Перейти до контенту

Як правильно вибрати кредитну карту

Якщо ви звикли оплачувати товари або послуги карткою, і волієте відразу купити річ, що сподобалася, ніж довгий час накопичувати на неї, то вам варто обзавестися кредитною карткою. Але перед тим, як написати заяву на надання вам такої картки, добре обміркуйте, яка кредитка вам підходить і з яким банком Ви хочете мати справу. Розберемося, яку кредитну картку варто обрати людині у різних ситуаціях.

Відмінність дебетових карток від кредитних

Як правильно вибрати кредитну карту

Обговоримо відразу: ця стаття безпосередньо про кредитні картки. Вони відрізняються від дебетових, у яких не допустимо овердрафт, тим, що дають можливість своїм власникам використовувати позикові гроші у розмірі, який визначив банк, де передбачено сплату відсотків за користування цими коштами. Однак це не все: якщо з дебетових карток можна зняти готівку без комісійного збору в банкоматах «свого» банку, то при переведенні в готівку кредитної картки потрібно сплатити комісію.

Чинники, що впливають на вибір кредитки

Прості та золоті

Якщо ви звикли платити за привілеї, то варто подумати про те, щоб оформити преміальну кредитну картку (Gold або Platinum). Це не тільки знак статусу, але й доступ до ряду послуг для багатих клієнтів: бонусні програми, готелів, ресторанів і т.д. , за які власники простих карток платять, для власника преміальної картки безкоштовні. Обслуговування золотої картки за рік утричі дорожче, ніж звичайної, а обслуговування платинової картки у 5 разів дорожче. Тому, якщо така карта вам потрібна лише для статусу, але ваш фінансовий стан не стабільний, то краще вибрати просту карту.

Грошова одиниця рахунку також впливає рішення у виборі пластикової картки. Якщо ви часто їздите за кордон до Європи та оплачуєте витрати карткою, то варто оформити кредитку MasterCard, за нею операції відбуваються в євро. Якщо ви відвідуєте інші країни, правильним вибором буде Visa, яка прив’язана до американського долара. У цих випадках рахунок може бути в рублях – просто переведення в валюту, що походить, буде вам вигідніше.

Погашення кредиту

Вибираючи кредитку, звертайте увагу на дату погашення заборгованості. Зазвичай це потрібно робити щомісяця, але деякі банки пропонують інші правила. Уточніть питання перед оформленням кредитки.

Варто зазначити, багато банків дають власникам карт грейс-період – це означає, що якийсь час відсотки за користування коштами не стягуються. Буває банки оголошують акції, наприклад, грейс-період становитиме 100 днів; тоді слід дивитися на відсоткову ставку.

У цього ж банку, але, наприклад, за іншою картою, вона може бути вищою, ніж при грейс-періоді, що становить 50 днів.

Процентна ставка залежить від багатьох параметрів. Пільги зазвичай надають наступним власникам кредиток:

  • учасник зарплатного проекту;
  • позичальник із позитивною кредитною історією;
    пенсіонер;
  • людина, що представила повний пакет документів.

Звернемо увагу на документи. Якщо залучає реклама банку, який пропонує оформлення банківської картки за поданням 1-2 документів, також подивіться на процентну ставку.

Пам’ятайте: швидко оформляють зазвичай дорогі кредити. Цей прийом, який працює і з кредитом, що надається готівкою, і з кредитом, що нараховується на картку.

Головним параметром вибору є процентна ставка, варто вибрати або банк із державною участю, або банк, який нараховує вам зарплату. Тут ставки за кредитом менші, ніж у банків, які займаються кредитуванням населення.

Якщо кілька процентних пунктів не має вам значення, але вам важлива оригінальність і унікальність, можете оформити кредитку з власним дизайном.

Благодійність, бонуси, соціальний статус

Якщо Ви належите до якоїсь соціальної категорії і не знаєте, як вибрати відповідну Вам кредитку, вигідніше придбати картку, яка пропонується клієнтам відповідної категорії.

Якщо бажаєте заощадити на будь-яких послугах, вам варто придбати кобрендингову кредитну картку.

Якщо бажаєте частину грошей відправити на благодійність, оформіть картку, що має програму благодійності, наприклад, «Подаруй життя» Ощадбанку. Відсоткові ставки за цими картками нижчі, від кожної операції певний відсоток йде на користь підприємству, якому власник картки вирішив фінансово допомагати.

Який банк краще

Ще одне важливе питання: кредитку якого банку варто вибрати? Наразі пропозицій більше у лідируючих банків, але це означає, що не варто розглядати інші пропозиції.

Для вибору керуйтеся такими параметрами:

  • тип картки;
  • процентна ставка, а також наявність/відсутність інших комісій;
  • чи можливе обслуговування на пільгових умовах;
  • віддана перевага кобрендингова програма та інше;
  • інші умови.

Насамкінець, не звертайте увагу лише на рекламу, а й на умови наданих конкретної картки. Вдалого вибору!

Символ багатства та процвітання

Як залучити удачу та гроші

Фен шуй для грошей

Коментарі 1

Залишити відповідь