Перейти до контенту

Бізнес-ідея інтернет-магазин: як відкрити та розкрутити

Ринок електронної комерції характеризується постійними тенденціями зростання. Завдяки готовим технологічним можливостям відкрити і запустити власний інтернет-магазин дуже просто. Сьогодні для цього можна навіть не мати  спеціальних знань в програмуванні , бо в інтернеті є безліч готових варіантів для створення інтернет-магазину.

Якщо ви вирішили зайнятися підприємницькою діяльність в ніші торгівлі онлайн, і ви хочете відкрити свій інтернет-магазин, то ця стаття для вас.

Як відкрити та налаштувати інтернет-магазин: покрокова інструкція

Бізнес-ідея інтернет-магазин

Як правило підприємці, які мріють мати власний магазин в Інтернеті вже мають ідею власної справи. Скоріше за все – це онлайн-торгівля. Чи є запуск інтернет-магазину гарною ідеєю? Звісно, що так, якщо підприємець має наміри торгувати віддалено з дому, то він повинен мати інструмент торгівлі в мережі, і ось чому:

  • більш низькі експлуатаційні витрати, ніж у магазина в офлайн;
  • економія часу;
  • велика аудиторія потенційних покупців;
  • зручна і недорога презентація магазину;
  • ефективна побудова іміджу своєї справи.

Перший крок – вибір платформи для створення інтернет-магазину

Інструмент, який підприємець вибере для створення свого торгового ресурсу, не тільки вплине на процес його створення, але й на його функціонування.

При виборі платформи слід звернути увагу на кілька важливих факторів:

  • чи доступна допомога при створенні сайту (бажано на рідній мові);
  • які можливості магазину;
  • які варіанти доступні для його налаштування;
  • чи оптимізована для SEO, тобто спрощує процес позиціонування сайту в пошуковій системі Google.

Важлива також простота користування, підтримка адміну і, звичайно ж, вартість сайту.

Інтернет-магазин на сайті, чи може окремий

Інтернет-магазин може бути як окремим інструментом, який буде створено на спеціальній платформі, так і невід’ємною частиною сайту. Тоді це називається «магазин на сайті». Це практичне рішення, коли ви хочете поєднати продажі з вичерпною презентацією пропозиції або інформації про продукти.

Для створення власного інтернет-магазину на платформі електронної комерції необхідно вибрати один з доступних на ринку спеціальних сайтів і розмістити на ньому свій магазин. Але тут є обмеження, бо для того, щоб розширити магазин або змінити його графіку, необхідно мати певні знання кодування або плагіни, які зазвичай платні.

З іншого боку, інтернет-магазин на власному сайті можна вільно змінювати дизайн. Особливо, коли виберете сучасний конструктор сайтів.

  1. Третій крок – це вибір домену і хостингу для свого ресурсу

Інформація для початківців: домен – це ім’я сайту і є одним з найбільш важливих аспектів створення іміджу магазину. Є кілька вимог, на які слід звернути увагу при вибору домену:

  • він повинен бути назвою магазину. Завдяки власник збереже стійкий імідж і потенційним клієнтам буде легше знайти сайт;
  • ім’я має легко писатися і запам’ятовуватися;
  • повинен закінчуватися відповідним розширенням. Для комерційних сайтів найбільш популярним є. com, а для сайтів, що працюють в Україні – ua.
  1. 4. Крок четвертий, основний: процес створення інтернет-магазину

Найкраще і найпростіше при визначенні структури магазину, це записати різні варіанти на папері. Тут треба вирішити, чи буде магазин частиною  вашого сайту або окремим розділом

Як тільки приймете рішення – запишіть все, що повинно бути на сайті. У цей момент також варто розділити товари на категорії. Тут треба розуміти, що, що структура магазину повинна бути зручною для користувачів і спонукати їх до покупки товару.

Гарний зовнішній вигляд інтернет-магазину має дуже важливе значення для приваблення відвідувачів. Щоб зробити свій проект зручним для покупців,  варто взяти щось хороше у конкурентів.

