Перейти до контенту

Як знайти спонсора для бізнесу: поради та рекомендації

Часто для успішного розвитку бізнесу буває недостатньо одного стартового капіталу. Щоб сприяти становленню підприємництва, потрібно шукати інвесторів, які готові вкласти в проект частину своїх коштів.

Багато в чому пошук спонсора, особливо венчурного інвестора, пов’язаний не лише з вибудовуванням ділових відносин між кількома компаніями, а й із людським чинником.

Чинники, що впливають на вибір спонсора

Як знайти спонсора для бізнесу

Залучення інвесторів необхідне і підприємцям-початківцям, і організаціям, що цілком відбулися. Нерідко компанія замислюється про те, як знайти спонсора для бізнесу через те, що не хоче використовувати дорогі банківські ресурси. Однак не кожен інвестор здатний принести максимальну користь компанії. Зокрема, слід звернути увагу на те, чи має спонсор зв’язки з іншими організаціями, допомогу яких можна використати у подальших раундах фінансування. Крім того, іноді в портфелі інвестора буває одразу кілька проектів, що конкурують.

Потрібно враховувати ступінь участі спонсора в управлінні компанією та її досвід інвестування у різноманітні проекти.

Найважливіша роль приділяється довірчим відносинам зі спонсором: нерідко у бізнесі багато залежить від особистих якостей окремої людини, особливо приватного інвестора.

Етапи пошуку спонсора

Щоб знайти спонсорів для бізнесу, потрібно розробити бізнес-план, скласти опис проекту та визначитись із розміром інвестицій. Поданий проект має бути вивчений експертами, які зроблять висновок та порекомендують, яким чином його можна покращити.

Потім разом із інвестором слід знайти стратегію спільного управління компанією. Як правило, з боку спонсора у підготовці інвестиційного проекту бере участь фінансовий чи генеральний директор. Іноді інвестор контролює компанію, особливо тоді, коли порятунку бізнесу потрібно застосування венчурного капіталу. Спонсор може навіть вимагати від компанії-партнера звітність, виготовлену у певному форматі.

Успіх компанії, яка шукає інвестора, залежить від того, наскільки якісно буде оформлено необхідні для цього документи. Важливим є тизер – резюме проекту з коротким описом ідеї проекту. Перед тим, як знайти спонсорів для Вашого бізнесу, потрібно докласти максимальних зусиль для складання тизера, проте не можна спотворювати інформацію заради того, щоб підприємство з’явилося у вигідному світлі.

Потрібні й презентація з інвестиційним меморандумом: вони допоможуть детально розкрити та обґрунтувати причини, з яких слід інвестувати саме у Ваш бізнес-проект.

Щоб розібратися у бюджеті, схемах руху фінансових коштів, прибутку та збитках, спонсору треба надати фінансову модель у вигляді таблиць. Бажано, щоб цю інформацію було презентовано в електронній формі.

Корисними виявляться і наперед складені проекти умов угоди та юридичного договору, пристосовані для коригування під час переговорів.

Як проходити співбесіду на роботу?

Facebook для агентів з нерухомості: 3 ключі до успіху

Як заробити на оренді особистих речей: 8 крутих ідей

Коментарі 1

Залишити відповідь