Перейти до контенту

Категорії «Інвестиції»

У цій статті докладно піде мова про інвестиції. Новачок інвестор  дізнається, що таке інвестиції, які види інвестицій, з чого починати інвестувати. Інформацією діляться підприємці та інвестори зі стажем. Вони, враховуючи свій досвід відкриють деякі секрети для новачків, як не втратити свої вкладені гроші в ніші інвестицій.

Вони також поділяться секретами, як правильно заробляти і примножувати капітал якщо вас це цікаво, то читайте статтю до кінця.

Інформація для початківців інвесторів від експертів про інвестиції: з чого починати і як заробити

Інвестициї з чого почати інвестору новачкові..

У зв’язку з останніми подіями викликаними економічними потрясіннями – то пандемія, то воєнний стан в країні все більше людей замислюються про такий вид заощадження і примноження свого капіталу як інвестиції.

Люди все частіше, використовуючи пошукову систему Google, шукають перевірену інформацію про процеси інвестування грошей для заощадження їх від інфляції.

Їх цікавить, які бувають інвестиції, чим вони відрізняються один від одного, куди інвестувати, щоб не втратити гроші, які при цьому є ризики.

Інвестиції в банківський депозит

Щоб зрозуміти, що таке інвестиції експерти наводять приклад принципу роботи банківського вкладу. Процес цієї інвестиції дуже простий – людина бере свої гроші і несе їх в банк . Фінансова установа як би позичає у клієнта його гроші, а через якийсь час банк повертає йому його гроші плюс обумовлені відсотки.

Це класичний приклад досить надійної і ліквідної інвестиції. Тобто клієнт банку завжди може забрати свої гроші в банку в разі якоїсь необхідності.

Розглянутий принцип роботи є прикладом класичного інвестиційного інструменту, такого як банківський депозит.

За умови вкладу грошей в надійний банк, банківський депозит відноситься до категорії мало ризикових інструментів. Але на ринку існує багато інших видів інвестицій і далі піде мова про кожну з них.

Інвестиції в іноземну валюту

І так, що таке банківський депозит, який принцип інвестування вважається найпоширенішим видом інвестицій серед українців.

Ще один популярний спосіб інвестування громадян – це вкладення в іноземну валюту, традиційно це євро і долари. Ця валюта досить ліквідна, тобто її завжди можна поміняти на гривні.

Основною інвестиційною валютою в Україні прийнято вважати американський долар і євро.

Інвестиції в дорогоцінні метали

Ще один спосіб інвестування – це золото. Серед досвідчених інвесторів вважається, що це перевірений і найнадійніший спосіб збереження своїх грошей від інфляції.

Така інвестиція використовується людьми вже багато-багато тисяч років і насправді, як стверджують фахівці це прибуткова інвестиція.

Серед інвесторів зі стажем і досвідчених бізнесменів, золото прийнято вважати «тихою гаванню», така інвестиція вважається мало ризиковим інструментом.

Наприклад, у 2010 році один грам золота коштував у середньому близько 300 гривень, сьогодні у 2022 році один грам золота коштує 1800 гривень. Прибутковість інвестиції десь в 6 разів – це досить солідний дохід

Інвестиції в нерухомість

Ще один надійний спосіб інвестування – це нерухомість. Но, тут звичайно в основному інвестують великі суми. Плюси такої інвестиції в тому, що нерухомість дорожчає набагато більше, ніж інфляція, все залежить від міста.

Плюс в тому, що нерухомість завжди можна здавати в оренду і це надійна інвестиція, тому що з нерухомістю навряд чи щось трапиться.

На думку експертів, нерухомість відноситься до середньо ризикових інструментів і вимагає досвіду роботи з нею.

Інвестиції в облігації

Ще один вид інвестиції – це облігації.

Виглядає це таким чином. Людина як би позичає свої гроші або державі, купуючи облігації, або великим корпораціям і вони платять відсотки –держава трохи менше, корпорації трохи побільше.

Зі слів експертів – це досить надійна інвестиція, з державою навряд чи щось трапиться.

Корпорації звичайно трохи ризиковано, але все одно це дуже надійно. Прибутковість у них пристойна, набагато більше банківського депозиту.

Насправді майже всі банки займаються тим що беруть у населення гроші під певний відсоток і купують облігації.

Наприклад, у населення беруть гроші під 4 відсотки, купують акції під 8 відсотків річних, і мають дохід 4 відсотки.

Інвестиції в акції компаній

Ще один прибутковий інвестиційний інструмент, улюблений багатьма інвесторами – це акції компаній.

Найбільші українські компанії називають блакитні фішки – це Укрнафта, Райффайзен Банк Аваль, Моторсіч, тобто великі компанії які в принципі завжди залишаться на плаву.

Але, купуючи акції треба враховувати, що вони не завжди дорожчають і бувають часи, коли вони дешевшають.

 Тобто, якщо ви купити акцію за 100 доларів це не означає що вона буде коштувати 100 доларів і завтра, вона може подешевшати, наприклад, може коштувати там 80 доларів.

Цей ризик треба враховувати, але при цьому акції, звичайно можуть давати набагато більшу прибутковість, ніж облігації і банківський депозит.

Ще деякі інвестиційні інструменти – ф’ючерси, опціони та інше

Також до інвестицій можна віднести ф’ючерси та опціони, структурні контракти та інше.

Це дуже високо ризиковий актив і там можна як заробити колосальні суми грошей, так і втратити абсолютно все.

Тому ці інструменти новачкові експерти категорично не радять, так як ці інструменти для професіоналів, у них дуже високий ступінь ризику.

Але, як би там не було, експерти стверджують, що будь-які інвестиційні інструменти мають свої плюси й мінуси, а також різну ступінь ризику, але новачок повинен розуміти, що абсолютно без ризикових інструментів не буває.

