Електронна комерція в Україні поступово набирає популярність, особливо сьогодні, коли в країні тотальне безробіття, що виникло через війну. За даними Центрів зайнятості в середньому на одне вакантне місце претендує дев’ять безробітних. Тому люди шукають будь-яку можливість, щоб знайти джерело доходу. Однією з таких можливостей є заробіток в Інтернеті, якщо конкретніше – це електронна комерція. Що це таке і як освоїти цей бізнес читайте далі в статті.
Що таке e-commerce і як влаштована онлайн-торгівля на маркетплейсах
За статистикою торгівля в Інтернеті – це швидкозростаюча ніша української економіки. Причому, це одна з небагатьох галузей, де криза пішла на користь. По-перше, безробітні кинулися в мережу за заробітками, а підприємці з метою економії стали відмовлятися від оренди приміщень під офіси і склади.
Якщо звернути увагу на дані, які надала українська компанія директ-маркетингу – 60% користувачів UAнета, що склало 11 мільйонів осыб отоварювалися в інтернет-магазинах у 2021 році.
У минулому році деякі інтернет-магазини збільшили трафік і покупка з смартфонів і ноутбуків досягала 65%.
Підвищеним попитом користуються товари в категоріях Fashion, побутова техніка та електроніка .
Якщо ви хочете дізнатися, що таке маркетплейс, які його види та які найкращі маркетплейси в Україні, то читайте далі.
Що таке торговий майданчик маркетплейс
Це сайт, на якому багато продавців пропонують свої товари покупцям онлайн, тобто, можна купувати віддалено, сидячи вдома.
Маркетплейси спрощують покупцям покупку товарів, дозволяючи їм знайти все, що вони шукають на одному веб-сайті.
Продавці, які розміщують свою продукцію на маркетплейсі, отримують хороший трафік і здійснюють продажі частіше, ніж у своєму інтернет-магазині.
Типи торгових майданчиків
Існує два типи маркетплейсів. Все залежить від типу товарів, які продаються:
- вертикальні маркетплейсы;
- і горизонтальні маркетплейси.
У горизонтальній торговій ніші продаються всі види товарів, а вертикальна ніша орієнтована на певний тип товару.
Наприклад, Aliexpres спеціалізується в основному на споживчій електроніці та побутовій техніці, а також на тих товарах, які призначені для людей, захоплених технологічними новинками.
А платформа Etsy, яка широко відома в Західній Європі як компанія яка займається продажем вінтажних або колекційних товарів, виробів ручної роботи або рукоділля.
Але, кожен користувач може продавати товари на обох торгових платформах. Все залежить від того, як він хочете підійти до свого бізнесу.
Сьогодні всі топові e-commerce проєкти – це маркетплейси. Згідно даних дослідницької компанії Wunderman Thompson Commerce, 65% покупців купляють товри в маркетплейсах.
ТОП-10 українських маркетплейсів, де кожен бажаючий може за декілька хвилин пройти реєстрацію і розпочати заробляти на продажі товарів:
- Zakupka:
- Bigl;
- Shafa;
- F – Той самий магазин;
- Rozetka;
- Kasta;
- Алло;
- Епіцентр;
- Olx;
- Prom;
Кожна торгова точка має переваги. Це стосується відсотків, які бере маркетплейс з проданого товару.
Але перевага в тому, що не потрібен сайт. На маркетплейсі, потрібно писати контент і розташовувати його на своїй сторінці.
Маркетингом там займаються фахівці. Тому підприємці одразу після реєстрації починають торгувати.
- OLX – це сайт оголошень, який працює в більш ніж 40 країнах світу
Цей сайт відносно молодий, але швидко став популярним і поширився на українському ринку.
Продавати на OLX зможе навіть новачок. Хоча з самого початку цей маркетплейс був тільки торговим майданчиком для приватних оголошень, тепер має можливість налаштувати бізнес-аккаунт.
Він забезпечує набагато кращі умови для продажу, включаючи можливість кращого управління рекламою та можливість підвищення обізнаності про бренд.
