Перейти до контенту

Як ефективно економити та інвестувати вільні гроші

Як стверджують фінансисти – не можна тримати вільні гроші вдома, їх обов’язково потрібно вкладати в прибуткові проекти, щоб вони примножувалися.

Багато людей з цим згодні, тому, коли у них накопичуються пристойна сума грошей, з’являються проблемні питання – куди їх вкласти, де знайти вигідну інвестицію, і який розмір доходу вона може принести.

Сьогодні в інтернеті можна за лічені хвилини знайти варіанти інвестування, причому одні обіцяють пасивний дохід, а інші потребують витрати часу, щоб ефективно заробити і примножити свій капітал.

У статті наведені тонкощі процесу інвестування, отримані від експертів фінансової ніші, а також від інвесторів практиків. Крім цього даються поради від фахівців, як заощаджувати кошти, які потім можна вкладати в різні проекти для їх приможення.

Куди вкласти гроші інвестору новачкові: 9 варіантів для інвестицій

Як ефективно економити та інвестувати вільні гроші

Якщо ви вкладете свої гроші в безпечні форми інвестицій, такі як банківські ощадні рахунки, або в депозит до запитання, то навряд чи отримаєте по них високі відсоткові ставки, які б перевищували інфляцію. А це означає, що ніякого доходу не буде, тобто гроші, інвестовані в банк, нічого не зароблять.

  1. Безпечні інвестиції

Якщо хочете інвестувати свої гроші якомога безпечніше, ситуація зараз похмура. бо понесете реальні збитки через стійку високу інфляцію.

Хоча банки виплачують відсотки за грошовими рахунками, але розмір номінальної ставки з урахуванням інфляції все одно дає реальний мінус.

При інвестуванні завжди рекомендується розподіляти гроші в різні ніші Також заздалегідь треба подумати, чого хочете досягти за допомогою інвестицій. Залежно від мети можна вибрати для себе найрізноманітніші форми інвестицій.

Реальна втрата вартості грошей вже є негативною відсотковою ставкою.

Наприклад, на початку року ви інвестували 1000 гривень під процентну ставку 10 відсотків. Якби ви замість цього витратили гроші, ви б отримали взамін товарів і послуг на суму 1000 гривень. В кінці року на вашому рахунку буде 1100 гривень.

Якщо ви витратите свої 1100 гривень при передбачуваному рівні інфляції в 15 відсотків, то будете мати купівельну спроможність трохи менше 935 гривень.

Незважаючи на виплату відсотків, ваші гроші перебувають в гіршому становищі, ніж на початку року. Таким чином, реальні втрати будуть збільшуватися з року в рік.

Але, рішення проблеми полягає не в тому, щоб витратити гроші якомога швидше, а в тому, щоб правильно розподілити їх між різними фінансовими інструментами.

  1. Економія грошей – для багатьох людей це просто добрі наміри

Фінансові експерти дають поради як дійсно можна економити гроші, не надто обмежуючи свій спосіб життя.

Але, економія заслуговує на увагу тільки тоді, коли зекономлені гроші вкладені в прибуткові ресурси.

1). Стратегія свідомого поводження з капіталом

Якщо ви реально хочете економити гроші, то повинні знайти спосіб для себе, і крок за кроком, свідомо економити на витратах. Ось стратегія і поради від фінансових консультантів, як можете це зробити.

2). Уникайте імпульсивних покупок

Всім знайома така ситуація, ви виходите з дому, щоб купити нові джинси. Але, раптом вам сподобалася джинсова куртка яку ви не думали купувати, але спонтанно захотіли купити до джинсів, навіть тоді, коли це буде десята куртка.

У довгостроковій перспективі такі спонтанні покупки мають негативний вплив на бюджет сім’ї.

Існує кілька стратегій, щоб уникнути спонтанних покупок. Однією з стратегій є правило 30 днів, яке застосовується до великих покупок.