Навіть банк може збанкрутувати, але якщо інвестор там зберігає 200 тисяч гривень, то вони застраховані, а якщо там велика сума, то вони згорять.

Тому, якщо у вас сума більше двісті тисяч гривень в одному банку, то експерти рекомендують їх розподілити по різних банках.

Професійні інвестори дотримуються золотого правила – не можна зберігати всі гроші в одному банку.

Основні принципи, на що треба приділити увагу інвестору новачкові:

1). Перше правило  це визначте свою мету

Вона повинна бути чіткою і зрозумілою, «хочу багато грошей» – це не мета. Ось приклад конкретної мети – «хочу купити iphone через півроку» або «хочу купити собі квартиру через три роки» і так далі.

Цілей не повинно бути багато – краще, коли вона одна. Допускається дві, наприклад, одна короткострокова отримати той же iphone через півроку і довгострокова, купити машину через два роки.

2). Друге правило вивчіть термінологію своєї ніші

Щоб правильно інвестувати, обов’язково знайомтеся з термінологією тієї ніші, куди ви збираєтесь вкласти гроші.

Справа в тому, що у кожного напрямку є якісь свої специфічні терміни. Так ось, щоб не робити помилок, потрібно знати всі назви, сленги і термінологію.

Наприклад, вирішили інвестувати в акції, то потрібно розуміти, що є акції звичайні, є привілейовані, і тут потрібно чітко знати, чим вони відрізняються.

3). Третє правило – постійно вчіться

Якщо хочете стати професійним інвестором, то будьте готові до постійного навчання.

Справа в тому, що на інвестиційному ринку постійно відбуваються різні процеси. Хоча вони взаємопов’язані і не важливо, в якій області ви вирішили почати інвестувати, ви повинні знати ці процеси і для цього потрібно постійно навчатися.

4). Четверте правило – це план дій на випадок форс-мажору

Навіть найдосвідченіші інвестори час від часу помиляються, бо на ринку відбуваються якісь рухи. Так ось, якщо у вас є план дій в такій ситуації, то ви приймете правильне рішення.

5). П’яте правило – це  правильно вибирайте стратегію

Якщо ви в інвестиціях новачок, і часто не уявляєте, що відбувається на ринку інвестицій, не можете оцінити ступінь своїх ризиків, а їх знати треба, бо на цих знаннях будується стратегія в інвестуванні.

Тоді ви зрозумієте коли можна заходити на ринок, яких подій можна чекати, в якій точці вигідно продати, як мінімізувати свої ризики і підвищити дохід.

Резюме

Зі статті стало зрозуміло, що таке інвестиції, які вони бувають які перші кроки треба робити новачкові.

Якщо ви збираєтесь інвестувати для отримання пасивного доходу, то не забувайте дотримуватись рекомендацій описаних в статті.

Адже, набагато дешевше вчитися на чужих помилках, ніж на своїх.

Як відкрити ІТ-компанію – важлива інформація

Куди вкласти невеликі гроші

Як заробити на Форекс без вкладень?

Як репутація допоможе залучити інвестора

Як репутація допоможе залучити інвестора

Репутація як тінь, слідує за людиною, особливо на закритому ринку, де учасники добре один одного знають. Гарне ім’я і позитивна рекомендація принесуть більший ефект, ніж сотні слайдів презентації. А погана слава засновників може створювати труднощі навіть хорошим проектам. Ми всі чули про «серійних підприємців» — рідкісну породу засновників, які вже пройшлися по всім граблях, але …

Метод глечиків, який допоможе вам заощадити

Метод глечиків, який допоможе вам заощадити

Метод глечиків – один з найефективніших способів ведення особистого або сімейного бюджету. Все, що вам потрібно зробити, – розподілити гроші, які ви плануєте витратити, по шістьох глечиках. Кожен глечик відповідає за одну сферу життя. Глечик 1: найнеобхідніше (55% вашого бюджету) Гроші, що лежать тут, призначені для повсякденних витрат і оплати рахунків. Вони також будуть покривати …

Успішний бізнес – це відсутність страху для дій

Справжня свобода - це відсутність страху

У сьогоднішній темі розглядаються причини, які не дозволяють створити власний бізнес в Інтернеті. Розгляну один із основних внутрішніх факторів, який блокує досягнення бажаного результату, не торкаючись економічних, політичних та інших зовнішніх життєвих обставин. Зазвичай ми шукаємо причину поза собою (родина, друзі, колеги, начальник тощо). Ми знаходимо «виправдання», щоб відкласти те, що нам потрібно зробити. Окрім …

Як інвестувати у нові hyip ( хайп ) проекти?

Як інвестувати у нові hyip (хайп) проекти?

Існує велика кількість офлайнових HYIP, всі вони управляються зареєстрованими компаніями і приносять стабільно високий дохід. Однак бар’єр входу, тобто мінімальний внесок для участі в проекті, як правило, складає різні сумми грошей. Для пересічних громадян єдиним виходом залишаються онлайнові HYIP. На відміну від офлайнових програм, високоприбуткові мережні проекти, як правило, мінімально прозорі. Найчастіше учасники не мають …

Як заробити на криптовалюті (список сайтів збирачів і криптобірж)

Як заробити на криптовалюті (список сайтів збирачів і криптобірж)

У статті піде мова, про кращі способи заробітку на віртуальній валюті, представником якої є Біткоїни. Також описані найреальніші методи отримання доходу. Цифрова валюта вже не один рік присутня на крипторинку, і стрімко вносить зміни у фінансовий світ. Сьогодні, використовуючи криптовалюту як інструмент заробітку, багато інвесторів, які мають досвід роботи на валютних і фондових біржах, заробляють …