Перейти до контенту

Який малий бізнес можна створити в Україні

Реклама двигун прогресу, одне з часто вживаних виразів і найголовніше, що реально працюють в бізнесі, а ти паче малому бізнесу. Разом з тим реклама буває різних форм і дуже по різному може впливати, часом навіть не передбачуванно по-різному. Саме така ось прихована реклама в кінцевому підсумку і створила навіть невелике хвилювання в колі моїх знайомих.

Що таке прихована реклама? Прихована реклама це ж не завжди нав’язування свого товару, а ще й знайомство людей і потенційних покупців з товаром, послугою і так далі. Тобто ми говоримо про те, що іноді не потрібно щось реально намагатися продати, а іноді буде досить про Ваш товар або послугу просто багато говорити (образний вислів, мається на увазі публікації, невеликі семінари і так далі). В цьому плані є сенс брати приклад з мережевих компаній, які точно мають хист в просуванні, напевно малому бізнесу теж треба більше приділяти уваги так методам праці. Але в даному випадки я хотів би описати як така реклама може себе проявити і власне завдяки їй і сформувалася наступна ідея для малого бізнесу.

Який малий бізнес можна створити в Україні

Займаючись розробкою бізнес проектів і маючи погану звичку (а може і непогану) нав’язувати своїм знайомим той чи інший малий бізнес стикаєшся з тим, що власне в компанії друзів, за пивом, вином, та й просто на природі, більша частина розмов у будь-якому випадки зводитися до обговорення різних аспектів малого бізнесу. І ось такий тривалий вплив призвело до того, що пару місяців тому мене взяли «за горло» і зажадали допомогти організувати свій власний бізнес. Взагалі в нашій компанії є людина, яка із задоволення займається тільки однією справою, це тягає «залізо», спортсмен, в коло спілкування потрапив завдяки дружині і тривалий час просто сидів, ось у нього теж народилася ідея для малого бізнесу.

Етапи реалізації малого бізнесу в Україні

Як розумієте, сама ідея малого бізнесу не відрізнялася бурхливою фантазією і чітко було вирішено – тренажерний зал це теж малий бізнес. Розбираючи всю ситуацію навколо бізнес ідеї тренажерних залів і рівень конкуренції на ринку прийшли до кількох висновків:

– Реалізація даної ідеї малого бізнесу відноситися до категорії з великими фінансовими вкладеннями (дуже високий рівень вкладень в спорт інвентар)

– Відносно високий рівень конкуренції (тренажерних залів досить багато по місту), але виявилося що не все так погано з конкуренцією. Справа в тому, що, обійшовши майже всі тренажерні зали міста, помітили, що частина з них ставитися до класу VIP та вартість абонементів у таких закладів дуже висока. Інша половина доморощені тренажерні зали створені самими спортсменами і які становлять майже закритими клубами для категорії «Свої». Звичайно, піти туди можна і Вас ніхто не вижене, але всі усмішки, косі погляди таке інше, зроблять Ваше заняття дуже «веселим».

Тренажерних залів же середньої категорії практично не було.

– Невеликі фінансові викладки чітко дали зрозуміти, що рівень окупності при всіх середніх показниках становив дуже тривалий термін (більше 10 років) і не маючи власного капіталу й приміщення брати кредит під такі показники не має ніякого сенсу. Багато грошей для такої категорії як малий бізнес.

Аналіз проводили спільно, сам «качок» написав ціни і список необхідного інвентарю, ми ходили по тренажерним залами, а потім рахували. Висновки вийшли не втішні. Але як людина вперта (маю на увазі «качка») і та яка свято вірить, що він нічим не гірше за всіх інших, тобто наполягати продовжував (іноді він може бути дуже переконливим і кмітливим, ящик коньяку і раритетна книга зробили свою справу) і добився свого.

Довелося суворо переглянути всю стратегію малого бізнесу та внести в неї масу коректив, у початковому варіанті вкладення в тренажерний зал досягли 150 000 доларів, за принципом «робимо, так як є», але звичайно з урахуванням того, що все має виглядати добре.