Сьогодні українці використовують платформу OLX для заробітку, хто у вільний від роботи час для додаткового джерела доходу, таких 70% користувачів, серед них переважають жінки, які торгують косметикою та одягом.
- Алібаба і Алиэкспресс
Ці два китайських інтернет магазини, де в основному торгують технікою, спортивними товарами і багатьма іншими товарами.
Ці ринки належать Alibaba Group (дохід 72 мільйони доларів), але умови роботи на цих двох платформах абсолютно різні.
- Alibaba – це ринок B2B;
- AliExpress орієнтований переважно на споживачів, тобто ца ринок B2C.
Цей факт легко перевірити, порівнявши різницю в ціні одного і того ж товару на обох платформах — вигідніше купувати на Алібабі, якщо ви хочете купити кілька штук одного і того ж товару.
- Empik – на цьому торговому майданчику можна продавати все
Не тільки ті товари, які пов’язані в основному з Empik, тобто книги, компакт-диски, електронні книги, ігри або фільми, але можна торгувати побутовою технікою, призначеною для дітей.
В рамках цього інтернет-магазину клієнти можуть замовляти товари, які не тільки знаходяться на складах компанії, але і доступні у партнерів і дистриб’юторів, з якими співпрацює Empik. Цей ринок автоматично просуває перелічені товари та має хорошу репутацію та довіру великої групи клієнтів
- eBay – це відома платформа своєю системою аукціонів
Маркетплейс являє собою платформу для купівлі та продажу товарів, вона існує вже більше 25 років і тепер пропонує покупцям з різних країн різні способи оплати і доставки.
Ebay – це горизонтальний ринок, тут можна придбати товари, пов’язані з модою, красою, прикрасами, колекціями, спортом, іграми. Існує навіть категорія вживаних або відновлених товарів.
- Amazon – одна з найбільших (і найприбутковіших) компаній електронної комерції у світі
Цей горизонтальний ринок продає всі види продукції через спеціалізовані портали для конкретних ринків або через свій міжнародний веб-сайт.
Amazon тільки недавно запропонував свої послуги з продажу в Україні без перенаправлення з німецького домену.
Якщо ви продаєте на Amazon і хочете оптимізувати процес доставки або інтегрувати кілька каналів онлайн-продажів, то спробуйте програму Outvio. Це програмне забезпечення вторинного ринку, створене з урахуванням потреб електронної комерції.
Крім численних інтеграцій, це рішення оптимізує процес виконання замовлень, знижує навантаження на відділ обслуговування клієнтів і дозволяє автоматично управляти поверненнями в інтернет-магазині.
- Торговий майданчик Facebook Marketplace
Це один з найбільших торгових майданчиків. І що потрібно відзначити, все безкоштовно як для інтернет-магазину, так і для покупця.
Facebook Marketplace – чудовий варіант для просування власного магазину, що дозволяє легко продавати товари на місцевому рівні.
Завдяки цій дошці оголошень у Facebook будь-який користувач цієї спільноти може розміщувати свої оголошення.
- Etsy marketplace – це вертикальний ринок із США
Він орієнтований на продаж предметів ручної роботи, антикваріату, колекційних предметів і навіть матеріалів або інструментів для виробництва або створення продукції.
Etsy приваблює специфічний тип аудиторії, тому цей ринок може бути не таким відомим онлайн-покупцям по всій країні.
Ця ніша пропонує великі можливості для бізнесу на міжнародній арені, хоча він не настільки популярний в Україні, він набагато більш поширений у країнах Західної Європи.
Резюме
Завдяки цій статті ви дізналися, що таке маркетплейс, яка їх специфіка, які бувають їх види і які найбільші в Україні.
Тепер ви точно знаєте, який торговий майданчик в Україні підходить саме вам.
Як відкрити бізнес в Україні під час війни
[…] Заробіток в Інтернеті для жінок – електронна комерція […]
[…] Заробіток в Інтернеті для жінок – електронна комерція […]
[…] Заробіток в Інтернеті для жінок – електронна комерція […]