Перейти до контенту

Як відкрити свою піцерію

Піца довгий час залишалася однією з найпопулярніших страв у світі, адже навряд чи знайдеться людина, яка б не любила італійську піцу. З цієї причини її можна замовити практично в будь-якому куточку світу. На її популярність впливають низькі виробничі витрати і велика кількість комбінацій інгредієнтів, з яких її можна приготувати, тому вона стала універсальним ласощем для всіх. Чи вигідно впровадити бізнес-ідею в життя і відкрити власну піцерію? Які витрати на відкритті та веденні бізнесу і який прибуток можна отримати?

Відповіді на ці питання знайдете в статті.

Власна піцерія і види піци – доступний варіант міні-бізнесу

Як відкрити свою піцерію

Перш ніж прийняти рішення відкрити піцерію, підприємці повинні спочатку подумати, яку піцу вони хочуть запропонувати своїм клієнтам. Чому це так важливо на самому початку ведення бізнесу? Тип піци залежить від придбаної печі для випічки піци, вибору інгредієнтів і надійних постачальників, або навіть смаків місцевих жителів.

З роками популярність піци росла, а сама піца еволюціонувала, щоб відповідати вимогам різних споживачів. Завдяки цьому у нас сьогодні є багато видів цього виробу, які відрізняються способом приготування, температурою випічки тіста і способом створення томатного соусу.

1). Італійська піца в українській версії

Італійська піца – самий звичайний продукт, який можна купити навіть в замороженому вигляді в магазинах. Кожен може приготувати її вдома, і це смачно практично для всіх. Технічно це звичайне дріжджове тісто, запечене в духовці, з томатним соусом і сиром. Таким чином, дотримується рецепт отримання найпопулярнішої піци в світі – «Маргарити». Додаючи в неї інші інгредієнти, виходять інші культові види піци, такі як «Прошутто» або «Капрічіоза», але фахівці також можуть створити свою власну піцу, за своїм рецептом

2). Неаполітанська піца

Випікається в печі, температура якої може досягати 550 градусів, що істотно впливає на смак і консистенцію тіста. Перевагою такої піцерії є більш швидкий час випічки, завдяки чому страва готова навіть за 90 секунд.

Сама піца має по краях коржа видно характерні темні плями, які утворюються в результаті вже згаданих високих температур. Неаполітанська піца, також відома в Україні, вона ніжна і тане в роті. Тісто дуже м’яке і має пухнасту консистенцію, для цього воно повинно два дні бродити, щоб добре піднялося.

Інгредієнти можуть бути різні, за наявністю продуктів: класичні помідори, сертифікована моцарелла і натуральна шинка. Тут додатковий часниковий соус замінений ароматизованою оливковою олією.

Традиційна італійська піца має невеликі розміри, при цьому товщина тіста не повинна перевищувати 3 мм. Піцерії по всьому світу мають свої особливі рецепти тіста або томатного соусу, часто зберігаються в секреті від покоління до покоління завдяки яким, незважаючи на малий простір для маневру, вони можуть виділитися на ринку.

Італійська піца дуже скромна за кількістю інгредієнтів. 3-4 достатньо. Запорукою смаку є ідеальне тісто, чудовий томатний соус і велика кількість спецій, таких як орегано або базилік.

Тому підприємцю потрібно подумати про тип піци, яку він зможе готувати, і включити її в свій бізнес-план. Також необхідно звернути увагу на неаполітанські печі для піци, які трохи дорожчі, але набагато більші електричних і працюють на дровах, що також відбивається на кінцевій ціні страви в ресторані.

 1. Власна піцерія або франшиза — що вигідніше?

Перш ніж відкривати бізнес в своєму або орендованому приміщенні, слід подумати, чи буде вигідніше відкрити піцерію зі своєю ідеєю, або може взяти ідею вже у відомої брендової компанії по франшизі. Якщо у підприємця є написаний фахівцями бізнес-план, капітал на закупівлю обладнання, вибір ідеї ресторану, а також досвід у веденні бізнесу, то можна спробувати щастя і відкрити бізнес самостійно.

