Перейти до контенту

Створюємо сучасний бізнес на Україні

І так розглядаючи ситуацію, коли ми організували цех по виробництву пінопласту і зіткнулися з проблемою маленької реалізації, до речі бізнес на пінопласті це сучасний і перспективний бізнес. Тобто, купуючи і устаткування для і розраховуючи його рентабельність ми природно відштовхуємося від мінімального завантаження потужностей.

Наприклад, нам треба робити 10 кубів пінопласту, і тоді ми зможемо забезпечити рентабельність виробництва, інакше постійні витрати роблять бізнес збитковим.

До речі, аналогічні розрахунки необхідно робити у будь-якому випадку, не залежно від того займаєтеся Ви виробництвом або ж робите послуги, завжди існують постійні витрати.

Так от розвиваючи свою думку далі хочу сказати, що приміром в літній період, тобто період активного сезону на будівельному ринку, навіть новому цеху знайти покупців можна, хоча звичайно ніхто не говорить що власний бізнес це легко.

Але що робити, коли сезон закінчується, а для рентабельності треба підтримувати певний рівень виробництва пінопласту?

Варіантів декілька:

Перший – працювати на склад або заморозити цех до кращих часів. Як самі розуміємо отримуємо в його результаті чисті збитки.

Варіант другий – шукати альтернативу з урахуванням можливостей та вимог сучасного бізнесу. У випадку з виробництвом пінопласту прекрасною можливістю для забезпечення завантаження цеху являється розширення номенклатури продукції, що випускається, тобто в повній мірі використовувати всі переваги сучасного бізнесу.

МОВА ПІДЕ ПРО ФІГУРНЕ РІЗАННЯ ПІНОПЛАСТУ.

сучасний бізнес на Україні

Взагалі кажучи, про різання пінопласту можна відмітити, що у випадку організації цеху, мінімальне різання, тобто розділення блоків на пластини придатні до застосування у будівництві для того ж утеплення, здійснюється у будь-якому випадки, але глибша обробка пінопласту, як правило, не робиться.

Причин тут декілька:

По-перше, для фігурного різання знадобиться додаткове устаткування, при цьому, його вартість досить велика як для малого бізнесу. Так мінімальна вартість верстата для фігурного різання пінопласту розпочинається з 15 тисяч гривень.

По-друге, для фігурного різання пінопласту потрібні спеціально навчені кадри. Більшість верстатів для різання пінопласту напівавтоматична (говоримо про роботу по шаблонах) або взагалі автоматична (різання пінопласту здійснюється за допомогою комп’ютера), все ж учити персонал треба, але це проблема будь-якого сучасного бізнесу.

В той же час є декілька позитивних моментів, що робить цей сучасний бізнес перспективним:

По-перше, рівень націнки у виробах з пінопласту, говоримо про вироби після фігурному різання починається від 50% і до нереальних 1000%. Коли говорю про максимальні націнки, то йдеться про фігури виготовлені із застосуванням 3D різання пінопласту.

По-друге, організація цеху по фігурному різанню пінопласту до біса проста річ, власне для її організації треба приміщення і електрику( все геніальне просто, а сучасний бізнес не виключення). Причому нічого більшого, звичайно за винятком самого устаткування (про верстати для різання пінопласту поговоримо окремо).

По-третє, наявність навіть одного верстата для різання пінопласту забезпечує можливість виготовлення досить великої номенклатури виробів. Наприклад, один верстат може різати безліч видів багетів, колон, обрамлень для вікон і інших виробів з пінопласту. Взагалі тенденції останніх років в виробництві обладнання для малого сучасного бізнесу йде по шляху універсальності
Четверте, сьогодні на ринку виробу з пінопласту є попит практично будь-яким сегментом промисловості і торгівлі, тобто ця продукція є над сучасним компонентом бізнес процесів.

А це говорить про те, що знайти собі клієнта цілком реально не лише на ринку будівельних матеріалів, але і множині інших. Наприклад, піддони для сільського господарства, упаковка для промисловості, невеликі прикраси для декораторів, святкові прикраси і так далі. Але задовольнити такий попит може тільки цех, що має можливість різати пінопласт і не просто різати, а саме з використанням фігурного різання.

І так невеликі висновки, цех по різанню пінопласту оптимально підходить для доповнення вже реального цеху по виробництву самого пінопласту і забезпечує його ” живучість”, при цьому така кооперація вигідна всім. Адже маса відходів після різання йде на повторну переробку. З іншого боку, невелика майстерня з фігурного різання в умовах мегаполісу має дуже хороші шанси стати затребуваною у вузьких і разових замовленнях. Тобто, індивідуальні замовлення забезпечать її стабільну роботу. Основним недоліком такої ідеї малого бізнесу буде необхідність досить великих вкладень, якщо говоримо про придбання декількох верстатів, то сума починається від 50 тисяч гривень, але треба зазначити, що будь-який сучасний бізнес є достатньо вико технологічним і потребує вкладень .

Що стосується рентабельності такої сучасної бізнес ідеї, то при виході на середнє завантаження наявних потужностей окупити придбані верстати реально на протязі півроку. А у випадку якщо фігурне різання пінопласту стає додатковим видом бізнесу для цеху по виробництву самого пінопласту, то і за декілька місяців.

До-речі, сегмент фігурної різки на сьогодні заповнений лише на половину, що дає можливість створити не тільки сучасний бізнес, а й мати переваги на старті.

Створюємо бізнес на дому своїми руками

Створення власного Малого бізнесу

Що таке бізнес план – планування бізнесу

Коментарі 1

Залишити відповідь