Існує кілька корисних звичок, які можуть допомогти заощадити чимало грошей. Розглянемо докладніше, за допомогою яких способів можна зберегти гроші та збільшити накопичення.
1. Якщо людина схильна до здійснення імпульсивних покупок, можна відкладати придбання дорогих речей на місяць.
Через цей час людина вже може розхотіти купувати цей товар, що допоможе заощадити суттєву суму грошей.
Наприклад, якщо в магазині сподобалися якісь туфлі, але вже є п’ять пар, то можна відкласти придбання цього взуття на місяць, а потім подумати знову.
Через цей час можна подумати про те, чи справді ця річ необхідна. У багатьох випадках людина відмовиться від купівлі товару і зекономить гроші на щось дійсно потрібне.
2. Експерти з особистих фінансів при купівлі будь-яких речей радять замислюватися про те, чи зробить придбання цього товару людину щасливішою через місяць, рік і так далі.
Тому краще контролювати свою поведінку та не піддаватися імпульсивним поривам.
3. Якщо любити речі, які вже є в людини і піклуватися про них, то також можна заощадити багато грошей.
Наприклад, за наявності автомобіля слід своєчасно його обслуговувати та ремонтувати. Це допоможе уникнути дорогих процедур надалі.
Те саме стосується і, наприклад, взуття. Якщо її доглядати, то вона прослужить довше, так що не доведеться купувати собі нову.
Якщо людина вже має хороший смартфон, але вона хоче собі останню модель, то також варто задуматися, чи дійсно ця річ дуже необхідна.
4. Перед покупкою будь-якого товару, в якому немає особливої необхідності, потрібно задуматися про те, чи дійсно ця річ необхідна, чи це просто бажання людини.
Якщо це просто забаганка і хвилинна слабкість, слід відмовитися від покупки. У майбутньому людина може навіть не згадати, що хотіла придбати, а гроші залишаться в гаманці.
Також необхідно задуматися про те, як часто людина користуватиметься цією річчю і чи потрібна їй саме вона. Можливо, її можна замінити дешевшим аналогом, який нічим не поступатиметься.
5. Зараз багато людей користуються кредитними картками та беруть позики, але подібні рішення можуть вимагати виплати відсотків банку, що збільшить витрати.
Тому краще нагромадити, а не брати кредит. Це допоможе уникнути боргової ями, коли людина бере один кредит на покриття іншого.
6. Якщо людина використовує якісь речі часто, варто задуматися про те, щоб купити одну хорошу річ, а не багато поганих.
Якісний товар може прослужити своєму власнику багато років, а речі з поганою якістю стати непридатним через кілька місяців, через що доведеться купувати ще одну таку ж.
Наприклад, якщо купити взуття за 5000 грн з якісних матеріалів, то воно може послужити набагато довше, ніж кілька пар іншого взуття за 1000 грн.
Таким чином, виправдано придбання справді якісних товарів, які будуть використовуватись часто, оскільки людина виграє у довгостроковій перспективі.
7. Багато людей в обід на роботі їдять бізнес-ланчі, але якщо готувати вдома і носити з собою їжу в контейнерах, можна заощадити кілька тисяч рублів на місяць.
У рік сума буде вже набагато більшою, тому варто задуматися про те, чи не краще готувати вдома, а їжу носити з собою.
8. Для контролю за власними фінансами необхідно вести бюджет та записувати всі витрати та доходи.
Для цього можна завести спеціальний блокнот, або завантажити програму на смартфон. Іноді рекомендується проводити аналіз своїх витрат, щоб визначати ті статті, яких можна було б відмовитися. Це допоможе надалі уникнути тих витрат, які людина здійснила імпульсивно.
9. Багато людей витрачають гроші на те, щоб виділятися на тлі решти.
Наприклад, купують собі дорогі гаджети, або їздять відпочивати у дорогих готелях. При цьому більшу частину часу їм доводиться заощаджувати, щоби дозволити собі такі надмірності. Якщо перестати витрачати гроші на статус, то можна жити комфортним життям, а не обмежувати себе чимось.
10. Коли людина ходить магазином, то може конвертувати ціну товарів у його робочий час.
Таким чином, існує досить багато корисних навичок, за допомогою яких можна почати економити вже сьогодні.
Сама по собі економія означає раціональне ведення домашнього господарства, тобто оптимізація власного бюджету з метою створення сприятливих умов для себе та своєї сім’ї.
Як інвестувати у нові hyip ( хайп ) проекти?
[…] Звички, які допоможуть заощадити гроші […]