З іншого боку, для людей які вперше відкривають свою справу, і для тих підприємців, які вже мають досвід ведення бізнесу, але сумніваються в своїх силах відкрити власну піцерію, ідеальним варіантом буде франшиза. Це також хороший вибір для тих людей, хто, має бажання заробляти на продажу піци, але ще не розуміє і не уявляє, як повинна функціонувати піцерія.

Що таке франшиза піцерії 

Різні типи працюючих піцерій діляться своїми рецептами та інгредієнтами, а також стилем та обладнанням свого приміщення з підприємцем, який хоче відкрити свою піцерію.

 Натомість брендові піцерії хочуть отримувати частину прибутку від бізнесу запущеного з їх допомогою. Це означає, що власник бізнесу по франшизі є власником свого бізнесу, але не має повної свободи в діяльності, він працює за правилами та інструкціями брендового підприємства.

У ресторанному бізнесі, як і в будь-якій галузі, вкрай важливі маркетинг і популярність бренду. Відкриваючи відомий мережевий об’єкт послуг, підприємець повинен бути переконаний, що клієнти самі прийдуть до нього, а значить, він буде мати багато замовлень, в тому числі на винос.

Однак, якщо новачок відкриває свій власний бізнес, йому доведеться докласти багато зусиль і коштів, щоб розкрутити свою справу і переконати клієнтів, що його піца найкраща і найдешевша.

Тому дуже важливо зосередитися на високій якості інгредієнтів і сміливості вводити нові смаки.

 1. Скільки потрібно коштів, щоб відкрити піцерію?

Відкриття гастрономічної діяльності майже завжди пов’язане з величезним викликом і великими вкладеннями грошових коштів, незалежно від того, реєструєте ви свою справу на бізнес-ідеї з нуля або по франшизі. На що необхідно інвестувати кошти.

 • купівля або оренда приміщення;
 • ремонт і пристосування приміщень згідно санітарним нормам і вимогам для роботи підприємства громадського харчування;
 • придбання меблів для кухні, туалету та для ресторанного залу,
 • купівля печі для піци і всього необхідного обладнання для підприємств громадського харчування, наприклад, холодильники;
 •  оснащення посудом.

Хоча список не такий довгий, як може здатися, але тільки одна якісна піч для випічки піци коштує від 80 тисяч гривень. З урахуванням ремонту приміщень і покупкою необхідного обладнання, а також коштів на зарплату співробітників, то інвестиції можуть скласти навіть 800 тисяч гривень.

Однак, як стверджують експерти, що правильно організований бізнес окупить себе за дуже короткий час. Піцерія, розташована в жвавому місці, де тусується багато народу, а тим більше, що працює по франшизі може приносити щомісячний дохід до 300 000 гривень.

Після вирахування необхідних витрат і сплатою податку чистий прибуток може досягати 240 000 гривень на місяць.

 1. Обладнання для піцерії – на що звернути увагу?

Влаштовуючи власну піцерію, необхідно звернути увагу на якісне обладнання. Піцерія відноситься до розряду підприємств ресторанного типу, тому, повинна мати великий перелік страв.

 Тому необхідно подумати про професійних кухарів і сучасне ефективне кухонне обладнання, яке допоможе співробітникам якісно і швидко обслуговувати клієнтів.

 Думаючи про розвиток піцерії, необхідно в першу чергу вкласти гроші в спеціальну піч для випічки піци. Залежно від того, яка піца знаходиться в асортименті, такий тип печі потрібно купити.

Розвиваючи бізнес потрібно думати про розширення переліку послуг і з часом почати подавати смачні страви італійської кухні. Завдяки збільшеному асортименту послуг, і введенню нових страв, в піцерію прийдуть не тільки любителі популярної піци, а й любителі пасти, морепродуктів, ароматної кави.

Тому заздалегідь потрібно передбачити додаткове робоче місце для кухарів, можливо варто заздалегідь купити необхідне обладнання.

