Перейти до контенту

Як досягти фінансової незалежності

Реалізувати свій внутрішній потенціал багатьом просто не вдається, причин за якими людина так і не розкриває своє внутрішнє я, дуже багато, але можна виділити відразу декілька основних в-першу чергу, це недолік фінансових ресурсів. При цьому під таким недоліком мається на увазі не тільки фізичний брак грошей, але і цілий ряд непрямих причин пов’язаних з ними.

Як яскравий приклад можна привести наявності роботи, яка приносячи навіть істотний дохід не здатна принести задоволення і «розкрити» людину, надавши йому можливість не просто здійснювати якусь діяльність, а й отримувати від цього задоволення розкриваючи внутрішні потреби душі.

Тобто проблематика фінансової незалежності набагато ширше, ніж ми можемо собі уявити і фактично охоплює переважна більшість дорослого населення країни.

Як досягти фінансової незалежності

Розглядаючи складові фінансової незалежності можна сказати з упевненістю лише одне, що повноцінно фінансова незалежність досягається тільки в одному випадки. При наявності достатньої кількості доходів для забезпечення всіх мінімальних потреб без прямої участі самої людини. Тобто тоді, коли гроші надходять незалежно від того, працює сама людина чи ні. Якщо дохід пов’язаний безпосередньо з Вашою роботою, Ви вже не є фінансово незалежною людиною, скільки б грошей не заробляли.

ЯК ЖЕ ДОСЯГТИ ФІНАНСОВОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, ВІДПОВІДЕЙ НА ЦЕ ПИТАННЯ ДЕКІЛЬКА.

Розглянемо найпоширеніші:

Фінансова незалежність – підхід перший

– Відмовитися від більшості благ цивілізації і задовольняти мінімальні потреби по мірі їх виникнення. Таким шляхом йдуть декілька категорій населення, вірніше сказати кільком він підходить – це:

люди творчості, а саме художники, письменники, вчені й т.д., що, як правило, задовольняються «хлібом та водою», а самореалізація в них проходить через їх творчість. Тобто головна мета цих категорій в самому творчому процесі та земні блага їх не дуже цікавлять, або ж цікавлять але на це немає часу;

відлюдники, проповідники, ченці і так далі, дана категорія живе духовним життям і все інше їм власне не цікаво;
так звана категорія бомжів, тобто люди без певного місця проживання, в більшості випадків це люди яким не цікаво жити, ще кажуть «вигоріли», і вони просто живуть або може існують, задовольняючись тим, що є. До цієї категорії потрапляють не тільки ті кого ми бачимо в звалищ, але і цілий ряд досить інтелігентних на зовнішній вигляд але без мети та «іскорки» в душі.

Варто відзначити, що всі хто йде саме таким шляхом до отримання повної фінансової свободи просто відмовляються від більшості благ, вірніше вони з задоволенням ними користуються тільки в разі надання таких благ даром або як кажуть «на шару». Вони не хочуть заробляти, щоб витрачати. Але подібний шлях можливий лише за певних обставин або складу характеру і переважній більшості така відповідь просто не підходить. Все-таки люди істоти суспільні, а така фінансова свобода в такому визначенні робить її власника практично ізгоєм суспільства, в тій чи іншій формі.

Фінансова незалежність – підхід другий

– Друга відповідь на дане питання відноситься до більш універсальних і підходить для більшості людей. Відповідь на питання як отримати фінансову свободу просто і складний одночасно, для отримання свободи потрібно:

– створити стабільні джерела доходів або ж мати таку суму грошей, яка забезпечить подальше життя без самого процесу заробляння. Отримати грошей багато і відразу може і можна але з моєї суб’єктивної точки зору досить ілюзорно. Не особливо вірю в виграші в лотереї або величезну «дармову» спадщину. Набагато реальніше і здійсненний варіант – створення стабільних джерел доходів тобто створення бізнесу. При цьому можу сказати, що створення власного бізнесу передбачає не створення величезних заводів або фінансових установ, для того, щоб забезпечити фінансову стабільність цілком реально створити ту ж турфірму або фірму з переробки макулатури або … варіантів безліч.

Головне щоб при реалізації ідеї бізнесу Ви чітко уявляли, що Ви хочете і навіщо Вам це потрібно. Звичайно, на початку шляху зі створення власного бізнесу буде не дуже легко і виникнуть труднощі, але цей шлях можна пройти і створити стабільну основу, передавши в подальшому весь бізнес в управління. Закріпивши за собою функції контролю як всього бізнесу так і фінансових потоків і насолоджуватися повної фінансової свободою.

Тобто існує тільки дві нормальні і найголовніше чесних відповіді на питання як досягти фінансової свободи – або ставати відлюдником та відмовитись від благ або створити власний бізнес, всі інші варіанти як пасивний дохід від вкладень в акції, банки, депозити мають масу недоліків і в нашій країні ставляться до ризикових активів. Хоча звичайно до ризикових активів подібні інструменти після фінансової кризи ставляться у світі.

Тим більше в малому бізнесі, адже правильний підбір ідеї малого бізнесу передбачає вибір вузької ніші в такому сегменті, де рівень конкуренції мінімальний, а спектр послуг максимальний, що робить такий бізнес стійким до будь-ну або практично до будь-яких потрясінням. А в разі глобальної катастрофи (якщо брати по максимуму) не один інструмент не забезпечить достатнього рівня надійності навіть золото та алмази в панчосі.

Висновок якщо немає бажання відмовитися від благ і стати бродячим художником або ченцем, але при цьому хочеться фінансової незалежності варіант залишається один це створення власного малого бізнесу з використанням найманої праці. Ще раз підкреслюю саме малого, так як навіть середній бізнес вже має на увазі створення зовсім інших форм і умов, що в свою чергу веде до залежності самого власника від переліку інших факторів.

Перспективний бізнес на воді

Етапи створення туристичного бізнесу

Відкриваємо шиномонтаж

Коментарі 2

Залишити відповідь