Економія – це не скупість. Деякі люди можуть сприймати бережливе ставлення до власних ресурсів як прояв своєрідної «пасивної жадібності», властивої скупим людям. Але це неправильна точка зору, тому що під емоціями ховається глибокий і дуже актуальний сенс.
Вся справа в тому, що скупа людина одержимо оберігає свої гроші, не і не прагне значно їх примножити.
З іншого боку, ощадлива людина здатна мудро регулювати свої фінанси, а це означає, що вона має більшу психічну рівновагу та стабільнішу фінансову грамотність.
Навіщо економити? Відповіді може бути тільки дві: мати максимум того, чого можна домогтися в житті, або захистити себе від кризи власним гаманцем.
До першого варіанту відносяться будь-які накопичення і заощадження для примноження грошей, які згодом можна інвестувати для їх масштабування.
Другий варіант стосується питань, зазвичай пов’язаних зі споживчими кредитами, позиками до зарплати, розстрочками і будь-якими іншими видами нераціонального витрачання грошей.
Економити – це просто: 12 способів, як не тринькати гроші, а примножувати
Якщо звернутися до фахівців з питанням яким способом можна розбагатіти, коли грошей вистачає від зарплати до зарплати. Фахівці дадуть просту пораду, яка врятувала не одного новачка і навіть не мільйон, а значно більше.
Зі слів експертів ніші примноження власних коштів стало зрозуміло, що спочатку необхідно переглянути свій сімейний кошторис і скласти план ощадливих витрат на місяць і на рік.
1. Планування бюджету – це головна умова економії грошей
На перший погляд здається, що це не дасть істотної економії, але насправді це дуже ефективно. Тут процес простий, потрібно створити план управління власними грошима. Скласти потрібно план, який буде відповідати короткостроковій і довгостроковій перспективі.
Тут все залежить від людей від їх терпіння і здорового глузду, щоб сісти, подумати й витратити на це заняття трохи часу.
Необхідно визначити головні і другорядні статті бюджету, куди і на що ви виділяєте кошти, та які ваші джерела доходу.
Чим докладніше створите бюджетний план сім’ї, чим частіше будете його переглядати і перевіряти, а головне будете строго його дотримуватися, тим більше грошей відкладете у фінансову подушку
2. Відмовитися витрачати гроші не за планом і відмовитися від шкідливої залежності
Це найскладніше питання, тому що майже у кожної людини є якась залежність. Якою б не була ця залежність, наприклад, азартні ігри або куріння, то навряд чи хтось зізнається, що витратив на неї цілий статок.
1). Найдорожча залежність вимагає найбільші витрати
До витратної залежності відносяться: алкоголь, куріння, азартні ігри.
Підрахуйте один раз, скільки ви витрачаєте на сигарети, і у вас пропаде апетит. Адже на ці, на жаль, даремно витрачені гроші можна було б купити автомобіль.
Якщо повне зречення для вас неможливе, ви повинні встановити межу, за яку вам не дозволено виходити. І дотримуйтеся плану сімейного бюджету, тоді у вас збережеться більше грошей, що примножить вашу фінансову подушку.
2). Не витрачати гроші на всяку нісенітницю.
Бувають випадки, коли просто неможливо не купити якусь симпатичну дрібничку, що має мізерно мале значення для життя або виживання.
Вона просто мило виглядає, але ніякої практичної користі не приносить. Люди, які купують такі сувеніри, просто потрапляють в пастку маркетологів.
Проте. якщо ви все-таки не можете втриматися і купуєте такі речі, то це не повинно бути вашою пристрастю.
Потрібно проявляти розсудливість кожен раз стримувати себе, коли бачите щось таке, що змушує вас заплатити велику суму грошей.
3. Купуйте продукти на оптовому ринку і не викидайте їжу
Не секрет, що товари, які продаються оптом значно дешевші, тих, що продаються в роздрібних магазинах, тому оптова закупівля виявляється вигіднішою за роздрібну.
Ретельно продумайте окремі товари, чи варто їх купувати за роздрібними цінами, і подивіться, чи є можливість купити їх за оптовою ціною, така покупка більш економніша.
Як правило, такі витрати, як зв’язок, проїзні квитки на громадський транспорт – це не магія, це елементарна математика.
1). Викидання їжі – це викидання грошей
.Нез’їдена їжа – це дійсно зайві витрати, від яких немає ніякої користі.
Зіпсована їжа потрапляє не в шлунок, задовольняючи базову потребу людини, а у відро для сміття, а значить, її доводиться купувати знову, тому крім грошей витрачається ще й дорогоцінний час.
2). Як не зіпсувати їжу?
Хоча ми багато чуємо про те, що не можна викидати їжу, на практиці це зробити набагато важче. Зміна звичок – це завжди процес, про який варто пам’ятати, але кілька простих порад допоможуть вам значно зменшити харчові відходи.
3). Плануйте своє харчування
Важливо планувати перелік продуктів для закупівлі, бо це дає суттєву економію гривень. Планування їжі допомагає знати, що купувати і скільки, а це означає, що ви не будете мати зайвих продуктів і перестанете викидати їжу.