 1. Піцерія: бізнес-ідея і бізнес-план

З чого почати, коли людина сповнена рішучості відкрити власний бізнес, яким буде ресторан з піцою? Перш ніж приступити до реальної діяльності, найкраще почати з того, щоб продумати, як повинен виглядати ваш бізнес. Добре перерахувати всі переваги і недоліки, перевірити, скільки буде коштувати вся вартість обладнання приміщення і відкриття бізнесу. Також слід відповісти на такі важливі питання:

 • Як зосередитися на якості обслуговування клієнтів на місці, та виконання замовлення на винос або доставку?
 • Яку піцу плануєте готувати?
 • Яку піч для приготування піци купити?
 • З якими постачальниками плануєте працювати?
 • Скільки може бути найменший і найбільший оборот?
 • Чи додатково включити в меню страви з пасти і закуски?
 • Як організувати продажі з доставкою?
 • Чи працювати з популярними онлайн-додатками для замовлення їжі з доставкою додому?

Потрібно враховувати той факт, що мінімум асортименту піци, яку подають в невеликій піцерії – це п’ять видів. Популярність завоювали піци з томатами, овочами, грибами, курятиною і з шинкою.

Так склалося традиційно, що їжу люди люблять чимось запивати, тому в асортименті повинні пропонуватися такі напої, як: кава, чай, вода, соки. Часто клієнти замовляють салати, тому доцільно їх мати в меню, а якщо є можливість приготувати кілька перших страв, то обов’язково введіть їх в меню.

Тут потрібно розуміти, що чим ширше меню, і смачніше приготовані страви, тим більше шансів отримати постійних клієнтів, а це надійне джерело доходу піцерії

 1. Наступним кроком є відкриття власного бізнесу

Свою справу в ніші виробництва і реалізації піци почати непросто, особливо у великому місті. У цій ніші працюють круті підприємці, конкурувати з якими не так просто.  Тому експерти радять робити перший крок, в цей прибутковий бізнес, відкривши свою міні-піцерію. Тут не потрібен великий капітал для входу в бізнес, як кажуть підприємці малого бізнесу, можна стартувати, маючи 5 тисяч доларів. Однак потрібно дуже серйозно поставитися до організації та ведення цієї справи.

Перш за все потрібно знайти вигідне місце, де тусуються потенційні клієнти, наприклад, студентський гуртожиток, офіси державних підприємств, парк, де розважається молодь, інше.

 Якщо у вподобаному місці вже є об’єкти швидкого харчування, то не варто випробовувати долю, конкуренція буде жорстока.

Малий бізнес в ніші піци доцільно починати, маючи спеціально обладнаний пересувний вагончик. Так можна застрахувати себе від невдачі. Може трапитися така справа, що ви помилилися з локацією продажу піци, тоді спокійно можна змінити місце і переїхати в більш вигідний район.

Згодом, коли освоїте всі ази цього бізнесу, і у вас з’являться свої секрети заробітку, тоді можете розкручувати свою справу до відкриття стаціонарної піцерії.

Крім торгівлі піцою на вулиці, фахівці радять впроваджувати послугу доставки піци додому. Це значно затвердить ваш бренд і дасть додатковий дохід. Доставка додому буде затребувана завжди: будь то вагончик з піцою, або стаціонарна піцерія.

Резюме

Чи є відкриття піцерії вигідним бізнесом? Як стверджують експерти завжди буде ринок для підприємств громадського харчування, які продають дешеву і смачну їжу.

Якщо озирнутися у великих містах, щоб побачити, що там ніколи не буває занадто багато шашличних або місцевих піцерій. Попит на такого роду закладу буде завжди, а смачна піца – це найбільш часто бажана їжа на винос.

Незважаючи на значну і зростаючу конкуренцію на ринку – власний бізнес і смачна піца – самий перевірений рецепт успіху.

Ідея торгівлі з дому через Інтернет

Ідеї домашнього бізнесу з нуля

Рибне господарство – як ідея для бізнесу

Коментарі 1

Залишити відповідь