Перейти до контенту

Машинна вишивка як ідея для заробітку

У цій статті піде мова про жіночий бізнес на вишівці, цікаві факти з історії вишивки. Як вона створювалася, який був її шлях до комерційного успіху. Вишивка вручну на тканині з’явилася в Україні сотні років тому, але сьогодні ця робота  виконується за допомогою побутової швейної машинки. Машинна вишивка – це перспективна бізнес-ідея для жінок-рукодільниць, які можуть заробляти гарні гроші на своєму хобі. Для успіху важливо створити свою справу,  купити сучасне обладнання, вибрати нішу і знайти своїх потенційних покупців. Тоді бізнес на машинній вишивці буде прибутковим проектом.

Як організувати бізнес на машинній вишівці на замовлення

Машинна вишивка як ідея для заробітку

Неможливо розповісти історію  вишивальної машинки, не відповівши на питання, що таке вишивка, які її витоки і коріння.

Вишивка як вид прикраси тканини, шкіри або паперу відома з давніх-давен. Найдавніші зразки вишивки відносяться до 5 століття до нашої ери.

 Вишивка була і залишається формою орнаменту. Нею прикрашалися елементи одягу, богослужбовий одяг, скатертини, полотна, хоругви та інше.

 Іноді ексклюзивні вишивальні прикраси були символом соціального стану.

Процес роботи полягає у вишиванні малюнка на фоновому матеріалі. Він створюється за допомогою ниток та інших аксесуарів.

Традиційно його роблять голкою або гачком. Вишивку часто прикрашають бісером, камінчиками, а останнім часом стразами.

За століття вишивка набула безліч технік і видів. Однак в основі всіх видів лежить основний принцип – вишивання орнаменту по задуманому малюнку.

Вишивка як ремесло

В цій ролі вона розглядалася в галузі текстильної промисловості. Вишивальниці працювали у спеціальних майстернях, а також у садибних та монастирських майстернях.

Аматорська вишивка велася і в домашніх умовах. У 17 столітті існував чіткий поділ на професійну та аматорську вишивку.

Вишивка вмілими майстринями називалася «важкою вишивкою» на вовняних, шовкових і шкіряних тканинах.

Аматорські роботи, відомі як «легка вишивка», вона вважалася домашньою діяльністю та жіночим ремеслом, де робота виконувалася переважно на полотні.

У вишивальних майстернях для виконання робти застосовувалися спеціальні верстати, тобто рамки, на які натягувалася тканина.

Вдома майстрині виконували роботу на п’яльцях. Цей інструмент складається з двох обручів, між якими вставляється тканина. Стягуючі п’яльця, розтягувалася  тканина, полегшуючи вишивання. У такому вигляді п’яльця відомі і до цього дня.

Уміння вишивати високо цінувалося серед жінок і їх називали . вишивальницями. Вони прикрашали одяг, а також предмети побуту.

 Види і техніки вишивки

Машинна вишивка як ідея для заробітку

Їх можна розділити на 4 основні групи, і в кожній групі є кілька видів технік, вироблених століттями:

 • плоска вишивка перед голкою, за голкою, прошивна, вишивка хрестом;
 • опукла або рельєфна;
 • прикладна;
 • ажурна.

Вишивка як вид орнаменту в Україні

 Однією з найвідоміших і найпоширеніших форм вишивки в Україні є народна вишивка. Вона завжди була декоративним елементом кожного вбрання.

Багато прикрашений одяг із застосуванням вишивки зустрічався вже в 17-18 століттях, проте справжній розквіт шиття і техніки вишивки припав на 19-20 століття разом з розвитком техніки пошиття одягу.

Вишивка була декоративним елементом святкового народного вбрання. Її виконували на всіляких елементах одягу. Нею прикрашали фартухи, сорочки, бюстгальтери, корсети, спідниці і навіть дублянки.

Чоловічий гардероб також був прикрашений вишивкою. Нею прикрашали штани, жилети і каптани.

Далі стали прикрашати домашньої речі, наприклад, подушки, серветки, скатертини, підодіяльники, простирадла і рушники.

Мотиви вишивки формувалися як модою, так і традиціями, віруваннями і символами. Практично кожен вид тканини був прикрашений вишивкою, на шовку, бавовні і шкірі.

Мотивами візерунків були рослини, листя і стебла з квітами. Вміння вишивати передавалося з покоління в покоління, а сама техніка удосконалювалася і зазнавала свого роду еволюцію.

