Перейти до контенту

Як підпорядкувати на свою сторону працівника

У процесі роботи багато хто, особливо початківці, керівники стикаються з проблемами. Наприклад, як домогтися від працівника точного та акуратного виконання поставлених завдань? Така ситуація набуває особливої ​​актуальності, якщо працівник дуже здатний або йому важко підібрати заміну, але назустріч вимогам нового керівника він йти ніяк не хоче.

Щоб зрозуміти, яку тактику спілкування слід вибрати з таким працівником, необхідно з’ясувати причини його поведінки.

Як підпорядкувати на свою сторону працівника

Широко поширеними є 2 причини:

Склочний чи конфліктний характер

Реакція працівника на ваші події чи ставлення щодо нього.

Як підкорити собі людину зі склочним або конфліктним характером

Варіантами прояву конфліктності працівника можуть бути прихована агресивність, характер, бажання поскаржитися на все та вся. Причому це залежить від конкретної ситуації і проявляється дуже часто. Від агресивних і наполегливих підлеглих грамотні начальники воліють позбавлятися, тому що йти на поступки – програшна тактика, а виправлення такого характеру часом обійдеться дорожче за цінність самого працівника. Найчастіше такий працівник становить небезпеку керівника, оскільки сам у силу характеру може претендувати його місце. Постійні скаржники теж завдають чимало клопоту. Чим більше ви приділите уваги скаргам, тим більше вам скаржатимуться ще, а тому варто реагувати лише на обґрунтовані претензії.

Як підпорядкувати собі людину, якщо причиною конфлікту стала реакція працівника на ваші дії або його до вас ставлення

Такий випадок є найпоширенішим. Його причина – відсутність нормальних взаємин між керівником та підлеглим. А непокора може виражатися по-різному, від публічної критики та глузування з вас чи ваших доручень до прихованого саботажу. Причому дуже здатні працівники спроможні створити цілу групу навколо себе і колективно протидіяти вам. Звичайно, можна звільняти таких працівників, однак, здібний працівник не боїться звільнення, тому що може легко і швидко знайти іншу роботу, а ось чи знайдете ви йому адекватну заміну – велике питання.

Тому найкраще замислитися над тим, як досягти авторитету серед працівників. Зробити це можна по-різному. Зазвичай підлеглі щиро поважають досвідчених, грамотних, справедливих керівників, які вміють брати він відповідальність, а чи не перекладати їх у своїх підлеглих. Дуже важливе для керівника вміння зацікавити працівника, грамотно дати завдання доступною та зрозумілою йому мовою. Не треба боятись прояву розумної ініціативи з боку працівника.

Дуже багато керівників-початківців прагнуть до того, щоб все було ідеально. А тому влазять у кожну дрібницю, регулярно чіпляються до своїх працівників через дрібниці, при цьому не помічають власних прорахунків в управлінні.

В цьому випадку краще іноді проявити поблажливість, можливо, навіть не звернути увагу на якийсь промах, а якщо він суттєвий, то коректно зауважити працівника. При цьому не варто кричати, лаятися. Пам’ятайте, що всі ваші бурхливі прояви емоцій будуть звернені підлеглими проти вас.

Коли підлеглі почнуть вас поважати, вони набагато поблажливіше ставитимуться до ваших недоліків і набагато якісніше виконуватимуть ваші доручення.

Як правильно вибрати кредитну карту

Символ багатства та процвітання

Як залучити удачу та гроші

Коментарі 2

Залишити відповідь