Перейти до контенту

Бізнес-ідея магазин одягу з нуля

Ніша торгівлі одягом – це величезних масштабів індустрія, вона як гумова куля може розтягуватися до небачених розмірів і поглинати нових учасників. Але, незважаючи на таку конкуренцію, підприємців, які бажають відкусити шматок пирога на цьому ринку, стає все більше і більше. І впливають на це свої плюси і мінуси. Однак, як радять експерти починати свою справу потрібно з головного – це аналіз, розрахунок і стратегія. Тут немає сенсу винаходити велосипед, потрібно просто продумати бізнес-план, де будуть включені всі необхідні витрати і приблизні доходи майбутньої справи. Якщо в результаті розрахунків виходить маржа, тобто позитивна різниця між доходом і витратою – ця бізнес-модель заслуговує на увагу.

Якщо свій бізнес у вигляді магазину одягу – це те, про що ви давно думали, то ця стаття для вас.

Власна справа – магазин одягу: поради від експертів як відкрити

Бізнес-ідея магазин одягу з нуля

У статті крок за кроком пояснюється, як відкрити магазин одягу. Які формальності потрібно виконати, і які витрати слід врахувати при плануванні відкриття та розвитку свого підприємства.

Багато новачків шукають формулу успіху, вона, звичайно, є і її знають багато підприємців. Але не всім вона може допомогти, і ось чому.

На жаль, у багатьох новачків мрія про створення своєї справи закінчується ще на етапі ідеї. Вони просто не знають, як діяти далі. Деякі підприємці вже дещо читали про написання бізнес-плану і починають вписувати туди все що потрібно і не потрібно. Хтось, нічого не пише, а відразу орендує приміщення, не маючи товару, без поняття де його вигідно купити і як знайти покупців. Експерти радять починати торговий бізнес з так званої формули Proof of concept (POC).

Концепція успіху

Proof of concept у перекладі з англійської – це перевірка концепції або технологія відкриття та ведення бізнесу. Суть цієї формули така, що підприємець, перед запуском проекту перевіряє його успішність.

Якщо застосувати цю формулу до ідеї відкриття магазину одягу, то потрібно спочатку купити в магазині кілька зразків одягу і викласти в соціальній мережі фотографії.

Далі купити рекламу в Інтернеті, і подивитися на реакцію користувачів. Якщо товар користується попитом – це супер. Можна сміливо порахувати витрати з урахуванням вартості реклами і визначити дохід.

 Відкриття магазину одягу офлайн – з чого почати бізнес?

Ви думаєте, що одяг купують тільки в торгових центрах або великих мережевих магазинах? Не обов’язково. Багато українців шукають модні екземпляри одягу, наприклад, в секонд-хендах. Також стає популярним одяг вітчизняних брендів. Крім того одяг купують онлайн в інтернет магазинах.

Як не потонути в морі формальностей, відкриваючи власний магазин одягу

Кращим способом почати власну справу буде аналіз ринку в тому місті, де ви хочете відкрити магазин.

В першу чергу варто уважно подивитися на конкуренцію. У маленькому місті навряд чи вистачить покупців на кілька магазинів одного профілю. Так що, якщо ви бачите вільну нішу, то можете нею скористатися. Перевірте, чи немає в обраній локації, наприклад, магазину дитячого одягу або одягу нестандартних розмірів — це може бути вашим шансом на успіх.

Наступним важливим кроком буде підготовка відповідного бізнес-плану. Такий документ допоможе правильно оцінити інвестиційні витрати, а також допоможе отримати кредит для відкриття своєї справи.

Бізнес план магазину одягу.

Бюджет, який вам доведеться витратити на відкриття магазину одягу, повинен враховувати оренду приміщення, а також його пристосування для торгівлі і придбання товарів. Як дізнатися, скільки грошей потрібно для цих цілей? Потрібно скласти бізнес-план, де вказати основні пункти при відкритті магазину:

 • опис концепції та мети компанії;
 • опис товару, що продається;
 • SWOT-аналіз (сильні та слабкі сторони бізнесу, гарні можливості для відкриття, загрози та ризики);
 • аналіз конкуренції;
 • розрахунок витрат, пов’язаних з відкриттям магазину одягу;
 •  специфікація та графік витрат;
 • фінансовий прогноз на 3-5 років;
 • маркетинговий план.