Треба постійно пам’ятати, що чим простіше користувачеві гуляти по сайту і бачити, що треба зробити, щоб купити певну річ, тим краще для продавця. Треба розуміти, що хороша компоновка сайту і проста навігація – це основа будь-якого інтернет-магазину.

1). Фотографії та описи товарів

Знімки товарів, які розміщуються в магазині, повинні бути реальними і показувати конкретні продукти. Головне, щоб фотографії були унікальними, саме свого товару. Красти фото з інших сайтів – це погана і не допустима ідея.

2). Опис товарної продукції

Кожен з товарів, що продається в магазині повинен бути описаний максимально точно. Такий опис варто розділити на кілька частин, наприклад, з чого зроблений товар, чим він відрізняється від інших, йому подібних, для чого він призначений та інше.

Також можна описати історію кожного товару, його створення, звідки він взявся.

3). Оплата і чітка цінова політика

Можливість оплати замовлення – це базова функція інтернет-магазину. У користувачів повинно бути як мінімум кілька варіантів оплати, таких як: переказ, оплата банківською картою чи за допомогою електронного гаманця.

Також варто забезпечити чітку цінову політику магазину, адже покупцям подобається знати, скільки коштує конкретний товар, його доставка і який час очікування доставки купленого товару. Це важлива інформація і про неї краще повідомляти користувачам відразу, а не тільки при укладанні замовлення.

4). Контакти

Мінімум в цій темі – це вказати адресу електронної пошти та номер телефону. Якщо є можливість, додайте чат на сайт. В результаті клієнти зможуть легко задавати питання про продукти і ефективно отримувати відповіді, що підвищує якість обслуговування покупців.

 Крім того, контакт з покупцем має велике значення для поліпшення опису товарів і потреб відвідувачів, що важливо для розвитку магазину.

  1. Пятий крок – це способи просування інтернет-магазину  

Потенційні клієнти шукають достовірну інформацію в інтернеті по темі, що їх цікавить. Якщо власник магазину має знання про продукцію, яку продає, то ними варто поділитися.

В Інтернеті існує безліч місцевих порталів, та компаній, які об’єднують місцевих виробників певних товарів. Багато з них запрошують нових підприємців до співпраці, тому варто пошукати їх і там просувати свої товари.

Хорошим способом просування магазину є ведення блогу. Але тут треба розуміти, що для того, щоб це принесло потрібний ефект, записи у блозі повинні бути регулярними і цікавими, щоб клієнти отримували відомості про товари, які ви продаєте. Блог має кілька плюсів:

  • приваблює користувачів;
  • створює можливості для контакту з клієнтами;
  • допомагає в позиціонуванні магазину;
  • поможе залучити нових клієнтів.
  • У кожній галузі можна знайти кілька» крутих  тим. Таким чином, власник магазину може привернути увагу людей, які шукають відповіді на конкретні питання у цій темі, публікуючи цікаві та вичерпні статті в блозі.
  1. Як отримати перших клієнтів: порада експерта

Як уже згадувалося вище, існує безліч можливостей для залучення клієнтів. Однак найголовніше – отримати першого покупця. Як це можна зробити.

Спробуйте рекламувати свій магазин за допомогою рекламних порталів, наприклад, Google Shopping, соціальну мережу.

У мережі величезна конкуренція. Мільйони маркетингових повідомлень прагнуть привернути увагу клієнтів. Так що вам потрібно ефектно виділитися з натовпу. Спробуйте позиціонування інтернет-магазину

Чим вище ваш магазин в результатах пошуку, тим більше користувачів знайдуть ваш сайт.

Резюме

Як бачим, всі дії, які необхідно виконати при створенні інтернет-магазину, зосереджені на зобов’язаннях, пов’язаних з веденням бізнесу і продажами.

Перевага інтернет-магазину численна, бо їх популярність продовжує зростати. Тому у підприємців є величезне поле для здійснення своєї мрії і початку продажів онлайн.

Але треба розуміти, необхідно мати гарну підготовку до цього бізнесу, бо . одного бажання недостатньо.

Бізнес-ідея стоматологічний кабінет

Бізнес-ідея магазин одягу з нуля

Як відкрити Інтернет-аптеку з нуля в Україні

Коментарі 1

Залишити відповідь