Перейти до контенту

Бізнес-процес по створенню власної справі

Описуючи ідеї малого бізнесу, які реально працюють, з голови зовсім вилетів один з прекрасних бізнес проектів, один з найперших з яким зіткнувся у своїй практиці. Даний малий бізнес за більш ніж 10 років не просто став для своїх власником бізнесом, а реально може характеризуватися

Власний бізнес з великої букви.

Ідея бізнесу народилася спонтанно і відверто кажучи, як і в багатьох інших ідей не пов’язаних безпосередньо з торгівлею до даного напрямку ставилися скептично.

Власний бізнес, ідея якого лежить не в перепродажу, а саме в чистому виробництві в кінці 90-х не користувалися великою популярністю, винятком стали безліч ідей малого бізнесу в сфері переробки сільськогосподарської продукції тобто де бізнес-процеси пов’язані з меншими ризиками (виробництво соєвого молока, міні цехи з виробництва вермішелі, соняшникової олії) . Звичайно, невеликі цехи виникали, але більшою мірою малі виробництва в країні можливо було віднести до нащадкових бізнес-процесів пострадянської промисловості.

Грубо кажучи, більшість виробництв малого, та й середнього бізнесу організовувалися на обладнанні та технологіях великих підприємств і намагалися на цій основі заробляти гроші. І власний бізнес, ідея якого лежала в абсолютно новій сфері, тобто фактично створювала новий ринок, здавалася чимось незвичайним.

Дійсно в той час (не кажу про великі мегаполіси, хоча …) в містах зустріти тротуарну плитку було практично неможливо і вся вона була імпортного виробництва. Саме виробництво тротуарної плитки стало основною бізнес ідеї, яку і почали реалізовувати більше десяти років тому.

Дійсно якщо розглядати саму ідею бізнесу, то на перший погляд все може показатися дуже складним і практично не реальним для невеликого початківця бізнесмена.

Насправді вся технологія виробництва тротуарної плитки відносно проста, хоча, як і всі інші ідеї виробництва вимагає чіткого дотримання технологічних норм. Під такими нормами в першу чергу мають на увазі рецептуру виробництва (головне це рецепт замісу бетону) та дотримання температурних режимів при сушінні, саме ці бізнес-процеси є головними, саме вони визначають якість, що говорить про репутацію яка і трансформується вже в прибуток.

Цікаво, що з виробництва тротуарної плитки в кінцевому підсумку виросли ще кілька різних бізнес напрямків, які побічно пов’язані з плиткою, але на сьогодні реально є окремими гілками бізнесу (весь бізнес належить членам однієї родини і кожен з них займається своїм сегментом). Про всі суміжних бізнес ідеях я розповім в найближчих стаття, не забувайте підписатися на розсилку.

Етапи організації бізнесу

Бізнес-процес по створенню власної справі

Повертаючись до власного бізнесу, ідея якого полягає у виробництві плитки можна відзначити, що все створення бізнесу можна умовно розділити на кілька етапів:

— Вибір приміщення під виробничу зону. Вимоги до самого приміщення досить лояльні, тобто потрібно, щоб була присутня електроенергія, вода і загальна площа становив не менше 100 квадратів. Ситуація з такими приміщеннями виробничого характеру зараз трохи гірше ніж 10 років тому, але за великим рахунком в робочих зонах міст знайти таке приміщення не важко. Даний бізнес взагалі починався в хоз.приміщеннях приватного будинку в передмісті. Правда, вже через три роки довелося міняти місце дислокації все-таки змінювалась країна а разом з нею и умови для бізнесу в Україні .

— Придбання обладнання. Під самим необхідним обладнанням для реалізації ідеї малого бізнесу у виготовленні тротуарної плитки мається на увазі два основних агрегату це бетономішалка і вібростіл. Ну, якщо з бетономішалкою все зрозуміло (саме в ній перемішується розчин), то вібростіл просто необхідний для ущільнення самого бетону. Тобто заповнені форми укладають на вібростіл, де після його включення відбувається ущільнення бетону. Даний інструмент просто необхідний, інакше плитка може вийти з раковинами і мати дуже низьку якість.

— Придбання форм. Власне говоримо про самі форми для плитки, саме від них залежатиме яку саме плитку буде випускати бізнес, тобто даний момент відноситься до досить суттєвих бізнес-процесів, ідей за формами існує велика кількість. На той момент вибрали кілька основних і самих низько витратних форм, які власне і пустили у виробництво. Варто зазначити, що на сьогодні тільки в основному переліку пропонованої продукції в цеху понад 35 різних конфігурацій. Плюс до цього за бажанням клієнта можна виготовити будь-яку форму аж до тротуарної плитки з логотипом компанії або міста, але в такому випадку небагато змінюється ціна тротуарної плитки і час виготовлення (форми замовлятися у окремого виробника).

— Підбір оптимальної рецептури для виготовлення розчину. Тут можна сказати одне, що за великим рахунком, існує практично єдина методика в основі якого лежить відсів або пісок плюс цемент. Але, маючи навіть настільки невеликий вибір основних компонентів можливо створити дуже багато різних варіацій, які безпосередньо пов’язані як з якістю, місцем, де буде укладати плитка, вартістю і так далі. До цього можна додати, що існує великий вибір різних присадок в сам бетон і пігментів (барвників), які використовуються при виготовленні кольорової плитки.

Власне і всі основні бізнес-процеси організації власного бізнесу в ідеї виробництва тротуарної плитки.

Технологічні особливості виробництва плитки вдома

Технологічний процес так само досить простий, але вимагає уважності до дотримання пропорцій грубо кажучи весь бізнес-процес зводитися:

— Виготовлення розчину за рецептурою;
— Заливка в форми;
— Процес ущільнення на вібростолі;
— Сушка тротуарної плитки;
— Витяг плитки з форм (можливо як спеціальним пристроєм на кшталт вібростолу так і вручну, другий варіант більш прийнятний при початку власного бізнесу)
— Вистоювали готових виробів;
— Реалізація
— Чистка форм

Варто відзначити, що, як і будь-яке виробництво є велика кількість своїх технічних нюансів, починаючи від якості піску та цементу, закінчуючи контролем за чистотою форм, але в цілому створити такий бізнес, не представляє дуже великої складності і подужати його можна і без професійної підготовки.

Обладнання для власної справи
Вкладення необхідні для того, щоб почати власний бізнес, ідея тротуарна плитка:

-Бетономішалка, до 400 доларів;

— Вибростіл – до 800 доларів;
— Форми – до 200 доларів

Все інше має індивідуальні особливості в цілому бізнес можна почати з 2000 доларів.

Готові бізнес плани – плюси та мінуси

Бізнес ідея з нуля – вторсировина

Як відкрити власний бізнес на селі бідному

Коментарі 1

Залишити відповідь