Перейти до контенту

Як створити малий бізнес в Україні

Не знаючи історії неможливо повною мірою оцінити те, що відбувається сьогодні, така нехитра теза багато в чому визначає розвиток бізнесу, як у світі, так і в нашій країні. Хтось скаже причому тут історія до реальних ідей малого бізнесу? Відповідь на це запитання проста.

Створення малого бізнесу в Україні це не тільки процес його формування, фінансових розрахунків і пошуку ідей малого бізнесу це багато в чому його управління і планування діяльності.

Як створити малий бізнес в Україні

Про роль планування в створенні успішних бізнес ідей уже писалося, але, крім того, саме власник бізнесу несе відповідальність за своє творіння і багато в чому від його позиції залежатиме, як і що вийде в кінцевому підсумку з його бізнесу. Як реальний приклад з життя можна порівняти історію створення і реалізації кількох бізнес проектів.

І так з одного боку десять років розвитку ідеї бізнесу у вигляді виготовлення тротуарної плитки привів до створення досить великого бізнес об’єднання (говоримо параметрами дрібного бізнесу), до якого увійшли практично всі напрямки від виготовлення до реалізації, плюс до цього бізнес систематично модернізується і шукає нові шляхи для розвитку та за великим рахунком йому не сильно заважають, а в деяких випадках навпаки допомагають особливості ведення бізнесу у нас він став складовим глобального виразу бізнес України.

У чому головний секрет успішності даного малого бізнесу як складової бізнесу України?

У тому, що оцінка всього бізнесу відбувалася системно і власник самого бізнес проекту працює на перспективу. Наприклад, закупівля форм не обмежилася кількома товарними позиціями, освоєні суміжні ринки виготовлення продукції, починаючи від бетонних парканів закінчуючи фонтанами. І на цьому ніхто не зупинився, бізнес пропонує і додаткові послуги, починаючи від всіх витратних матеріалів (цемент, пісок) закінчуючи самими роботами по укладання тротуарної плитки.

З іншого боку приклад не раціонального підходу, який в кінцевому підсумку привіт до невдалої спроби відкриття своєї справи.

Йдеться про реалізацію бізнес ідеї у вигляді агентства з надання диспетчерських послуг який розвивався в тому ж самому бізнес середовищі України. Основними причинами провалу стала, не продумана позиція самого власника. Тобто фактично головний акцент при створенні малого бізнесу власник зробив на отриманні прибутку в короткій перспективі. В 2006-07 роках, коли темпи економічного розвитку були просто захмарні і як наслідок транспортні потоки дуже значні, на ринку утворився вакуум, та послуги транспорту були в дефіциті.

Замість формування стратегії розвитку (укладення довгих договорів, пошук постійних клієнтів і так далі тобто більш глобальної співпраці з іншими складовими бізнесу України) власник зосередився на перевезення швидких вантажів за схемою сьогодні на сьогодні.

При цьому в якості диспетчерів залучалися наймані кадри під вкрай низьку заробітну плату, в кінцевому підсумку це привело до плинності кадрів і зниження якості обслуговування.

В умовах зростання даний фактор не ніс великих загроз для бізнесу (хоча і створював відповідну репутацію), але ситуація змінилася з приходом кризи, обсяги перевезень впали і багаторазово посилилася конкуренція на ринку.

Другим негативним фактором був вибір додаткових сегментів, замість того, щоб зосередити свою увагу на великих транспортних перевезеннях тобто обслуговування великого легального (хоча в деяких випадках і сірого) бізнесу України (як стратегічному напрямку, хоча і з меншим рівнем рентабельності) акцент зробили на перевезення невеликих сипучих вантажів (рівень рентабельності на той моменту в цих вантажів був на кілька порядків вище).

Що прив’язало весь бізнес до конкретних клієнтам, грубо кажучи, до монопольного ринку одного постачальника піску. Все це в сукупності, в кінцевому підсумку призвело до руйнування всього бізнесу.

На цих прикладах видно, що саме рішення керівника (власника) не просто визначає, куди рухатися бізнесу в цілому, але і як буде жити бізнес в цілому. Саме Ви визначає, яку техніку купувати, брати чи не брати кредит, які працівники будуть працювати, а які ні, яка заробітна плата у них буде і так далі.

Сукупність усіх цих факторів накладає величезну відповідальність безпосередньо на власника це з одного боку. З іншого боку у Вас немає права на помилку, знову-таки повертаючись до прикладу видно, що невірне рішення ставить бізнес в таке положення, звідки виходу може і не існувати.

Практика показує, що найбільш оптимальний варіант – вчитися на чужих помилках і використовувати чужий досвід для впровадження його в життя (істина стара як світ, хоча не менш актуальна і на сьогодні) . При цьому не варто все копіювати, досить осмислити й впроваджувати ті елементи, які підходять під конкретні регіональні особливості бізнесу.

Відкидаючи умовності можна сказати, що розвиток всіх бізнес структур йде по декількох перевіреним схемами (перевіреним історично), які застосовуватимуться у всьому світі, не залежно від релігійних, національних аспектів.

Як приклад таких уніфікованих підходів на сторінках блогу будуть з’являтися невеликі бізнес біографії найзаможніших людей планети, в яких можна буде чітко простежити такі тенденції. підписуйтесь на оновлення блога.

Висновок не варто створювати свій власний бізнес якщо не в повній мірі серйозно і відповідально до нього ставитеся. При цьому не варто робити знижку на величину самого бізнесу, будь то невелика підробіток в інтернеті (не має значення це заробіток на блозі або у вільному фрилансі) або ж більш серйозний варіант в ідеї тієї ж столярки або зеленому туризмі.

Додати можна те, що бізнес це система постійного самонавчання та пошуку нових можливостей, саме постійне зростання і модернізація це головний секрет успішності будь-якого бізнесу. І найголовніше багато відповідей на питання, як і яким чином, зробити успішним малий бізнес можна знайти в минулому, тобто, вивчивши бізнес досвід інших людей які створювали свої бізнес імперії, просто відкинувши умовності і примірявши їх вирішення на Ваші конкретні приклади.

Бізнес-процес по створенню власної справі

Готові бізнес плани – плюси та мінуси

Як відкрити власний бізнес на селі бідному

Rate this post

Коментарі 3

Залишити відповідь