Запишіть покупку в плани витрат через 30 днів. Якщо через місяць бажання все ще досить велике, то річ можна купити.

Після місячного очікування часто виявляється, що покупка не так важлива, як передбачалося спочатку.

Правило 10 хвилин працює за тим же принципом, тільки для більш дрібних покупок .

Якщо ви спонтанно знайшли в магазині якийсь одяг, то подумайте протягом 10 хвилин, можливо, бажання пропаде. Покупка може здатися менш привабливою через такий короткий час. Також непогано порадитися з хорошим другом.

За допомогою цих маленьких хитрощів можна уникнути спонтанних витрат.

Також можна уникнути імпульсивних покупок за допомогою трьох інших прийомів:

Наприклад, вибираючи річ, зверніть увагу на ціну, і подумайте, скільки робочого часу вам буде коштувати ця покупка. Для цього порівняйте її ціну з вашою погодинною оплатою праці. Тоді вартість предмета зазвичай постає в іншому світлі.

Ще одна порада щодо запобігання імпульсним покупкам-залишати платіжну картку вдома та виходити з дому лише з певною сумою готівки.

Також рекомендується завжди ходити в одні й ті ж супермаркети і магазини одягу. Таким чином, ви знайомі з їх асортиментом, можете добре оцінити знижки й бонусні акції та меншу будете мати спокусу купити нову річ

Результатом цих стратегій є те, що ви не тільки купите потрібні речі, а й заощадите гроші, ще й отримаєте задоволення від своєї покупки

  1. Планування витрат – це половина успіху

Замість того, щоб спонтанно купувати речі, які вам зовсім не потрібні, краще покладатися на ретельне планування. Це може початися з малого, наприклад, зі списку покупок у супермаркеті.

Щотижневий план покупок продуктів харчування вимагає частого планування . Це не тільки дозволяє уникнути спонтанних покупок на бурчить шлунок, але і харчуватися більш усвідомлено і менше викидати залишки їжі.

Ще одна перевага – ви зможете робити покупки набагато рідше, ніж раніше. Ви заощадите не тільки гроші, але і час, а час – гроші, як відомо.

Складання планів та прийняття рішень приносить із собою багато хороших почуттів.

Фрідріх Ніцше повчав: «Щоб заощадити багато грошей, ви повинні діяти завбачливо. Популярна помилка-відкладати тільки ті гроші, що залишилися в кінці місяця. Але, дуже часто в кінці місяця залишається дуже мало або зовсім нічого, тому ніяких заощаджень не буде. Тому відкладайте від 5% до 20% своєї зарплати прямо на початку місяця.»

Найкращий спосіб зробити це – визначити конкретну суму для заощаджень та включити її до плану витрат. Згідно цього плану, регулярно перераховуйте гроші на окремий рахунок.

Залежно від свого бажання можете вибрати або план банківських заощаджень з низьким рівнем ризику, або плани заощаджень у вигляді акцій, облігацій, фондів і ETF з високою прибутковістю.

Для того, щоб бачити повну картину своїх фінансів, дуже важливо вести домашню книгу – це допоможе вам відстежувати свої доходи і витрати.

Замість класичної домашньої книги можна використовувати такі програми, як:

  • Finanzblick;
  • Monefy;
  • Money Manager.
  1. Залишайтеся оптимістами

Ніяких спонтанних покупок, і обов’язкове усвідомлене планування своїх доходів і витрат.

Тут потрібно розуміти, що економити гроші це складний процес, особливо на початку.

Тому не обмежуйте свою свободу занадто сильно і не втрачайте з уваги якість свого життя.

Натомість дивіться в майбутнє з оптимізмом і мотивуйте себе ціллю, на яку Ви економите гроші, наприклад, на велику покупку-автомобіль чи освіту дітей

  1. Акції та взаємні фонди

Інвестиційні фонди можуть бути відповідною частиною інвестицій, залежно від толерантності до ризику та досвіду. Це також довгострокова інвестиція.