Список улюблених страв буде дуже корисний – просто знайдіть хвилинку часу і вирішіть, які страви приготувати на майбутні дні.
4). Купуйте тільки те, що вам потрібно
Хороше управління продуктами харчування також означає продумані покупки. Бо люди легко піддаються хвилинній слабкості й кидають у кошик багато непотрібних товарів, наприклад, тільки тому, що вони є у продажу.
Ніколи не варто ходити по магазинах голодним, оскільки це, як правило, відхиляє вас від запланованого списку покупок.
Купівля на базі оптом, особливо товарів з коротким терміном придатності, не сприяє скороченню відходів.
5). Складайте список покупок
Правильне планування списку покупок – ще одна звичка, яка допомагає не витрачати їжу даремно. Варто постаратися строго дотримуватися всіх пунктів і не вестисяся на рекламні акції.
Список покупок також економить гроші, тому це дуже хороша звичка.
6). Перевіряйте стан холодильника
Навіть якщо покупка добре продумана, це лише половина успіху. На жаль, щоб зменшити харчові відходи, потрібно перевіряти стан холодильника. Часто ви відмовляєтеся від запланованого блюда тільки тому, що не вистачає одного інгредієнта.
Варто регулярно перевіряти терміни придатності окремих продуктів і переконатися, що ви вживаєте все на регулярній основі.
Щоб зберігайте продукти правильно, варто знати, як зберігати різні продукти, щоб вони якомога довше залишалися свіжими, Інструкція на правильне збереження кожного продукту допоможе продовжити термін служби виробів до 30%.
Таким чином, правильне розташування продуктів у холодильнику і поза ним скоротить кількість харчових відходів.
7). Використовуйте морозильну камеру
Якщо ви купуєте занадто багато їжі або готуєте їжу, як для весілля, просто використовуйте морозильник.
Заморожені продукти не втрачають своєї цінності, адже навіть після розморожування вони зберігають свої властивості.
Щоб не викидати хліб, овочі або м’ясо, можна легко скористатися цим способом.
4. Як вигідно вкласти гроші, щоб примножити капітал
Основним завданням початківця інвестора, який не вміє примножувати гроші, повинен стати пошук напрямків, які не тільки дозволять отримати високий дохід, а й застрахують від втрати своїх коштів.
Тому краще дотримуватися принципу, що стабільність важливіша за очікуваної віддачі.
Наприклад, покупка акцій інвестиційних компаній або ф’ючерсних контрактів може дати непогану прибутковість, але у них ризик дуже високий, то початківцям інвесторам, які тільки намагаються зрозуміти, як примножити свої гроші, краще утриматися від цього. кроку.
1). Інвестиції в нерухомість
Це вважається популярним, сучасним способом збереження і примноження капіталу, оскільки інвестор отримує пасивний дохід від здачі в оренду житла, що дозволяє йому поступово компенсувати витрати на покупку нерухомості.
2). Коштовний метал
Інвестиції в золото і платину також вважаються перспективним напрямком грошових потоків, враховуючи дуже високу їхню ліквідність.
При цьому банки пропонують кілька різних варіантів для інвесторів:
- · купівля дорогоцінних металів у вигляді злитків або монет може бути вигідною тільки при дуже довгострокових інвестиціях. У вартість покупки включено ПДВ 20%, яке не підлягає поверненню;
- · більш зручним варіантом може бути внесення коштів на знеособлений металевий рахунок – ПДВ немає і не потрібно піклуватися про збереження злитків.
5. Інвестиції в банківські депозити – це популярний в українців варіант примноження грошей
1). Розміщення грошових коштів на гривневих депозитах надійних українських банків дозволяє отримувати дохід від 18% річних. При цьому відсотки будуть вище, якщо в умовах обумовлено, що гроші не будуть виплачені до закінчення терміну договору.
Ось список надійних українських банків:
· PrivatBank;
· Oschadbank;
· Ukreximbank;
· Ukrgasbank;
· Raiffeisenbank Aval;
· Ukrsibbank;
· Credobank;
· ProCredit Bank;
· Pravex-Bank;
· OTP Bank.
2). Розрахуйтеся з боргами і не оформляйте кредити
Якщо ви опинилися в ситуації, коли ви були змушені або просто захотіли зайняти трохи грошей, то терміново погасіть цей борг.
Маючи кілька кредитів, які потрібно погасити, ви постійно будете перебувати під психологічним пресингом і вас не покине думка як позбавиться від боргів. Причому кредити – це переплата вартості товару, тому людина втрачає багато грошей даремно.
Обов’язково перевірте чи є у вашому місті банки, які переоформляють кредити і скористайтеся їх послугою, розгляньте варіант консолідації своїх зобов’язань.
Наприклад, Ощадбанк пропонує безліч рішень на зручних умовах. Дізнайтеся, як це працює.
