Перейти до контенту

Як розпоряджатися грошима грамотно, щоб розбагатіти

У деяких людей таке питання викличе здивування і навіть посмішку. Вони загадково можуть сказати, друзі ви мені тільки дайте побільше грошей, а що з ними робити я сам розберуся. Звичайно, така позиція говорить про те, що людина готова витратити будь-яку суму грошей, а ось фахівець шукає інструмент, куди вкласти ці гроші, щоб їх примножити.

Звідки беруться гроші, знає навіть школяр. Їх можна заробити, отримати в якості спадщини, знайти на вулиці, виграти в лотерею або взяти в кредит.

Звичайно, в основному люди заробляють гроші. Правда, пенсіонери і студенти їх просто отримують в якості стипендії і пенсії. Є ще багато варіантів отримання грошей, наприклад, від відсотків по депозитах і по цінних паперах, від торгівлі на валютній біржі та інше.

Коли у людини є стабільне джерело доходу, то він замислюється, як правильно з ними вчинити.

Практичні поради від фінансових консультантів, як поводитися з грошима

Як розпоряджатися грошима грамотно, щоб розбагатіти

Якщо людина хоче розбагатіти й жити заможно, вона повинна  робити правильний вибір, коли витрачає гроші. У світі лише невеликий відсоток мільярдерів. Набагато більше людей у світі мають значно меншу суму грошей в своїх гаманцях.

Чому так склалося? Бо мільярдери живуть по своїх правилах, а незаможні люди живуть без правил. Ось тільки невелика частина правил заможних людей.

1). Засоби мають властивість закінчуватися

Коли гроші закінчуються, то їх немає. Тому, якщо ви витратите більше, ніж дозволяє ваш домашній бюджет, то у вас виникнуть фінансові проблеми. Що робити? Взяти кредит? Але тоді вам доведеться платити за користування чужими грошима.

А якщо виявиться, що з місяця в місяць ви будете пропускати графік погашення боргу, то все більше і більше буде розкручуватися боргова спіраль. Що робити тоді? Взяти більший кредит? На жаль, така поведінка може призвести до того, що ви потрапите в обійми ще більшого боргу, і у вас з’явиться більше і більше фінансових проблем.

Ось чому так важливо, щоб ви усвідомили важливість фінансового вибору. Тому що фінансова мудрість полягає не в тому, хто має багато грошей, а в тому, як вони їх використовують.

2). Збільшуйте початковий капітал

Якщо у вас є заощадження на вкладах, дохід від здачі житла в оренду або інші джерела доходу – це дуже добре. Візьміть собі за правило потроху додавати до них гроші щомісяця.

3). Відкладайте частину грошей з кожного свого доходу

Економісти і фінансові консультанти рекомендують відкладати по 10 відсотків від доходу.

4). Записуйте свої витрати

Заведіть зошит і кожен день реєструйте всі свої витрати. Раз в тиждень порівняйте дохідну і видаткову частину і зробіть висновки.

Як розпоряджатися грошима грамотно, щоб розбагатіти

Ставтеся до покупок відповідально. Складайте список покупок і не відхиляйтеся від нього. Уникайте раптових покупок, потрапивши під вплив реклами

5). Порівняйте ціни перед покупкою

У світі існує не один магазин. Хоча іноді для деяких людей це може бути відкриттям, але в різних магазинах один і той же товар може коштувати зовсім по різному.

Так навіщо переплачувати, коли точно таку ж річ можна купити дешевше?

Тому варто порівняти ціни. Ви можете використовувати для цього сайти порівняння в Інтернеті, ви також можете звертати увагу на ціни під час покупок.

Для вашого гаманця може бути вигідно не прив’язуватися до одного магазину. Також завжди варто використовувати купони на знижки, щоб менше платити. Або домовтеся, де це можливо. Іноді коротка розмова дозволяє істотно заощадити.

6). Борг коштує грошей

Борг, кредит – це не ваші гроші, які ви використовуєте і витрачаєте на себе. Іноді за це доводиться дорого платити. І зараз мова йде не тільки про відсотки.

