Перейти до контенту

Як заробити гроші в селі без вкладень

Практично всі ідеї бізнесу з нуля без наявності стартового капіталу знаходяться в трьох нішах, це будівництво (наприклад, укладання плитки), сфера послуг (перукарня, клініговий бізнес, надання послуг бухгалтерського характеру і так далі) або ж сільське господарство. Варто відзначити, що деякі ідеї інтернет бізнесу також потрапляють під визначення бізнесу з нуля (як приклад та ж підробіток на блогах або фрілансі).

Разом з тим ідеї бізнесу з нуля в сільському господарстві більш перспективні з точки зору можливостей зростання та розширення.

Як заробити гроші в селі без вкладень

Однією з найбільш привабливих ідей бізнесу з нуля в селі з моєї точки є ідея вирощування овочевих культур у закритому грунті, людською мовою в теплицях.

По-перше, рівень рентабельності таких культур на порядок вище, ніж та ж рентабельність овочівництва на відкритому грунті, як за рахунок більш широких можливостей вирощування, так і за більш інтенсивних умов вирощування культур. До прикладу, в умовах середньої кліматичної зони цілком реально в тепличному господарстві, без інтенсивного цілорічного обігріву, отримувати два урожаї, в більш теплих регіонах, наприклад, в Криму кількість врожаїв в теплиці може досягати трьох, чим не привід для створення свого власного бізнесу з нуля.

До речу перспективність такого бізнесу оцінили навіть вітчизняні олігархи, чого тільки стоїть відкриття тепличного комплексу на 40 гектар пана Фірташа, такі люди просто так не вкладають значні кошти.

По-друге, закритий грунт забезпечує рівномірність росту овочів, що забезпечує більш високий рівень урожайності.

У реальності якщо порівнювати дві системи вирощування, то коротко їх можна охарактеризувати так – у закритому грунті беруть високою врожайністю і якістю продукції, при вирощуванні у відкритому грунті основна ставка робиться на кількісний чинник.

Повертаючись до ідеї бізнесу з нуля варто зауважити, що закритий грунт має велику кількість переваг для починаючого бізнесмена, так зокрема:

Під ведення тепличного господарства необхідно невелику кількість землі, для початку з головою вистачить 10 соток землі;

Початкові вкладення в будівництво теплиць не сильно перевищують аналогічні вкладення капіталу в придбання насіння для відкритого грунту. Де-факто вистачить кількох сотень доларів витрачених на покупку плівки, сама теплиця робиться з підручних засобів;

Велика оборотність коштів, тобто, фактично сезон ділитися так:

  • в лютому посадки редису – прибирання в квітень-травень (у квітні йде висадка томатів) – отримання прибутку.
  • в квітні посадка томатів (по редису) – прибирання кінець червня-серпень – отримання прибутку
  • в серпні посадка огірка – прибирання жовтень – отримання прибутку.

Як бачимо на протязі всього сезону ідея для бізнесу приносить прибуток, що робить дану ідею набагато більш привабливою ніж ідеї бізнесу в селі на вирощуванні інших культур де отримання прибутку, як правило, жорстко прив’язане до певного періоду, наприклад прибирання зернових раз на рік , то ж стосуватися овочів у відкритому грунті. Але ось в інші пори року бізнес повинен обходитися іншими джерелами існування, як одна з альтернатив звичайно може служити тваринництво або створення невеликого бізнесу на зеленому туризмі. Але в будь-якому випадки в цих варіант розглядає додаткові види заробітку, тепличне ж господарство цілком здатне приносити дохід цілий рік з невеликими перервами на дозрівання і дозволяє реально створити свій бізнес з нуля.

Зокрема альтернативою для завантаження тепличних площ можна розглядати вирощування тієї ж зелені в холодну пору року, сама зелень більш морозостійка і не вимагає підтримки великих температур (звичайно, варто пошукати гарний сорти, районовані під Ваш регіон).

Тепер про проблемні місця бізнес ідеї:

По-перше, і мабуть найголовніше це наявність води, тобто в місці вирощування повинен бути власний колодязь, використання комунальної води просто неприйнятно в принципі;

По-друге, банальне бажання займатися бізнесом і як наслідок бажання вивчення самих прийомів агротехніки. Літератури з цього приводу багато і в якості прикладу можу назвати свого знайомого, який освоїв за рік технологію вирощування тієї ж ожини з нуля (до цього у нас ожиною ніхто не займався).

Третє, відразу необхідно продумати систему опалення, варіантів тут багато починаючи від електричного, газового до банального пічного опалення (використовують «буржуйки). Вибір в цілому залежить від Вас і тих ресурсів, які є. Тобто перед початком бізнесу просто прорахуйте варіанти використання кожного з наявних ресурсів і вартість такого обігріву при використанні тих чи інших ресурсів.

Четверте, необхідно відразу звернути увагу на склад грунту і використовувати тільки районовані сорти для конкретно Вашого регіону і головна умова, щоб сорт підходив для вирощування в закритому грунті. Вся справа в тому, що сорти для закритого грунту, як правило, відрізняються трохи більшими вимогами до агротехніки, але здатні давати значно більшу врожайність, ніж сорти для відкритого грунту.

Якщо мати бажання заробити гроші і створити собі стабільне джерело доходів то саме зараз прекрасний час для початку організації ідеї, так саме зараз не поспішаючи можна почати спорудження теплиці з підготовкою самого каркаса продумуванням всього агро цикла на наступний рік і так далі. Ідея для бізнесу не просто рентабельна вона дуже прибуткова в якості прикладу можна навести ту ж Голландію де в гірших кліматичних умовах з успіхом вирощують овочі та квіти. Не забувайте підписатися на блог http://ideya-biznesa.pp.ua про цікаві ідеї для бізнесу.

Ідея бізнесу – столярна майстерня

Кредитний брокер – гідний підробіток

Досвід підробітку в Інтернеті

Коментарі 1

Залишити відповідь