Перейти до контенту

Рибне господарство – як ідея для бізнесу

Як можна заробити на розведенні риби в ставках або невеликих замкнутих озерах, але, маючи таку величезну країну і величезна кількість водних об’єктів просто не правильно обмежуватися тільки ними об’єктивно є кілька альтернативних варіантів відкриття власного бізнесу. І так у нас безліч річок великих і малих, і якщо, приміром, ті ж озера і ставки все ж частково використовуються малим бізнесом, то ось потенціал, прихований в річках і великих водних об’єктах практично повністю не використовується. Варто відзначити, що в країні є подібні ферми, але їх дуже незначна кількість

І так ми говорили, що реально кожен гектар водного дзеркала здатний приносити в середньому 25 тонн риби на рік, при цьому використовуючи спеціально виведені сорти риби дозволяють збільшити вихід товарної риби в кілька разів. Як самі розумієте ідеї власного бізнесу в такому випадку стають дуже прибутковим. Особливо якщо говоримо про цінні сорти риби проживають в проточній воді.

Чим відрізняється відкриття власного бізнесу на ставку від створення власного бізнесу від розведення риби в річці?

Рибне господарство

Як самі розумієте, основною відмінністю є те, що маємо проточну воду і рибі є куди втекти на відміну від ставка або озера. Власне саме цей аспект довгий час гальмував розвиток повноцінного бізнесу в даному сегменті, власне як раніше, для організації рибних господарств використовували в більшості замкнуті водні об’єкти або ж робили такі водні об’єкти замкнутими.

Як приклад при поїздці до родичів в середині 80-х я був навіть здивований, там звичайний колгосп вирішив зайнятися розведення риби і просто перегородив невелику бухту зробивши її рукотворним соленим озером. Але те, що можливо у нас в країні в Європі просто не можливо через банальне обмеження в обсягах. Немає у них стільки ресурсів як у нас.

І європейці, до речі, не тільки вони, але й ті самі китайці вже давно і з успіхом реалізовують бізнес проекти по розведенню риби в садках, до речі це у них дуже популярна ідея власного бізнесу, та чудова можливість для створення власного бізнесу з нуля.

Цікаво, що бізнес по розведенню риби в садках, тих же європейців і китайців дуже відрізняються, якщо перші дійсно створюють високотехнологічні садки і розводять в більшій мірі цінні породи риби.

Те китайці вибрали самі не вибагливі види «сміттєвих» риб які харчуються, м’яко кажучи, відходами і розводять їх у самих примітивних умовах, годуючи їх відходами життєдіяльності людини. А ось що смішно, так що ми з успіхом їмо як продукцію перших, так і ту ж «сміттєву» рибу з Китаю, напевно, самі забезпечити себе рибою просто не можемо. Хоча, що може бути простіше ніж відкриття власного бізнесу в цьому сегменті.

Як уже казав головною особливістю такого розведення риби, є наявність кошів для організації технологічного процесу, власне саме цей фактор робить даний бізнес більш витратним, тобто для створення власного бізнесу будуть необхідні кошти і досить пристойні з огляду фінансових можливостей малого бізнесу в Україні. Тобто в будь-якому випадку при початку такого виду бізнесу буде потрібно набагато більше фінансових ресурсів, які підуть на створення чи купівлю садків.

Сам бізнес з розведення риби складається з таких елементів:

  • Дозволу на використання водного дзеркала в органах влади
  • Установка садків для риби
  • Запуск підрибка в садки

Вирощування, в яке входить годівля, охорона і звичайно профілактика хвороб. Справа в тому, що при розведенні риби в садках на річках, профілактика стає більш актуальною, адже концентрація риби в цьому випадку ще вище і ймовірність виникнення всякого роду захворювань теж зростає. Так, що відкриття власного бізнесу по розведенню риби буде потребувати і знань фізіологічних особливостей конкретних сортів риби та їх хвороби

Взагалі дану ідею власного бізнесу можна умовно розділити на дві форми, перша це саме вирощування, тобто коли відкриття власного бізнесу строїться на закупівлі малька і дорощування підрибку, власне така форма більше прийнятна для малого бізнесу. Друга це створення власного бізнесу з повного циклу, тобто і виведення малька і вирощування, але подібна організація бізнесу вже ставитися до більш просунутих форма і вимагає значних капітальних вкладень.

Що стосується самого бізнесу, то рівень рентабельності такого вирощування становить від 30% до 40%, при цьому поки у нас в Україні, таким методом вирощують тільки цінні сорти риби, за рівнем рентабельності або технологічних особливості розведення більш простих видів риби я особисто не знайшов. Так що якщо задумається про подібний бізнесі то варто все-таки розводити цінні породи риби, а більш прості розводити в ставках.

Якщо маєте досвід або знаєте господарства, які розводять просту прісноводну рибу в садках на річках, то радий буду почути Вашу думку.

Ідеї для бізнесу – все підводі камені

Як заробити гроші в селі без вкладень

Ідеї для бізнесу в домашніх умовах

Коментарі 1

Залишити відповідь