Візерунки також розвивалися і змінювалися під впливом моди. З часом у різних регіонах України можна було виділити вишивку, характерну для даної місцевості, з унікальними особливостями, такими як: візерунки, кольори або техніка вишивки.

Завдяки надрукованим малюнкам для вишивки їх можна було передавати з покоління в покоління і зберігати для майбутніх поколінь.

Сучасна вишивка

Хоча техніка вишивки відома століттями, вона все ще дуже популярна і помітна у всьому світі. Бо це не тільки прикраса, але і форма реклами, форма маркування одягу або елемент, що підвищує безпеку. Нашивки, значки, пряма вишивка — способи «персоналізації» спецодягу

Декоративне використання вишивки на одязі

Крім декоративного значення, вишивка в даний час є формою прикраси рекламного одягу. На кожному кроці ми можемо побачити вишиті майки, куртки та інші предмети спецодягу, що рекламують компанію.

Всілякі емблеми та логотипи шанованих компаній також оформляються у вигляді вишивки, щоб підкреслити престиж бренду.

Передові техніки вишивки, такі як 3D-вишивка або вишивка в поєднанні з принтом на одязі, роблять її ще більш ефектною..

Різні сучасні техніки декоративної вишивки

Вишивка вже багато років присутня на нашому внутрішньому ринку. Характерні регіональні візерунки, які також є відмінною рисою даної етнічної групи людей, відомі в Україні з незапам’ятних часів.

Її проникнення в світ моди є тенденцією вже багато років і дає нове життя народній вишивці. Вона також є формою прикраси розкішної моди.

Вишивка розвивалася століттями і практично в усі епохи була присутня не тільки на одязі, але і в предметах побуту. Однак це все ще була ручна, трудомістка техніка.

Саморобні вишивальні машини

Промислова автоматична вишивальна машина існувала вже в кінці 19 століття, а разом з розвитком швейної машинки і її поширенням в ательє і в побуті розвивалася техніка машинної вишивки.

Побутові швейні машини мали можливість вишивати. Досить було прикрити зубці транспортера, щоб мати можливість вільно переміщати матеріал під робочою голкою, створюючи таким чином вишиті візерунки.

Вишивати можна як човниковим стібком, так і зигзаговим стібком, якщо машинка буде налаштована. Вишивка створювалася за принципом «розпису» або «малюнка» з використанням ниток для вишивання на машинці.

Як організувати бізнес на машинній вишивці на замовлення

 Щоб відкрити свою справу необхідно зробити все по науці, тобто, як книжка пише – скласти покроковий бізнес-план:

 • аналіз ніші, наявність конкурентів, чи є попит на продукцію;
 • скласти кошторис, включаючи витрати на старт бізнесу, витрати на підтримку та розвиток бізнесу, прогноз доходів;
 • оформлення документів;
 • приміщення, бажано на першому етапі використовувати власне житло, та виконувати замовлення на дому;
 • витрати на придбання обладнання та витратних матеріалів;
 • витрати на рекламу;
 • аналіз ризиків.

Сьогодні використовуються два варіанти машинної вишивки – це вільно-ходова яка виконується на побутовій швейній машині та комп’ютерна яка виконується на спеціальній вишивальній машині.

Також необхідно купити спеціальні нитки і фіксуючу основу: флізелін або дублерин.

Провести аналіз попиту на вишиванки і пропозиції конкурентів. Потенційними покупцями можна вважати:

 • приватних клієнтів;
 • бізнесові компанії та торгівельні мережі;
 • оптових покупців;
 • торгові точки сувенірами.

Після аналізу стану ніші у регіоні, й вивчення конкурентів, та й цін за якими йде збут продукції, треба знайти своє місце в цій ніші, бажано з креативними методами ведення бізнесу.

Вибір приміщення

Як правило на початку бізнесу підприємці, які мають фах і досвід вишивки на текстилю працюють на дому. Тому їм потрібна тільки швейна машинка, стіл, і яскраве освітлення.

Резюме

Для індивідуальної роботи достатньо оформити реєстрацію як самозайнята особа. Зареєструватися можна онлайн.

Це дозволить платити податок у 18% чистого доходу плюс 1,5% воєнного збору, та не оплачувати пенсійні та інші внески.

Самозайнята особа не має право наймати працівників, але може  звертатися за допомогою до фахівців за угодою.

Прибутковий бізнес з виробництва паперових пакетів

Бізнес-ідея виробництва: картопляні чіпси в домашніх умовах

Бізнес-ідея виробництва картоплі фрі: зразок шаблону бізнес плану

Rate this post