На відміну від окремих акцій, інвестиційні фонди мають ту перевагу, що навіть при менших сумах можлива широка диверсифікація, тобто придбання багатьох різних акцій. Якщо ціна однієї компанії падає, зростання цін на інші акції може компенсувати це.

  1. Біржові фонди (ETF)

У цьому контексті особливо варто згадати так звані ETF (Exchange Traded Funds) як рентабельну альтернативу традиційним активно керованим інвестиційним фондам.

У той час як в останньому випадку менеджер фонду вирішує, які і скільки акцій придбати інвесторам, ETF полегшує роботу. Він просто копіює склад індексу, наприклад, українського фондового індексу.

Перш за все, це економить витрати, оскільки плата за управління ETF значно нижча, ніж у класичних інвестиційних фондів. Однак, якщо фонд несе низькі витрати, він повинен генерувати значно менший прибуток для інвестора, щоб отримати позитивний дохід.

Найпопулярніші ETF які складаються з акцій відомих брендів:

  • SPDR S&P 500 ETF Trust;
  •   iShares 20+ Year Treasury Bond ETF;
  •  iShares Emerging Markets ETF;
  •  Vanguard Total World Stock ETF;
  •  SPDR Gold Shares ETF;
  • MG Alternative Harvest ETF.
  1. Відкриті фонди нерухомості

Відкриті фонди нерухомості також можуть бути відповідною частиною інвестицій.

Споживачі також можуть широко інвестувати в орендовану комерційну нерухомість.

Проте, фонди нерухомості не є безпечними інвестиціями. У свою чергу, вони пропонують можливість отримання більш високого прибутку, ніж при надійних інвестиціях, таких як строкові депозити.

Тому вони можуть бути придатними для додавання в рамках широко диверсифікованих фінансових інвестицій.

Застереження: у багатьох випадках акції фонду повинні утримуватися протягом певного періоду часу, перш ніж інвестор зможе їх викупити.

  1. Купівля іноземної валюти

Це самий популярний варіант збереження грошей при інфляції. Українці вже звикли до такого способу інвестування. Гривня час від часу падає в ціні, а долар чи євро зростає. На змінах курсу можна нормально заробити.

Заробляти можна відомих міжнародних валютних біржах:

  •  Bitfinex;
  • Crypto.com Exchange;
  •  Gate.io;
  • KuCoin;
  • Huobi Global;
  • Kraken;
  • Coinbase;
  •  Exchange;
  •  Bybit;
  • Binance.

В Україні працюють вітчизняні валютні біржі:

  • Revolut
  • PayPal
  • Wise.
  1. Інвестиції в золото, срібло, платину

Золото, срібло та платина у вигляді злитків та монет часто рекламуються як безпечний захист від інфляції.

Але і тут потрібна обережність. Дорогоцінні метали – ризикована форма інвестицій. Вони не мають відсотків або дивідендів, інвестор отримує прибуток лише тоді, коли ціна дорогоцінного металу зростає.

Найкращим прикладом цього є ціна на золото. Після, здавалося б, нестримного зростання протягом більше десяти років, ціна на золото впала в 2013 році і втратила третину своєї вартості.

Однак через кілька років вона змогла повернутися на колишній рівень курсу. Тому кожен, хто інвестує в дорогоцінні метали, повинен робити це лише з невеликою часткою своїх загальних активів.

Резюме

У статті наведені робочі способи економії грошей і вкладення їх в різні інвестиційні проекти для отримання прибутку.

На думку експертів ще два роки тому в Україні із запропонованих варіантів інвестицій найкраще було вкладення грошей в нерухомість.

Як почати бізнес віддалено з дому, не вкладаючи кошти – 8 бізнес ідей

Як відкрити туристичне агентство з нуля і чи вигідно це

Як відкрити туристичне агентство з нуля і чи вигідно це

Коментарі 2

Залишити відповідь