Уявіть собі, які фінансові витрати пов’язані з боргами, що насправді це хороший бізнес для кредитора. Але навіть якщо борг не пов’язаний з відсотками, можуть виникнути додаткові витрати із-зі погіршення матеріального стану сім’ї, або втрату відносин з кредитором, і тоді  позика виявиться занадто складною для погашення.

Хоча ви можете розрізняти хороші та погані борги, але ви повинні пам’ятати, що їх завжди необхідно буде погашати. В іншому випадку їх може стати занадто багато, що швидко зіпсує ваші фінанси і може привести до боргової ями.

7). Складні відсотки

Це надзвичайно гарний фінансовий інструмент, бо чим більше ви заощаджуєте, тим швидше зростає ваш капітал, тим більшу суму грошей від відсотків ви заробляєте.

«Зернятко до зернятка, і черпак збереться», — говорить прислів’я. Невеликі суми, внесені систематично, через якийсь час дають досить солідну суму.

А складні відсотки тільки прискорюють цей процес завдяки відсотковій ставці на капітал. З місяця в місяць капітал стає більше і нараховується все більше і більше відсотків.

І принадність процесу в тому, що інвестор нічого не робить, а гроші примножуються. І власне в цьому вся суть цього фінансового феномену.

8). Створіть обліковий запис із передплаченою карткою

Як розпоряджатися грошима грамотно, щоб розбагатіти

Є 3 типи банківських карт, які істотно відрізняються. Пластикові карти, якими ми розплачуємося за покупки, можуть виглядати однаково. Але, звичайно, це неправда.

Існує три типи карток, які по-різному впливають на наш бюджет. Варто знати відмінності між ними, щоб можна використовувати їх найкращим чином і з користю для своїх фінансів.

9). Надзвичайний фонд

Що таке резервний фонд? Це заощадження, накопичені для захисту від будь-яких надзвичайних витрат. У вас зламався холодильник? Якщо у вас є резервний фонд, Ви можете оплатити цю раптову покупку саме з цих коштів.

Завдяки такому фонду гроші, призначені на повсякденні витрати, не постраждають, а ви позбавите себе від стресу, заздалегідь убезпечивши себе.

10). Гроші можна інвестувати на валютній біржі

Інвесторам відома сила складних відсотків і переваги наявності грошей на депозитному рахунку. Однак слід визнати, що збільшення суми коштів від цієї форми заробітку йде повільно.

Коли ви відстежуєте дані облікового запису, апетит до пасивного (тобто отриманого без нашої активності) доходу може бути все більшим і більшим.

Але інвестування, щоб воно було прибутковим і безвідмовним, має здійснюватися за певних умов, особливо на фондовій та валютній біржі.

Найкраще спочатку зібрати адекватні засоби безпеки, отримати знання, зрозуміти, що являють собою такі фінансові продукти та інвестиційні пропозиції.

Також треба вважати на власні обмежувальні фактори, які схильні до ризику. Тому що інвестувати на біржі зовсім не просто.

І цей процес залежить від того, яка психіка у інвестора, як він справляється зі стресом та емоціями.

Хоча інвестиції можуть принести високий прибуток, вся дія цілком може закінчитися великою втратою коштів.

Саме тому варто якомога раніше дізнатися про цей процес якомога більше.

Резюме

Зі статті стало відомо, щоб розбагатіти треба відмовитися від шкідливих привичок: не брати кредитів – намагайтеся не давати і не брати гроші в борг.

Живіть за власні кошти і не забувайте відкладати частину грошей від доходу.

Накопичуйте і вкладайте накопичене в довгострокові проекти.

Тоді одного разу ви прокинетеся по справжньому багатою людиною. Вірте в це і прагніть правильно поводитися з грошима.

Бізнес-ідея: кейтеринговий бізнес на колесах

Машинна вишивка як ідея для заробітку

Прибутковий бізнес з виробництва паперових пакетів

Rate this post

Коментарі 2

Залишити відповідь