Перейти до контенту

Бізнес-ідея на селі: дивний мох сфагнум, скільки можна заробити

Мох сфагнум (Sphagnum) – це дивовижна рослина. Його ще називають білим торф’яним мохом. Він росте в основному у вологих лісах або на болоті, іноді створює галявини поверхневого торфу. Він дуже добре росте і розмножується на заболочених місцях і навколо озер. Створює величезні колонії або великі території у вигляді щільних килимів.

Не дарма його називають дивною рослиною, тому що він володіє багатьма властивостями які люди  використовують в побуті та в народній медицині. Ще наші діди та прадіди знали його гарні властивості й передавали їх з покоління в покоління.

Сьогодні, маючи сучасні матеріали й технології, люди продовжують  використовувати його в самих різних життєвих ситуаціях.

Крім того ця рослина вписується в перелік екологічно важливих творців сучасного  екологічно чистого простору Землі, тому що болотний мох створює верховний торф на болоті. В цій статті описані його властивості, і як на цьому заробити гроші.

Мох сфагнум: мульча для домашніх рослин – і корисно, і красиво

Бізнес-ідея дивний мохсфагнум

Мох сфагнум активно використовується в побуті, особливо в сільській місцевості. Його застосовують для:

  • утеплення стін дерев’яних будинків з брусу;
  • в якості постилки для худоби;
  • створення компостів, змішуючи з гноєм;
  • зберігання овочів і фруктів;
  • матраців для немовлят;
  • у народній медицині;
  • дезінфекції взуття;
  • лікування грибка, ран і опіків;

Сфагнум, і сьогодні використовують у військових госпіталях Європи, наприклад, у Німеччині і до цього дня використовують бинти й серветки, виготовлені з цієї дивної рослини.

У багатьох європейських країнах, в тому числі і в Україні мох сфагнум використовують в кімнатному квітникарстві.

Городники додають його в грунтові суміші і прикривають землю навколо чагарників і на грядках від пересихання грунту – це називається мульчування.

У деяких європейських країнах сфагнум застосовують для визначення стану атмосферного повітря. Мох в спеціальних сітках  підвішують на перилах мостів і стежать за станом атмосфери, та як вона впливає на споруду.

В Австралії до цих пір довіряють дезінфікуючим властивостям цієї рослини й виготовляють різні миючі засоби на її основі.

Правила заготовки моху

Фахівці рекомендують проводити заготовку моху в два терміни. Перша заготівля виконується з початку травня і до середини червня.

Але якщо в цей період місця зростання моху залиті талими водами, то початок заготівлі можна почати трохи пізніше, коли повінь спаде.

Другий термін заготівлі – це початок серпня – кінець вересня в цей час стоїть суха погода, і мох можна добре висушити.

Однак перед заготівлею моху дуже важливо правильно вибрати ділянку і узгодити з людьми, які контролюють природу від варварського знищення.

Тому заготовку необхідно проводити грамотно, щоб не завдати шкоди природі, вибравши неправильний час збирання моху.

Фахівці рекомендують проводити заготовку в місцях, де сформувався чистий килим сфагнуму, без інших сортів моху, тоді буде легше його обробляти.

Рвати мох потрібно смугами, шириною до 40 см, а не суцільним килимом, тоді рослини швидше відновляться.

Перед тим як виносити зірвані рослини на сухе місце їх потрібно злегка віджати. А на звільненій ділянці, розсипати гілочки моху для його розмноження вегетативним способом.

Тут потрібно розуміти, що мохова плантація відновлюється дуже повільно, десь на протязі п’яти років. Враховуючи такі особливості рослини її заборонено виривати кожен рік на одній тій самій галявині.

Фахівці рекомендують сушку проводити на сонячній ділянці, яка добре продувається вітром, і бажано укладати його на сітках.

З просушеної сировини потрібно вибрати сміття, наприклад, кору дерев, невеликі гілочки, шишки і голки сосен, та інше.

