Перейти до контенту

Відкриваємо шиномонтаж

Малий бізнес має дуже великі шанси повноцінно розвиватися в тих галузях де великий бізнес не має власних інтересів та не може, або ж не хоче займатися бізнесом. Така тенденція спостерігається по всьому світу в тому числі і на Україні з цієї точки зору найбільш перспективно виглядає сфера послуг.

До однією з ідеї в сфері послуг відноситься ідея по створенню шино монтажної майстерні, але перед тим як задуматись про створення такого бізнесу необхідно чутко окреслити коло необхідного обладнання для ведення власної справи.

По-перше, перед тим як розглядати яке ж обладнання Вам знадобитися для відкриття шино монтажу? Обов’язково необхідно проаналізувати місце розміщення майбутньої майстерні. Наприклад, якщо мова йде про трасу, на якій є постійний рух транзитних автомобілів (в тому числі великих «фур») або майстерня буде розташовуватися в районі з переважно легковим автотранспортом та великою кількістю китайських «табуреток» (куди без них).

Відкриваємо шино монтаж

Це важливо, тому що чітко визначає теоретичне коло клієнтів, на трасі логічно буде виглядати придбання більш дорогих верстатів, що дозволяють займатися шино монтажем вантажних авто і в доважок купити б / в обладнання для легкових машин самого нижчого класу. Чому саме так?

Все просто монтаж шин для вантажівок коштує дорожче, та й клієнтів на трасі такого плану вистачає, а от що стосується легкового транспорту то вкрай сумнівно, що будуть якісь різкі сплески і величезний наплив клієнтів, швидше за все завантаження буде більш-менш стабільним та цілком впораєтеся недороге обладнання. Ну і досить абсурдно буде виглядати покупка дорого обладнання для бізнесу, з прицілом на великий вантажний транспорт, при відкритті шиномонтажу біля гаражного кооперативу. Тут більш раціонально буде виглядати придбання високопродуктивного обладнання саме для легковиків щоб не «злити» клієнтів та швидко їх обслуговувати, тоді Ваш бізнес з нуля буде мати 100% успіх.

По-друге, власне це логічне продовження першого, після оцінки потенційних клієнтів відразу ж плануйте додаткові послуги, наприклад, на трасі установка обладнання для рихтування дисків не спрацює, а от якщо Ви починаєте бізнес з нуля в місті, то варто про це подумати. Те ж відноситься і до торгівлі супутніми товарами, наприклад, на трасі буде корисно мати зо два десяти нових шин (різних розмірів), масло одночасно для їх розміщення не потрібно нічого вигадувати (дорога є дорога), а ось в місті якщо будете торгувати, то обов’язково наявність спеціалізованого приміщення.

І весь цей аналіз бажано робити до того як купили все обладнання для бізнесу з нуля, тобто на етапі складання бізнес-плану. Важливість цього елементу переоцінити важко адже Ви де-факто можете вкласти гроші в обладнання, яке не зовсім підходить під профіль майбутнього бізнесу і не забезпечити максимального рівня прибутку.

Так яке обладнання потрібно для організації шиномонтажу як бізнесу з нуля?

шиномонтаж – все обкладання – Шино монтувальний верстат, дане обладнання одне з основних у бізнесі, так, що саме до вибору даного верстата необхідно підійти з усією відповідальністю. Пропонувати якісь конкретні моделі або різновиду не буду, так як це дуже індивідуально та прямо залежить від місця розташування самої точки. Можна тільки сказати, що верстати бувають автомати або напівавтомати, як наслідок трохи дорожче і дешевше, але при цьому перші більш продуктивні. І звичайно верстати бувають для легкових і вантажних автомобілів, при виборі тих чи інших модифікацій обов’язково враховуйте свою майбутню клієнтуру.

– Балансувальний верстат, в сучасному шино монтажу просто необхідна річ, діляться на дві категорії автомати (вміють самостійно визначати параметри колеса) і напівавтомати (параметри колеса вносяться в ручну). Якщо з самими верстатами питання автомат чи напівавтомат відносне, то з балансувальним обладнанням з моєї точки зору все більш однозначно, бізнес відкривається з нуля, а автомат в два рази дорожче ніж напівавтомат. Так що вибір очевидний, хоча звичайно справа смаку.

– Компресор – при виборі компресора варто звернути увагу тільки на одну деталь, його продуктивність. Справа в тому, що більша частина інструментів в майстерні буде працювати від стисненого повітря і якщо на початковому етапі, наприклад, відкручувати колесо з машини будете руками, то з розвитком бізнесу цілком можете купити гайковерт на стиснутому повітрі таке інше. Тобто, як на мене оптимально прорахувати максимально можливий набір інструментів та його споживання стисненого повітря накинути 20% і тільки після цього купувати компресор. Як каже один мій знайомий «Запас одне місце не тисне» саме в даному випадку я з ним повністю згоден. Краще переплатити пару сотень зараз, ніж купувати другий агрегат потім.

– Домкрати – оптимально купувати гідравлічні домкрати, хоча «профі» бізнесу радять купувати пневмодомкрати, тут нічого сказати не можу справа смаку.

– Набір шиноремонтних матеріалів – переписувати що знадобитися не буду, одне можу сказати сюди входить дуже широкий перелік самих різних дрібниць. На початковому етапі раджу купити пару наборів ключів, матеріали для проведення «ремонту» шин і спробувати «клеїти колеса». По ходу таких практичних випробувань спливе все що потрібно.

Як доповнення можна (звичайно з урахуванням специфіки клієнтів) встановлювати

– Верстат для рихтування дисків.

– Устаткування для виробництва азотної суміші

І в першому та другому випадку ретельно зважте всі за і проти, і те й інше може стати або дуже істотним доважком до прибутку, але с таким же успіхом може бути простим марнотратством.

Свій бізнес з нуля та без великих вкладень

Привабливі ідеї для малого бізнесу на селі

Створюємо сучасний бізнес на Україні

Коментарі 1

Залишити відповідь