Перейти до контенту

Як відкрити Інтернет-аптеку з нуля в Україні

У зв’язку з розвитком підприємницької діяльності в Україні, новачки шукають прибуткові ніші для організації своєї справи. Багатьом людям здається, що торгівля ліками дає хороший дохід, тому вони мріють про аптечний бізнес. З кожним роком аптек стає все більше, бізнес набирає обертів. По суті, цей бізнес буде жити вічно, адже люди завжди хворіли, хворіють і сьогодні, вони купують лікарські препарати, ціни на них ростуть, особливо на ліки закордонного виробництва, а підприємці отримують стабільний дохід. Саме тому аптеки практично не банкрутують і завжди користуються попитом у населення. В останні роки багато аптек переходять у віртуальну нішу. Причиною стала популярність інтернет магазинів.

Більшість молодих людей по магазинах не ходять, а купувати товари в Інтернеті.

У статті експерти поділились досвідом, як відкрити і розкрутити інтернет-аптеку.

 Як відкрити Інтернет-аптеку з нуля: покрокова інструкція

Як відкрити Інтернет-аптеку з нуля в Україні

Сучасний фармацевтичний ринок рясніє аптеками різного виду. Досвідчені підприємці підходять фахово до цієї справи, і відкривають аптечні магазини поблизу торгових центрів, поруч біля станцій метро, біля лікарень та інших об’єктів масового скупчення людей.

Щоб аптека стала популярною необхідно подбати про дизайн аптечного торгового залу, про красиві великі вітрини, про професійних фармацевтів і доступних цінах.

Але, сьогодні цей бізнес переходить в Інтернет, і аптечна справа онлайн має велику перспективу розвитку в електронній комерції.

Людям зручно купувати ліки в Інтернеті сидячи вдома, причому інтернет-аптеки продають ліки дешевше, ніж аптеці, наприклад, біля станції «Метро».

Ще зовсім недавно люди побоювалися купувати в Інтернеті ліки, бо вважали їх сумнівної якості. Сьогодні ситуація змінилася і споживачі стали довіряти торгівлі в Інтернеті, ризики звичайно є, але вони мінімальні, тому що онлайн-діяльність контролюється українським законодавством нарівні зі звичайними аптеками. Тим більше, що послуги віртуальної аптеки мають деякі переваги:

  • працюють цілодобово 7/24;
  • повна конфіденційність покупців;
  •  високий сервіс при оформленні замовлення;
  • великий вибір препаратів:
  • доступні ціни.

Як відкрити віртуальну аптеку, хто може зареєструвати цей бізнес в Україні  

Сьогодні відкриття аптеки тягне за собою різні вимоги. Якщо ще кілька років тому відкрити аптеку міг будь-який потенційний підприємець, то зараз ця справа проходить трохи складніше.

Подавати заявки можуть тільки фармацевти, які мають спеціальну освіту з правом практичної діяльності. Альтернативним варіантом для не спеціаліста може бути створення компанії, де єдиною діяльністю є управління аптеками, а її працівниками повинні бути професійні фармацевти.

Тому, якщо підприємець не має спеціальної освіти він не має права працювати в аптеці. В такому випадку він повинен наймати на роботу людей з освітою, і тоді він зможе почати процес реєстрації бізнесу.

Відкриваємо аптеку – крок за кроком

Якщо у вас є диплом фармацевта, то відкрити власну аптеку не складає особливих труднощів.  Потрібно поетапно зробити кілька кроків.

  1. Реєстрація підприємницької діяльності

Підприємець може подати заяву на реєстрацію бізнесу, як ФОП, тобто фізична особа підприємець в офіс державного реєстратора в міській раді.

 Це можна зробити в електронному вигляді або подати особисто, заяву також можна відправити рекомендованим листом.

  1. Створення аптеки: система оподаткування 

При реєстрації підприємницької діяльності, потрібно зареєструватися в податковій інспекції, для цього слід подати заяву до податкової інспекції про вибір форми податку.

В Україні передбачено дві форми податків: загальна та спрощена. Зареєструватися необхідно не пізніше, ніж за день до реалізації товарів або надання послуг. Подача самої форми заяви, як і реєстрація компанії, здійснюється безкоштовно. Підприємець може зробити це в електронному вигляді, особисто або листом.

  1. Реєстрація аптеки в органах соціального страхування

Відкриття аптеки також пов’язане з реєстрацією в органі соціального страхування. Заява за спеціальною формою повинна бути подана протягом 7 днів з дати початку підприємницької діяльності. Невиконання цього зобов’язання може мати неприємні наслідки для створеної компанії, тому не відкладайте цю справу до останнього дня.

  1. Дозвіл на відкриття власної аптеки

Після того, як виконані всі формальності, потрібно отримати дозвіл на відкриття аптеки. Для цього необхідно подати відповідну заяву в управління обласної фармацевтичної інспекції.

Тут потрібно розуміти, що підприємець несе відповідальність перед законом за здоров’я людей. Тому для ведення фармакологічного бізнесу потрібно мати особливий дозвіл і ліцензію на торгівлю ліками. Вона видається при дотриманні декількох вимог:

  • обов’язково потрібно мати диплом фармацевта або в штаті компанії буде такий фахівець;
  • обладнане складське приміщення для зберігання товарної продукції;

 Ці вимоги повинні доповнювати такі документи:

  • відомості про завідувача аптекою та фармацевтів: копії паспортів та дипломів, сертифікати проходження спеціальних курсів на отримання звання провізора;
  • план і технічний опис приміщень складу, призначеного для аптеки, складеного уповноваженою особою, або висновок санітарної інспекції на приміщення;
  • договір оренди приміщення під склад.

Тут ви повинні враховувати додаткові витрати. Отримання ліцензії та дозволу на діяльність – це витрати в розмірі встановленому чинним українським законодавством.

Після оплати мита необхідно відкрити аптеку протягом максимум 4 місяців. В іншому випадку інспекція може відкликати виданий дозвіл.

  1. Віртуальна товарна вітрина

Товарний асортимент аптечного інтернет магазину залежить від розміру бізнесу. З огляду на розмір капіталу для початкового вкладення, можна відкрити невеликий віртуальний аптечний кіоск.

  1. Створення та оформлення сайту 

Сайт віртуальної аптеки необхідно адаптувати під фармацевтичну нішу. Його можна створити самостійно, але краще доручити цю роботу фахівцям. Якісно створений сайт істотно впливає на його відвідуваність і реалізацію товару.

Якщо доручите створення сайту фахівцям, то уважно контролюйте їх роботу. Готовий ресурс повинен бути простим і зручним в роботі для користувачів і в той же час багато функціональним.

Висновки

Реєстрація, старт і успішний розвиток аптечного бізнесу в онлайн-середовищі – це не проста і дуже кропітка праця. Багато сил доведеться вкласти в отримання ліцензії та дозволу на підприємницьку діяльність в ніші фармакологічного бізнесу.

Тому ця справа більше підходить людям, які мають медичну освіту в області фармакології, а також чималий досвід роботи в аптеці.

Тільки при правильній організації праці і вдалому підборі кадрів, інтернет-аптека незабаром буде приносити стабільний дохід.

15 цікавих ідей домашнього бізнесу

Як відкрити кав’ярню з нуля: покрокова інструкція

Бізнес-ідея масажний кабінет – старт перспективного бізнесу

Коментарі 1

Залишити відповідь