Перейти до контенту

Відкриття автоломбарду з нуля

Ринок досить затребуваних послуг з видачі позик має досить прибуткову та надійну для підприємців нішу – автоломбарди. Підприємництво, засноване на даному виді кредитного бізнесу, має численні специфічні плюси, головними з яких є дуже швидка окупність (max=1,8 року), високий попит на подібні послуги та відсутність належного ліцензування в цій сфері. Крім цього, для автоломбардів не розроблені єдині чіткі регулятори діяльності, і тому вони позбавлені деяких обмежень і проблем, притаманних іншим кредитним організаціям.

Привабливий і мінімальний обсяг документації, оскільки не потрібні численні види звітності щодо належного контролю за позичальниками, не потрібно звітувати про те, як ці позичальники використовують оформлений кредит.

Підвищений попит клієнтів на сучасні послуги автоломбардів, навіть при їх іноді підвищених відсотках, пояснюється фактором отримання швидких грошей при елементарності оформлення подібних кредитів. Для автоломбардів не потрібно вагомого пакету документів для оформлення, наявності “чистої” кредитної історії, додаткових відомостей, поручителів, наявності іншої власності тощо.

Природно, що для простого обивателя, що має авто, це найпривабливіший варіант придбання бажаного кредиту з урахуванням мінімальних відсотків і максимально можливої суми, що видається, що досягає max = 80-90% дійсної вартості транспорту, що надається.

Фінансові кошти розподіляться на такі потреби:

– на оренду необхідної належним чином обладнаної стоянки для заставного автотранспорту клієнтів;

– на оренду або купівлю необхідних приміщень, призначених для здійснення подібної діяльності;

– На виплату зарплати найнятим працівникам створеного автоломбарду;

– на сплату обов’язкових початкових платежів: документи, купівля обладнання, різні внески та інше.

Підприємцям, які мають зазначені суми і мають бажання відкрити сучасний автоломбард, доведеться поетапно пройти кілька процедурних ступенів.

Ступінь 1-а – найменування автоломбарду

Головною вимогою у найменуванні подібних підприємств є обов’язкова присутність слова “ломбард” (це прописана умова в законі) та зазначення правової форми, наприклад, ТОВ чи інше.

Відкриття автоломбарду з нуля
business accountin with saving money with hand holding lightbulb concept financial background

Ступінь 2-а – правова форма створюваного підприємства

Вибір правильної правової форми дозволить спростити документальне ведення звітності, оформлення взаємин із клієнтами. Крім того, забезпечить деяку економію фінансів у процесі підприємницької діяльності.

Найбільш прийнятний варіант для функціонування автоломбардів вважається ТОВ, тому що ця правова форма характеризується швидкою реєстрацією, малими сумами на оформлення та мінімумом елементарних документів.

Ступінь 3-а – реєстраційні документи

Підготовлювані документи для належної реєстрації створюваного автоломбарду в податковій інспекції оформляються з урахуванням вимог нинішнього Федерального Закону і є такими переліками:

– встановленої форми відповідної заяви про проведення Державної реєстрації;

– Документи (відповідні законодавству) про рішення створення конкретної організації;

– оригінали або засвідчені нотаріусом копії існуючих первісних юридичних документов;

– Документи, що підтверджують сплату обов’язкових держмит.

Особливо пильної уваги вимагає складання пунктів Статуту – основного документа, створюваного ТОВ, де потрібна правильна вказівка всіх передбачуваних видів діяльності майбутнього підприємства, які дозволені законодавчо. Тобто, враховуючи вузькоспеціалізовану спрямованість функціонування автоломбардів, у Статуті мають утримуватись (орієнтовно) лише такі пункти:

– надання автоломбардом саме короткострокових кредитів для клієнтів, які надали рушійні застави майна;

– надання послуг із безпечного зберігання закладених клієнтами цінностей;

– надання інформаційних чи консультаційних послуг у сфері виробленої діяльності.

