Перейти до контенту

Як знайти та оцінити бізнес ідею новачку

Шукаєте бізнес-ідею? А може, ви хочете перевірити ті, які у вас вже є? У цій статті публікується рекомендація від фахівців, як знайти і оцінити різні напрямки бізнесу.

Коли у підприємців виникає спокуса розпочати власну справу, проблема може полягати в самій ідеї бізнесу.

Ця стаття допоможе вирішити проблему новачкові, коли він не знає, який бізнес йому вибрати.

І, навіть якщо у підприємця вже є кілька бізнес-ідей, але він не може вирішити, яка з них найкраща, то йому краще скористатися рекомендацією з цієї статті. Для цього знадобиться всього кілька хвилин вільного часу, і ви дізнаєтеся, в якому напрямку рухатися, якщо хочете відкрити свою справу.

Як протестувати та оцінити ефективність бізнес-ідеї

Як знайти та оцінити бізнес ідею новачку

Ми живемо в прекрасний час, коли можливостей для заробітку буквально тисячі. Експерти радять просто знайти натхнення для пошуку власної бізнес-ідеї, а також відкинути ті напрямки, які не варті уваги.

Для цього потрібно зосередитися на трьох питаннях:

 • Як знайти нову бізнес-ідею з нуля.
 • Як перетворити ідею на бізнес, який вже існує.
 • Як перевірити, чи має сенс ідея для бізнесу, яку ви вибрали.

1.Чи варто перетворити своє захоплення в ідею для бізнесу

Більшість людей починають шукати бізнес-ідею відповідно до своїх інтересів. Але, робота, заснована на пристрасті й фанатизмі, не гарантує успіх.

Звичайно, приємно працювати в ніші, яка хвилює і захоплює, але захоплення людей не завжди є гарною ідеєю, щоб зробити з цього компанію.

Але, це не означає, що людина повинна вибирати ідею, яка їй не подобається. Просто хороша бізнес-ідея повинна відповідати декільком більш важливим критеріям, ніж зв’язком, наприклад, з хобі.

 1. На що слід звернути увагу при пошуку бізнес-ідеї

Хороша бізнес-ідея повинна, перш за все, вирішувати проблеми. Бажано хоча б одну конкретну проблему, наприклад:

 • Netflix Україна працює тому, що люди хочуть дивитися щось цікаве, не виходячи з дому.
 • Uber працює тому, що люди хочуть зручне таксі за розумною ціною.

Робіть висновок і шукайте цікаві варіанти, які можете запропонувати людям, для вирішення проблем, якщо вони цього потребують.

Бізнес-ідея повинна ґрунтуватися на проблемі — це фундамент, без якого не можна рухатися далі.

Де шукати такі проблеми?

Їх можна знайти в трьох різних напрямках:

1). Перший варіант. Спостерігаючи за людьми можна помітити, чим вони не задоволені і чого ще хочуть.

Приклад: ви помітили, що ресторанам важко найняти кур’єрів для доставки їжі замовникам, тому можете створити бізнес з доставки їжі від імені різних закладів.

Це непросто. Не сподівайтеся, що помітите що-небудь випадково. Таке трапляється тільки в казках.

Але, якщо пошукати в інтернеті, то можна знайти навіть цілий перелік не вирішених проблем. Якщо на них звернути увагу, то це може стати ідеальною основою для бізнес-ідеї.

У переліку, створеному на спеціальному сайті вказані сильні бажання, які властиві більшості людей. Подумайте, що ви можете зробити, щоб допомогти іншим людям досягти однієї з перелічених нижче цілей.

Це приклад найпопулярніших потреб людей:

 • Як заробити гроші онлайн? Можете, наприклад, відкрити професійні курси.
 • Як ощадливо витрачати гроші? Можна, наприклад, створити веб-сайт, де будете публікувати пропозиції про продаж дешевих товарів.
 •  Як економити час? Можна, наприклад, створити додаток, який допоможе знайти місце для паркування.
 •  Де знайти комфортний одяг для сну? Можна відкрити свою кравецьку майстерню і шити піжами з натуральних матеріалів.
 • Як зміцнити здоров’я? Можна, наприклад, стати особистим тренером.
 • Як позбутися від фізичного болю? Можна, наприклад, відкрити масажний кабінет.
 • Як стати привабливим для людей протилежної статі? Можна, наприклад, відкрити салон і запросити стиліста.