Але, тут потрібно враховувати такий момент, що не скрізь можна збирати болотний мох. Прямо на будь-якому болоті не можна, наприклад, є такі заповідні місця або озера заболочені, де заготовлювати мох заборонено. Все це можна дізнатися або в районній адміністрації або у місцевого населення.

Також його можна вирощувати самому якщо є заболочена ділянка землі або за погодженням з сільрадою, вирощувати його на заболочених берегах озер. Є підприємці, які успішно цим займаються, і у них немає проблем із законом.

Хто є покупцем сухого моху

Бізнес-ідея дивний мохсфагнум

Великим попитом болотний мох користується у садівників і городників для мульчування грядок, клумб, чагарників, дерев, тощо.

Дуже часто мох купують приватні забудовники нерухомості. Він успішно застосовується при будівництві зрубів з колод або брусу, болотний мох прокладають між колод.

Хоча сьогодні є багато синтетичних матеріалів, які служать альтернативою моху, але тим не менше в селах популярністю користується мох,

Далі мох ще використовують при розведенні равликів, є багато таких фірм, які розводять равликів.

Тому мох можна легко продавати через будівельні магазини, через торгові точки, які займаються продажем насіння і продажем мульчі, добрив, грунту та інше.

Також є дуже багато сайтів підприємців, які продають мох, якщо до них звернутися, то вони його з задоволення куплять.

 Є багато оптовиків, які торгують великими партіями, аж до 1000 мішків, вони заберуть весь ваш залишок.

Можна продавати через інтерне-магазини, наприклад, популярністю користується маркетплейс OLX.

Упаковка готової продукції

Мох можна упаковувати в поліетиленові мішки тільки тоді, коли він добре висохне, тому що в сирому вигляді його практично ніхто не купує.

Тобто продукція повинна бути сухою – це обов’язкова вимога. Але сушити потрібно без фанатизму, щоб не пересушувати, бо він буде ламатися, і перетиратися в потерть.

Мох пакують в мішки об’ємом 60 літрів, розміром 80 см на 50 см вони виготовлені з щільного поліетилену, але попередньо в мішках потрібно зробити кілька невеликих отворів для вентиляції.

В процесі упаковки потрібно відбирати різне сміття, там листя, гілки, хвою. Утрамбовувати ногою непотрібно, просто накладаєте в мішок мох і постійно мішок трясете, сировина сама утрамбовується і має можливість вентилюватися через отвори в мішку.

Повністю упакований мішок повинен важити приблизно п’ять, шість кілограм.

Далі мішок з готовою продукцією потрібно запаяти спеціальним зварювачем.

Кілька слів про ціну

Мішок моху вагою до 6 кг, об’ємом 60 літрів продається за оптовою ціною на OLX 380 гривень.

Собівартість однієї упаковки становить: вартість тари (мішок) поліпропіленовий в Епіцентрі коштує 10 гривень, вартість електрики при запаюванні, вартість палива, щоб з’їздити на болото набрати моху і привезти 50 гривень, сам мох беремо безкоштовно.

За фактом собівартість виходить приблизно 60 гривень. Але потрібно розуміти, що тут не враховується робота.

Практики погоджуються з тим, що за сезон можна заробити гарні гроші, якщо пакувати по 50 мішків в день, і продавати їх по 380 гривень мінус 50 гривень витрати, тоді 50 мішків х 330 гривень = 16 500 гривень в день.

Резюме

Цифри звичайно дуже привабливі, але тут не враховується праця.

Як стверджують підприємці, які ведуть цей бізнес, що він дуже трудомісткий, або простими словами – важкий.

Тому одному стільки грошей заробити може і не вийде, а якщо підключити до цього бізнесу помічника, то заробити такі гроші цілком можливо.

Бізнес-ідея: м’ясні джерки – особливості технології приготування

Бізнес-ідея – в’ялене м’ясо, м’ясні чіпси

Бізнес на сушених грибах: в Україні скуповують мухомори по 120 євро за кілограм

Rate this post