Перейти до контенту

Топ-10 найпоширеніших помилок у бізнесі

У перші кілька років закривається величезна кількість бізнесів. Пов’язано це з низкою причин. Підприємці мають велику мотивацію створити діяльність, яка принесе колосальний прибуток, але часто це так і залишається мрією.

Існує ряд типових помилок, яких припускаються початківці та досвідчені підприємці в ході своєї діяльності.

Топ-10 найпоширеніших помилок у бізнесі

Неправильний тайм-менеджмент

Правильне розподіл свого часу передбачає, насамперед, виконання найважливіших завдань. Не всі підприємці дотримуються цього правила, відкладаючи важливі справи потім. Результатом можуть стати неприємні події, які є наслідком незроблених справ.

Очікування/реальність

Нераціонально мислячий підприємець очікує завищених та швидких результатів, а зіштовхуючись із суворою реальністю, вирішують припинити діяльність. Для того, щоб досягти успіху в бізнесі, необхідно докладати неймовірних зусиль з просування.

При цьому більшість людей вибирають докладати зусиль для роботи на когось, ніж розвивати власну справу. Хоча для отримання поточної посади людина могла кілька років відучитися в інституті, проходити стажування, працювати багато років там, де йому не подобалося.

Власний бізнес вести набагато важче, ніж працювати на когось, тому що доводиться взаємодіяти з різними контрагентами та намагатися побудувати вигідну співпрацю.

Незручність для клієнтів

Будь-який товар чи послуга повинні вирішувати проблему споживачів, тобто варто виробляти товар не таким, яким хоче бачити виробник, а враховувати думку покупців.

Найкращий перегляд indian couple shopping online on website with laptop at home. Високий angl view of man and woman using laptop on legs and paying with credit card. Indian casual couple selecting product on ecommerce portal on computer.

Сервіс також відіграє важливу роль у розвитку бізнесу. Закордонні компанії приділяють цьому аспекту особливу увагу, щоб покупці ставали лояльними клієнтами.

Більшість користувачів використовують мобільні телефони для доступу до різної інформації, тому важливо створити не тільки сайт, але й зручну мобільну версію, щоб користувачам було легко користуватися сайтом з телефону.

Довгострокові цілі

Ряд підприємців не ставлять собі конкретних довгострокових цілей. Ставлячи перед собою мету, необхідно продумувати шлях щодо її досягнення. Для цього краще розбити цей шлях на низку невеликих цілей. Це допоможе зберегти мотивацію рахунок досягнення невеликих цілей.

Аналіз ринку

Багато підприємців не приділяють уваги вивчення поточної ринкової кон’юнктури. За рахунок постійного аналізу переваг клієнтів та пропозиції конкурентів можна наростити власний прибуток за рахунок формування кращого асортименту продукції та послуг.

Рішення на основі припущень

Будь-яке рішення в бізнесі є серйозним кроком на шляху до чогось. Прийняття рішень, які не ґрунтуються на фактах, може призвести до провалу. Уважне вивчення інформації може сприяти виробленню оптимальних управлінських рішень, які сприятимуть підвищенню ефективності бізнесу.

Невміння знаходити спільну мову

Будь-який вид бізнесу містить у собі продаж. Результатом взаємодії підприємця з клієнтом є продаж товару та отримання прибутку. Крім цього, взаємодіяти доводиться не лише з клієнтами. Але й із постачальниками, державними органами та з іншими суб’єктами.

Вміння грамотно позиціонувати себе допоможе залучити інвестиції у бізнес, а вміння піднести товар чи послугу сприятиме ефективнішому просуванню над ринком. Недостатньо просто відкрити підприємство, необхідно вибудувати якісну роботу у всіх процесах, що відбуваються.

Неправильне розпорядження грошима

На початкових етапах бізнесмени-початківці часто роблять помилки з розподілом власних або позикових фінансових коштів. Це можуть бути непотрібні витрати на оренду дорогого офісу, покупка елітних меблів і таке інше. За всі ці витрати доведеться платити, але підприємці не замислюються про це.

Також це стосується і розподілу доходів та витрат усередині підприємства. Вміння грамотно організувати бюджет допоможе знайти кошти не тільки для покриття видатків, а й направити їх у фонд заощадження чи розвитку підприємства.

Крім цього, низка підприємців витрачає перший прибуток на власні потреби, не замислюючись про те, щоб вкласти їх у розвиток підприємства.
Ігнорування конкурентів

Майже у всіх галузях існує конкуренція. Ігнорування дій конкурентів може призвести до зниження продажів. Підприємства прагнуть виділитися з усієї маси і намагаються позиціонувати себе та власні продукти. Наголошуючи на певних перевагах. Тому правильно обрана стратегія конкурентної боротьби може сприяти успішнішому веденню бізнесу.

Робота з персоналом

В даний пункт можна віднести як неправильне делегування повноважень, так і відсутність навчання співробітників.

Дані помилки впливають на якість виконуваних операцій та їх результати. Ряд функцій можна передати на аутсорсинг, наприклад ведення бухгалтерії. Але безрозбірне делегування повноважень може призвести до зростання помилок.

Підбір кадрів також відіграє важливу роль, оскільки підприємства складаються з людей, тому необхідно зібрати команду професіоналів, а не людей, які не мають ні досвіду, ні мотивації.

Домашні способи економити гроші

10 оригінальних бізнес-ідеї із телефону

Як заробити на Google AdSense

Коментарі 2

Залишити відповідь