Таких проблемних питань сотні, тому можете вибрати будь-яку з цих потреб для бізнес-ідеї, яка вам підходить.

 • Пошук Quora – це соціальний сервіс обміну знаннями, де можна попросити поради у інших людей.

Просто знайдіть категорію питань, яка вас цікавить, де люди публікують сотні проблем. Це джерело бізнес-ідей.

Подивіться, про що пишуть інші користувачі, чого вони хочуть, що їх цікавить.

Ви можете використовувати російську версію, але англійська пропонує набагато більше контенту.

 • Пошукові групи Facebook – це ще одне місце, де люди шукають рішення своїх проблем. Все, що вам потрібно зробити, це приєднатися до групи, тема якої вас цікавить, і подивитися, які питання там виникають.

Після цього зробити висновок, що люди не вміють робити, що їм незрозуміло, та як ви можете це використовувати.

А якщо у вас вже є своя група на Facebook, пам’ятайте, що ви можете відправити питання будь-кому бажаючиму до неї приєднатися.

Перед вступом можете запитати, які проблеми виникають у новачків. Завдяки цьому зможете дізнатися, які теми з’являються найчастіше, і підібрати щось для себе.

2). Другий варіант пошуку ідеї, це використати проблему, яка є у вас в даний час.

При другому підході експерти рекомендують не зосереджуватися на спостереженні проблем у інших людей, а замість цього шукайте проблему у себе.

Наприклад, ваша дитина відвідує дитячий садок, де спілкування з батьками за допомогою стікерів, приколотих до коркової дошки в коридорі. Там легко щось пропустити або забути подивитися. Адже це можна вирішити за допомогою програми або хоча б розсилки.

 Що, якщо створити спеціальну систему і продати її дитячим садам. При цьому врахувати, що вас дратує, при отриманні інформації, що вам потрібно, і яка ваша потреба для повного задоволення.

 Який товар або послуга вам для цього потрібні і чи зможете їх створити самостійно.

Свої власні розчарування найлегше помітити, тому що відчуваєте їх гостріше. Можливо вдасться це невдоволення, або гостру проблему направити в потрібне русло, перетворивши їх в красиву бізнес-ідею.

3). Третій варіант пошуку ідеї – це проблема, яку ви вже вирішили

Нарешті, на третьому етапі подумайте, чи не було у вас в минулому проблем з чимось, що вам вдалося успішно вирішити. Що це дає? Ймовірно, знайдеться багато людей, які хотіли б знати, як ви це зробили.

Наприклад, ви схудли на 20 кг – на це у вас пішло два роки, ви прочитали кілька книг по здоровому харчуванню і випробували безліч дієт. Це коштувало вам великих жертв і часу, але ви досягли успіху.

Тепер ви можете продати ці знання іншим людям, організувавши навчальні курси, або почати вести блог на цю тему, або написати книгу.

Розгляньте можливість для використання ідеї, з чим у вас були проблеми в минулому. За які знання або досвід ви раніше платили гроші, а тепер можете продати їх іншим людям. Як що у вас щось добре виходить, з чим у багатьох людей проблеми – візьміть це за ідею для свого бізнесу.

Власний досвід і вистраждані знання — це один з кращих варіантів для отримання ідеї для бізнесу.

3. Чи можна зробити краще те, що вже існує  

 Сьогодні багато бізнес-ідей з’являються не тільки від відсутності їх на ринку, а від вже працюючого бізнесу, але низької якості. Тут просто потрібно подумати і знайти варіанти, як зробити краще, то, що вже працює, але не користується попитом.

Наприклад: ви хороший фотограф і довго шукали ідеальний футляр з ремінцем для своєї камери, але кожен з них має недоліки. Ви вирішили створити власний продукт, який задовольнить усі ваші потреби.

Резюме

Як видно зі статті, варіантів для пошуку ідеї для відкриття своєї справи дуже багато. Але, новачкові потрібно в першу чергу звернути свою увагу на ті варіанти, які дають можливість створити свою справу без вкладення грошей на старті.

Наприклад, розглянути можливість, як можна підвищити якість того, бізнесу, що вже існує.

Якщо створювати свій бізнес з нуля, то беріть за ідею вирішення проблеми, яка розчаровує або дратує в продуктах або послугах, з якими ви постійно стикаєтеся.

Як відкрити приватну медичну практику лікарю

Як заробити школяру в інтернеті

Заробіток в Інтернеті Без Вложень

Коментарі 2

Залишити відповідь