Правильно підготовлений бізнес-план відкриє двері для подачі заявки на фінансування при створенні своєї справи. Найкраще звертатися за допомогою в міське бюро з працевлаштування.

Реєстрація магазину одягу

Наступним кроком у відкритті магазину одягу буде реєстрація бізнесу, яка не потребує додаткових адміністративних зборів. Все, що потрібно зробити вибрати вид діяльності в якості індивідуального підприємця або (ТОВ) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ, і вибрати вид оподаткування, відвідавши податкову службу.

Вид діяльності залежить від масштабу продажу, кількості найманих співробітників та інших факторів. Необхідно ще стати на облік в управління соціального страхування.

Після цього можна подавати заяву до міської ради державному реєстратору підприємницької діяльності для внесення бізнесу до головного реєстру підприємств.

Витрати на утримання магазину одягу

Ви вже в процесі відкриття власного магазину одягу, і хочете прикинути свої стартові витрати? Найважливішим пунктом тут будуть витрати на оренду приміщення, його ремонт про обладнання.

Вибір правильного місця для магазину одягу має вирішальне значення для успіху бізнесу. Тому доведеться витратити більше часу на його пошук.

Ціни на оренду можуть варіюватися в залежності від того, чи потребує приміщення ремонту, а також від міста, в якому ви живете. Тому можна припустити, що сума орендної плати, найімовірніше буде не менше 700 доларів на місяць.

Обладнання для магазинів одягу: його вартість

Ще одним пунктом витрат при старті бізнесу буде придбання обладнання. Ось приблизний список обладнання для магазину одягу :

 • касовий апарат – до 6 тисяч гривень;
 • примірочні кабінки – 500 гривень;
 • вішаки для одягу – від 800 гривень;
 • світильники в торговий зал від 1200 гривень;
 • дзеркала від 700 гривень;
 • пуфи від 400 гривень;
 • полиці і столики для розкладання одягу від 750 гривень;
 • охоронна сигналізація – від 1600 гривень;
 • страхування приміщень і товарів близько 400 гривень на місяць;
 •  аксесуари для дизайну інтер’єру від 600 гривень;

Якщо плануєте зробити професійну вивіску для магазину одягу, то це обійдеться близько 4 тисячі гривень.

Заробіток на власному магазині одягу

Чи вигідно відкривати інтернет-магазин одягу? Як стверджують бізнесмени, які успішно ведуть торговий бізнес, свій магазин одягу — досить прибутковий бізнес, особливо коли більшу частину роботи виконує сам власник. За багатьма оцінками, невеликий магазин одягу може приносити дохід до 60 000 гривень на місяць.

Постачання товаром магазину одягу

На самому початку планування бізнесу і відкриття магазину, необхідно вибрати який вид одягу будете продавати.

Найвигідніше спробувати бути дистриб’ютором конкретних моделей одягу, зв’язавшись з виробниками безпосередньо. Однак це не єдиний варіант. Товари для магазину одягу також можна придбати у оптовиків – стаціонарно або онлайн.

Але, як знайти надійних постачальників, за якими показниками визначити їх порядність?

Пошук надійних компаній шукають в Інтернеті, там рекламується багато торгових майданчиків оптовиків, дистриб’юторів і виробників товару з різних країн.

Власники Київських магазинів рекомендують, наприклад:

 • Kompass – міжнародний оптовий постачальник;
 •  Alibaba – найбільша оптова біржа китайських товарів.

Перевірити постачальника на надійність можна тільки тоді, коли будете купувати у нього товар тривалий час. Тому купувати товар потрібно невеликими партіями.

Переваги роботи з українськими товаровиробниками в тому, що простіше оформляти документи і дешевше логістика. Але покупка імпортного товару в українських дистриб’юторів не вигідна через високу націнку.

Резюме

У статті простою мовою розповідається, з чого почати відкриття своєї справи і що потрібно для того, щоб відкрити торгову точку продажу одягу.

Одна справа відкрити бізнес і зовсім інша, набагато важча справа – розвинути  його і отримувати дохід. Для цього доведеться серйозно працювати, щоб  тримати бізнес на плаву і постійно конкурувати з іншими бізнесменами.

Персональний тренер з фітнесу – цікава бізнес-ідея

Як відкрити Інтернет-аптеку з нуля в Україні

15 цікавих ідей домашнього бізнесу

Коментарі 1

Залишити відповідь