Можливо, допомога фінансового консультанта стане в нагоді при розробці індивідуальної стратегії повернення боргу й стане для вас тим, чим насправді є економія грошей – припиненням зайвих витрат.
6. Антикваріат та рідкісні книги
Інвестиції в антикваріат, наприклад, предмети мистецтва, вінтажні прикраси, букіністичні книги, принесуть хорошу віддачу тільки в тому випадку, якщо сам власник добре розбирається в цій темі.
У багатьох випадках це заняття є доповненням до колекціонування, яким захоплюється людина, й дає можливість заробити на своєму хобі.
Рівень доходу в цьому напрямку залежить від двох можливостей:
· Пошук об’єкта, об’єктивна оцінка і покупка необхідних предметів і речей за доступною ціною, наприклад, через інтернет-рекламу, прямі покупки на базарі та інше;
· швидкий nf вигідний продаж наявних запасів антикваріату з метою отримання вигоди.
7. Як швидко примножити гроші онлайн
Всесвітня мережа пропонує безліч способів збільшити свій капітал в кілька разів – від онлайн-торгівлі до заробітку за допомогою соціальних мереж і партнерських програм.
При цьому потрібно пам’ятати про підвищені запобіжні заходи, щоб не стати жертвою шахраїв, які заманюють наївних користувачів високою віддачею від вкладень.
8. Бінарні опціони – це швидке примноження грошей, але має великі ризики
При цьому всім, хто думає про те, як подвоїти свої гроші, пропонується отримувати дохід, пророкуючи рух цін активів, наприклад, валюти, акцій на світових фондових біржах.
Після правильного визначення підвищення або зниження курсу користувачі отримують прибуток у розмірі 50% – 90% від вкладених коштів.
Низький поріг входу від 5 доларів, приваблює сюди багатьох людей. Але в той же час в торгівлі опціонами дуже затребуваний досвід інтернет-трейдингу, а якщо його немає, то краще не ризикувати великими сумами.
9. Інвестиції в стартапи
Стартап – це перспективна ідея, бюджет якої вимагає зовнішнього фінансування. Такі проекти, як Aliexpress або Facebook, є чудовими прикладами комерційно успішних стартапів.
В Інтернеті є спеціальні майданчики, наприклад, Kickstarter, де інвестор отримує безліч готових проектів, а власник відкритий для обговорення фінансових ризиків та інших економічних питань.
10. Інтернет-проекти як джерело пасивного доходу
Як правило, ви можете отримувати пасивний дохід від веб-проектів, якщо докладете зусиль для їх створення та просування. Розкручений блог – це вже готовий бізнес, і в перспективі він може виявитися вигідним вкладенням.
Зазвичай передбачається, що вартість блогу дорівнює його поточній дворічній прибутковості.
Наприклад, блог, який приносить 300 доларів на місяць, коштуватиме 300 доларів x 24 місяці = 7200 доларів.
Якщо блог отримуватиме більше трафіку, він окупиться ще швидше.
11. Торгівля на фондовій біржі, валютній біржі та криптобіржі
Хоча процес заробітку в усіх випадках схожий, тобто, купівля та продаж активів, але це є три різні ніші.
Заробіток на фондовій біржі вимагає вільного капіталу від 2000 доларів і вчасної роботи.
Обмінні пункти або валютні біржі, наприклад, Forex та інші — більш доступний фінансовий інструмент, що працює цілодобово, де можна почати торгувати всього за 10 доларів.
Інформація про зміну курсів валют знаходиться у відкритому доступі, а вивчивши психологічну складову трейдингу (прогнозування поведінки інших гравців), можна здійснювати безліч успішних угод.
Торгівля на криптобіржі, наприклад, на Binance, практично нічим не відрізняється від торгівлі на валютній біржі, наприклад, Forex. Та сама стратегія й ті ж самі способи отримання доходу чи примноження грошей.
12. Інвестиції в HYIP і ПАММ-рахунки – це зона високих ризиків
1). Інвестиційні проекти за принципом «піраміди», що залучають вкладників високими процентними ставками, називаються HYIP.
При вдалому збігу обставин вони іноді приносять дуже хороший дохід (від 10% на добу), але набагато частіше можуть закриватися завчасно, зникаючи разом з грошима.
2). ПАММ-рахунки пропонують різний механізм отримання прибутку в залежності від дій досвідченого брокера.
Сума ділиться між усіма учасниками, приносячи 200-300% доходу, але результат може бути й негативним.
Онлайн-рейтинги ПАММ-рахунків допоможуть новачкам зорієнтуватися, а інвестиції тут починаються від $1.
Резюме
Всупереч думці обивателів, економія грошей – це не трюк або щось неможливе – це реальне примноження грошей.
В якомусь сенсі тимчасово – це може бути складно, тому що людина раб своїх звичок, і порушення сформованого стилю життя може викликати психологічний дискомфорт.
Однак, враховуючи вигоду від зміни поведінки, це має сенс і варто зусиль.
Як примножити гроші — популярні способи й поради
[…] Як перестати викидати гроші на вітер а заробляти […]