Найбільшою проблемою для організації ідеї малого бізнесу у вигляді тренажерного залу став пошук відповідного приміщення. При цьому цікавило два основні моменти ціна і термін оренди. В кінцевому підсумку в одному зі спальних районів знайшли підходяще приміщення в триста квадратів, за відносно невелику суму грошей. Не дивлячись на помилкове переконання багатьох, зал для тренажерів не повинен бути на видному місці, що власне робить можливим використання приміщень які знаходяться у дворах, а це в свою чергу значно знижує вартість самої оренди.

У зв’язку з тим, що доводилося дотримуватися принципу мінімалізму, ремонт самого приміщення та обладнання необхідних інфраструктурних систем проводилося з використанням невеликих бригад будівельників набраних в маленьких містах. Власне дві такі бригади знайшли в місті за 200 км від самого тренажерного залу, даний фактор дозволив заощадити більше 50% на послугах самих будівельників. Головна умова в такому випадку це систематичний контроль за якістю, так і за самими працівниками, грубо кажучи, Ви самі повинні стати виконробом на час роботи, може і не зовсім зручно, зате значно знижує вартість робіт.

Обладнання

Наступним етапом, який правда розпочався практично відразу з ремонтом, стала покупка тренажерів та іншого спортивного інвентарю. Даний етап був самим проблематичним, з одного боку було потрібно купити повний набір обладнання та інвентарю, з іншого боку покупка всього списку виливалася у величезну суму (у всякому випадки для малого бізнесу). Але принцип «дешево і сердито» допоміг вирішити проблему і так основними джерелами спортивного інвентарю та тренажерів стали:

– Дрібний інвентар (гирі, штанги, млинці і так далі) і навіть частково найпростіші тренажери вдалося купити на! металобурхті!. Може й назовсім етично, але вартість такого «заліза» виходить на дуже багато дешевше. Та весь період скупки вимагав часу і сил. Спочатку об’їхали всі приймальні пункти і домовилися, що всі з спортивного інвентарю спершу буде показуватися нам (покупка такого заліза, як правило, обходитися в суму рівну вартість закупівлі помножену на 3 або 4).

– Прості тренажери робили самостійно, не зовсім самостійно, але приватно.
– Частину тренажерів купували, при цьому переважна більшість тренажерів взяли б / у і тільки кілька штук найбільш універсальні і сучасних купили новими.

Зазначу, що з усім б / у устаткуванням довелося повозитися і для цього навіть спеціально наймали людей, які приводили до належного вигляду весь інвентар.

Скоротивши дві найбільші статті витрат вийшло, що організація всього тренажерного залу з нереальних 150 000 доларів скоротилася до великих, але більш реальних 35 000.

Додаткові джерела заробітку

Відразу можу сказати, що до рівня ВІПа даний заклад не дотягувало, хоча до цього і не прагнули, але вийшло набагато краще, ніж звичайні тренажерні зали міста. Крім того, для оптимізації доходів, значно розширили перелік надаваних послуг. Зокрема додали:

– Продаж різноманітних товарів для людей займаються «залізом», товарів там виявляється багато і грубо кажучи, вийшов невеликий спеціалізований магазинчик, плюс тут же налагодили продаж спорт інвентарю як представники кількох відомих інтернет магазинів (почитайте реальні ідеї торгівлі).

– Один із сегментів залу відразу ж відокремили перегородкою і вийшов окремий спорт зал де налагодили ведення декількох груп фітнесу і аеробіки а також почали почасово здавати в оренду танцювальним колективам. Клієнтів виявилося більше ніж передбачалося.
Тренажерний зал вже функціонує можна навіть сказати, що реальні доходи виявилися навіть вище ніж закладені спочатку в бізнес-план малого бізнесу.

Так, що практика показує, що реальне бажання зайнятися бізнесом вище всяких перешкод і умовностей головне мати велике бажання зайнятися власним бізнесом, а тривала прихована реклама змушує людей замислюватися про Ваші товари та послуги, головне щоб вони були якісними.

Як досягти фінансової незалежності

Перспективний бізнес на воді

Етапи створення туристичного бізнесу

Коментарі 1

Залишити відповідь