Перейти до контенту

Створення бізнесу: всі за та проти

Написання даної статті в буквальному сенсі вийшло досить спонтанно і непередбачено, як помітили, я намагаюся описувати більшою мірою реальні ідеї малого бізнесу з нуля, у всякому випадки поки є вільний час, етапи створення малого бізнесу та інші аспекти ведення бізнесу залишаючи на наступні публікації. Пов’язано це в першу чергу з тим, що кілька місяців на рік відбувається завмирання ринків, у всякому випадки це стосується створення нового бізнесу, хоча можна зазначити що сама зараз даний період закінчується і вже є сенс задуматись на створенням власного бізнесу.

Але повернемося ближче до теми, кілька днів тому я зацікавився однією ідей бізнесу з нуля з досить оригінальними параметрами і нетривіальним товаром (опишу саму модель далі) запропонувала ідею в одній із соціальних статей відома скульптор, у всякому випадки в неї є хобі, яке вона хотіла б перетворити на бізнес. Дійсно ідея як оригінальна, так і має низьку конкурентність, з одного боку все дуже добре і створення малого бізнесу можливо за кілька місяців підготовки, але мене трохи вразив її підхід, цитую текст її повідомлення:

Створення бізнесу всі за та проти

З приводу вкладення коштів у початковому етапі я категорично. Ні! Якщо людина не може почати справу з нуля, то не варто його починати. Сайти, магазини – все це другий етап. Це розвиток. Початок – це замовлення.

В моєму випадку простіше – я починаю не з нуля. У мене є гарна клієнтська база і репутація. Ці дві речі коштують дорого.

Що варто зробити на цьому етапі – думаю знайти партнера, якому буде цікаво співробітництво і який готовий буде взяти на себе витрати по розкрутці.

І так за великим рахунком якщо прочитати це повідомлення то звучить дійсно все правильно, як в класичній системі побудови бізнесу тобто створення бізнесу, так і з боку здорового глузду. Але мені дуже подобається прислів’я «Добрими намірами встелена дорога в пекло». Тепер необхідно розібрати на живому прикладі, в чому полягає помилки, які роблять багато починаючих бізнесменів при створенні малого бізнесу, хоча хочу зазначити, що дана точка зору виключно моя особиста.

Розбирати будемо окремо кожну фразу, щоб не упустити всіх тонкощів, саме тому стаття буде розбита на кілька частин і так:

З приводу вкладення коштів у початковому етапі я категорично. Ні! Якщо людина не може почати справу з нуля, то не варто його починати. Сайти, магазини – все це другий етап. Це розвиток. Початок – це замовлення.

Насправді така категорично так же погано, як і повна згода вкладати великі гроші в початок бізнесу, повинна бути тонка грань між тим, що можеш і тим, що потрібно. Насправді якщо розглянути ідеї бізнесу то можна зробити висновок, що все буде залежати від того, який саме бізнес Ви хочете відкрити. Можу з упевненістю на всі 100% сказати, що не можливо створити малий бізнес в тому ж виробництві або сільському господарстві, не вкладаючи у справу грошей.

Хоча згоден, що, наприклад, створюючи бізнес у вигляді невеликого тепличного господарства або зелений туризм можна обійтися мінімальними грошима, і справа не в тому, як хтось вважає, це аксіома, яку не потрібно доводити, а потрібно сприймати, так як вона є.

І кожен починаючий бізнесмен при створенні власного бізнесу просто повинен зрозуміти, що якщо він вибрав ідею виробничого характеру, то гроші просто потрібні. Інше питання, що гроші можуть бути як власними, так і чужими, про це поговоримо трохи далі по тексту.

Висновок якщо Ви хочете реально створити власну справу, то спробуйте почати все з чистого листа, відкинувши своє особисті упередження та стереотипи. Успішно створює бізнес той, хто здатний вчитися і найголовніше, потім на практиці реалізовувати набуті знання.

Як приклад, всі дуже скептично ставилися до ідеї бізнесу в зборі макулатури, говорили і про збитковість і «грязності» даного бізнесу і про те, що неможливо знайти замовників, але по факту бізнес відбувся і успішно реалізовується. Тобто потрібно читати і робити власний висновки, а якщо Вас заціпить на особистій думці, то бізнесу не вийти. Тим більше твердження, що якщо не може розпочати свій бізнес без грошей, то краще не треба.

Не хочу нагадувати проповідника, але в даному випадку якщо Ви дійсно хочете розпочати власний бізнес, то Ви повинні бути відкриті для нової інформації, бути готовими не просто до навчання, а й сприйняття чужих думок. В іншому випадку ви ризикуєте набити масу «шишок» і можливо навіть відмовити від самої бізнес ідеї створення власного бізнесу – приклад невдалого побудови бізнесу є в статті про готові ідеях бізнесу.

Що стосується пошуку замовників, дійсно багато в чому бізнес повинен створюватися виходячи з попиту, але підкреслюю не замовників, а попиту.

Що таке замовник – це конкретна фізична або юридична особа готовий купити той чи інший товар або послугу.

Що таке попит – це бажання покупців придбати послуги або товари за певну ціну.

Найбільше розходження між першим і другим це те, що в першому випадку мова йде про конкретизовану особу, а в другому про тенденції на ринку, тобто в сукупності покупців і їх бажаннях які власне і створюють попит.

Як це впливає на малий бізнес при його створенні? Дуже просто маючи одного конкретного замовника або навіть декілька Ви створюєте бізнес без основи. Тобто, продавши конкретному замовнику або навіть групі замовників товари або послуги, Ви ризикуєте далі залишитися без ринку збуту своє продукції (яскравий приклад такого підходу і його негативних наслідків описано в цій статті про невдалі спроби реалізації готового бізнесу). Адже решта сукупність покупців, тобто ринок може і не потребує таких послуг, знову-таки наводячи приклад можна згадати перевезення піску з вище згаданої статті.

Так можна погодитися, що іноді, але це буває дуже рідко, такий бізнес має право на життя, але знову-таки назвати подібну структуру власним бізнесом якось не хочеться. Скоріше це невелика дочірня структура і в нашій практиці такий бізнес відкривають, наприклад, родичеві топ-менеджера заводу, для того, щоб просто дати йому привід заробити, але це не бізнес у чистому вигляді.

І так дійсно попит необхідно вивчити і перевірити, чи є він взагалі, але замовника може не бути при відкриття власної справи це може бути приємним бонусом не більше і саме з цього організовувати свою справу не варто. Так що перед тим як зайнятися створенням малого бізнесу достатньо вивчити попит, але не як не шукати замовника цн все вже доведено бізнес прикладом.

Що таке бізнес план – планування бізнесу

Зелений туризм -створення власного бізнесу

Власний бізнес на розведенні раків

Коментарі 1

Залишити відповідь