіб – спеціальна програма для ведення домашньої бухгалтерії. Ну а третій спосіб – це вищезгадана таблиця Excel. Коротко розглянемо кожен із варіантів.

Отже, папір та ручка. Як мовилося раніше, цей спосіб вимагатиме від вас мінімуму витрат. На відміну від сімейного бюджету Excel вам не буде потрібен навіть комп’ютер. Незважаючи на простоту, легким цей спосіб назвати складно. Особливо для сімейного бюджету з великою кількістю статей доходів та видатків. Рисувати таку таблицю доведеться довше, тому багато хто все ж таки воліє працювати з сімейним бюджетом в excel.

Наступний варіант, який слід розглянути, це використання спеціальної програми. Програма для ведення сімейного бюджету існує не одна, питання лише в тому, чи зможете ви звикнути до її використання. Це може виявитися не так просто. Потрібно також відзначити, що знадобиться комп’ютер і вихід в Інтернет, оскільки такі програми найчастіше є онлайн-додатками.

Ну і нарешті використання програми MS Excel для ведення сімейного бюджету. Є багато прихильників використання цієї програми. Вони вважають, що сімейний бюджет Excel можна буде зробити цілком зручним для того, хто користується програмою. І в цьому вони справді мають рацію.

Excel програма є досить гнучкою, щоб підлаштувати її під свої потреби. Проблема тільки в тому, що для цього користувач повинен мати певні навички, які є далеко не у всіх. Тому, якщо ви не дуже знаєтеся на цій програмі, то не варто очікувати від вашої таблиці, занадто багато чого. У цьому випадку навіть просту таблицю створити не так легко.

Економія сімейного бюджету

Сімейний бюджет в таблиці Excel

Економія сімейного бюджету можлива лише в тому випадку, якщо ви раціональніше витрачаєте свої кошти. Але це також означає, що у такій економії немає нічого надскладного. Потрібно просто ретельно обмірковувати кожну свою покупку.

Отже, як за допомогою економії сімейного бюджету уникнути численних позик грошей у своїх друзів? Вам трапляється враховувати всі свої доходи, а також розписати витрати. Це дозволить вам не переходити межі свого бюджету та витрачати зайве. Домогтися цього досить легко. Для початку складіть таблицю. Ви можете враховувати сімейний бюджет в Excel-таблиці або просто на аркуші паперу.

Перед розподілом витрат необхідно врахувати всі свої доходи. Адже це далеко не завжди лише зарплатня. Планування сімейного бюджету має враховувати також різноманітні премії, пенсії, допомога, неофіційний дохід тощо. Хоча джерел доходу, зазвичай, не так багато.

Тепер, після того, як ви врахували всі джерела доходу, потрібно розподілити ці кошти за різними статтями витрат. Спочатку йде квартплата та комунальні послуги, продукти харчування, одяг, транспорт тощо. Економії сімейного бюджету можна досягти, якщо врахувати всі свої витрати. Зрозуміло, неможливо врахувати непередбачені витрати, але варто відвести окремий рядок і вказати, як багато ви можете на них витратити.

Завжди вказуйте найважливіші статті витрат у першу чергу. Економія сімейного бюджету дозволить вам пізніше витратити зайві гроші на те, що вам дійсно потрібно. Проте щоб ці гроші не стали жертвою інфляції, найкраще покласти їх на депозитний рахунок у банку. Можна також інвестувати їх у якусь справу, що, безумовно, набагато вигідніше, ніж просто тримати їхні будинки, де вони регулярно знецінюватимуться через інфляцію.

Як знайти роботу за кордоном?

Програма для ведення сімейного бюджету

Як підпорядкувати на свою сторону працівника

Коментарі 3

  • Планування сімейного бюджету необхідне насамперед у тому, ніж допускати зайвих витрат. Адже як часто люди стикаються із ситуаціями, коли всі гроші з бюджету зникають невідомо куди. Крім того, завдяки плануванню сімейного бюджету ви заздалегідь знатимете, на чому можна заощадити, якщо виникне така необхідність. У будь-якому випадку це дуже корисно і, безперечно, принесе вам користь у майбутньому.

    Коли ви займетеся плануванням сімейного бюджету, зможете повністю проаналізувати ваші витрати. Тобто ви чітко уявлятимете, на що йдуть ваші гроші. Деякі люди одразу зможуть побачити, що значна частина їхніх доходів витрачалася непотрібними речами. Після цього вони навчаться, як заощаджувати сімейний бюджет. Адже якщо вони не зайнялися плануванням, то просто забули б про ці марні витрати.

    Якщо вже за допомогою планування можна виявити зайві витрати, то можна навчитися, більш ефективно витрачати свої кошти. Для цього потрібно лише проаналізувати дані за минулий місяць і зрозуміти скільки грошей потрібно відкласти на необхідні витрати. У цьому вам допоможе сімейний бюджет таблиці.

    У таблиці потрібно вказати всі ваші витрати за попередні місяці. Це стосується необхідних витрат на їжу, одяг тощо. Планування сімейного бюджету дозволить вам купувати дорожчі речі. Адже завдяки зниженню ваших витрат ви зможете швидше накопичити гроші на справді дорогу та якісну покупку.

    Як говорилося раніше, планування можна здійснювати з допомогою таблиці. Комусь буде зручніше записувати всі свої витрати у блокнот. Існують також і спеціалізовані програми для обліку ваших доходів та витрат. Так що тільки вам вирішувати, чим конкретно ви користуватиметеся.

Залишити відповідь