Перейти до контенту

Зелений туризм -створення власного бізнесу

Мода на здоровий спосіб життя та екологічно чисту продукцію, хоча можливо і не мода, а данина часу, перекинулася на всі сфери життя громадян. І крім чистої продукції і заняття спортом виникли і ряд нових потреб. Як відомо головний закон економіки це попит народжує пропозицію, а з урахуванням цього на ринку з’явилися зовсім нові ідеї бізнесу, продиктовані новими тенденціями в потребах, мова йде про так званому зеленому туризмі.

Що таке зелений туризм

Зелений туризм

Що таке зелений туризм у класичному визначенні це відпочинок на природі або вірніше в лоні природи. При цьому існує безліч різновидів і видів цього самого зеленого туризму, починаючи від традиційного відпочинку в сільських будинках до екстремального відпочинку з гірськими велосипедами, все це і є зелений туризм. Власне така різноманітність видів і можливостей в зеленому туризмі в кінцевому результаті і визначає його привабливість для створення нового бізнесу.

За фактом завжди можна знайти свою власну родзинку, яка яскраво виділить саме Ваш бізнес в селі на тлі інших місць відпочинку. Приміром, якщо порівняти зелений туризм з класичним для нашої країни відпочинком на морі, то саме зелений туризм на відміну від морського відпочинку набагато більш рухливий в плані можливостей для залучення туриста.

Другим величезним плюсом саме зеленого туризму є його відносна невибагливість в організації та стартовому капіталі. Якщо порівнювати з тим же морським відпочинком, то для організації власного бізнесу з нуля на морському березі потрібна земля, будинок і наявність пляжу обов’язково (не забуваємо за чистоту моря та наявність інфраструктури) – але ділянки з такими характеристиками коштують, починаючи від 100 000 доларів і вище.

При цьому не грає особливої ролі, де розташована земля в маленькому селі чи на пустельному березі, земля в цих регіонах дуже дорогий товар. Погодьтеся, що для початку власного бізнесу з нуля в туризмі наявність такого капіталу вже не має на увазі малий бізнес як такий. На відміну від морського відпочинку зелений туризм цілком реально почати з самих примітивних умов і для цього знадобитися аж ніяк не сотні тисяч доларів, а в буквальному сенсі сотні баксів.

З чого починається зелений туризм – він починається з невеликого будиночка в селі, при цьому залежно від самого туру цілком реально розпочати власний бізнес в селі з нуля в самому невибагливому і старенькому будинку, головне при організації такого зеленого туризму правильно і правдиво розписати всі умови.

Не секрет що в пошуку відпочинку люди висувають найнеймовірніші вимоги і цілком реально створити тур при якому туристам забезпечуються мінімальні умови життя, наприклад ліжко, постіль, туалет на вулиці – але чистий, можливість сходити на рибалочку і посмажити шашлик на природі, а також попити парного теплого молочка, а шашличок з’їсти зі свининки яка пару хвилин тому (образно) бігала по вулиці.

Як бачимо для створення таких мінімальних умов, не потрібні великі фінансові вкладення, а вартість будинку в невеликому покинутому селі навряд чи перевищить 100 доларів. Головним умова таких турів є чистота і мінімальний комфорт і його цілком реально налагодити власними силами.

Як організувати бізнес на зеленому туризмі

І так мінімальний комплект необхідний для створення власного бізнесу з нуля в селі, у вигляді невеликого туру для зеленого туризму:

  1. Сільський будинок на кілька кімната
  2. Наявність невеликого господарства (корова, свині, кури)
  3. Бажання заробити
  4. Трохи гостинності

Звичайно, перед створення такого бізнесу в селі варто ретельно зважити всі за і проти, адже як не крути, а жити доведеться там же і займатися сільським господарством теж будете саме Ви. Другим аспектом є ретельний прорахунок фінансової частини бізнес-плану, адже для того, щоб не працювати собі в збиток необхідно точно розрахувати вартість такого туру, з урахуванням всіх накладних витрат. І останнє продумати рекламну компанію, а також укласти договори з турфірмами, які із задоволенням займуться пошуком клієнтів для Вас.

Варто зазначити, що швидко розмови розмовляють та не швидко діло робиться, за фактом бізнес в селі ставитися до ідей з тривалим періодом реалізації, знайти будинок і привести його в порядок вимагає часу і сил. Але в кінцевому підсумку така бізнес ідея цілком реально створить стабільний і дуже добре джерело доходів для Вас.

У статті описаний мінімальний набір для створення бізнесу на зеленому туризмі, на практиці крім такої мінімальної форми я стикався і власне працював над створенням ще трьох проектів по зеленому туризму з трохи іншими «родзинками».

Власний бізнес на розведенні раків

Перукарський бізнес – як розпочати

Реставрація диванів – як домашній бізнес

Коментарі 2

Залишити відповідь