Після успішного затвердження всіх основних документів необхідно виготовити та зареєструвати законодавчо круглий (так званий “гербовий”) друк та придбати обов’язкові контрольно-касові апарати, зареєструвавши їх у місцевих податкових органах.

Ступінь 4-та – внутрішня документація та кадрові питання

Завершивши вирішення зовнішніх питань, керівництву автоломбарду слід документально відрегулювати внутрішньоорганізаційні моменти:

– скласти та затвердити правила дії власного внутрішнього трудового розпорядку;

– розробити та затвердити докладні посадові обов’язки на кожного працівника;

– оформити у межах закону трудові договори з найманим персоналом;

– розробити та підготувати готові форми договорів та інших документів, необхідних для оформлення кредиту.

Особливу увагу слід приділити переліку наявних працівників, які повинні проходити необхідну спеціалізовану перепідготовку в плані протидії можливої легалізації фінансів сумнівного походження та потенційно допустимого фінансування тероризму.

Подібні навчальні заходи мають проводитися систематично, як усередині організації, і зовнішніх курсах.

У самому підприємстві форма навчання може бути представлена у таких видах:

– Початкового вступного інструктажу;

– чергового планового інструктажу відповідно до складених графіків;

– позапланового інструктажу, необхідного при змінах (або нових доповненнях) у чинному законодавстві;

– Участь співробітників в організованих тематичних конференціях, вузькоспрямованих семінарах або інших подібних акціях;

– Особистого вдосконалення наявних власних знань чинного законодавства співробітниками автоломбарду.

Вибір правильного та найбільш прийнятного податкового режиму є заключним етапом документального марафону, і перевага будь-якої його форми надається кожним підприємцем індивідуально.

Крок 5 – фінальні моменти

Перед початком роботи автоломбарду вкрай бажано виконати низку обов’язкових фінальних моментів:

– необхідно заздалегідь встановити дієві ділові контакти з прилеглою нотаріальною конторою, бо нотаріальне співробітництво є складовою частиною діяльності автоломбардів;

– слід остаточно скоригувати розпорядок робочого дня, створеного автоломбардом: години прийому майбутніх клієнтів, огляду транспорту та подальшої оцінки транспортних одиниць, що надаються, певний час безпосереднього документального оформлення та інше;

– бажано завчасно забезпечити автоломбард необхідним програмним забезпеченням та допоміжною технікою (ксерокси, сканери, комп’ютери), що однозначно полегшить весь процес його виробничого функціонування;

– особливо ретельно повинні підбиратися фахівці-оцінювачі та товарознавці; – головні ключові фігури у майбутній діяльності автоломбардів;

– Попереднє укладання договорів зі страховими компаніями знизить автоломбардам всілякі непередбачувані ризики;

– Утримання власного штату охорони – вже не найефективніше рішення. Набагато вигідніше вдатися до послуг ліцензованих охоронних підприємств;

– встановлені контакти з ремонтними підприємствами принесуть дієву користь у випадках передпродажної підготовки транспорту, залишеного у заставу та не викупленого належним чином позичальником.

– не завадять аналогічні попередні зв’язки та з торговими організаціями, які дозволять успішно реалізувати подібний транспорт у майбутньому;

– членство нового автоломбарду у “Лізі ломбардів” принесе значні бонуси для успішного функціонування створеного підприємства;

– враховуючи популярність цього Інтернету, бажано створити для автоломбарду власний сайт, що містить повну контактну інформацію для можливих потенційних клієнтів;

– Додатково слід провести активні рекламні заходи в місцевих ЗМІ, що дозволить позначити себе на ринку кредитних послуг.

Такими є основні щаблі у створенні дуже вигідної сучасної кредитної організації – автоломбарду, яка однозначно стане стабільним варіантом благополучного прибуткового підприємництва.

Характеристики хорошої бізнес ідеї

Що потрібно для відкриття автосалону з нуля

Як вибрати партнерську програму для заробітку

Коментарі 2

Залишити відповідь