Перейти до контенту

Бізнес-ідея для села: виробництво стабілізованого моху

Багато міських жителів вважають, що сільське господарство і сільська місцевість — це ніші, в яких новинки і творчість приживаються дуже важко. Але, всупереч цій думці в селі стали впроваджуватися бізнес-ідеї, які використовують величезний потенціал можливостей сільської місцевості.

Все більше людей хочуть спробувати свої сили в сільському господарстві. Однак це дуже складна і важка праця. Безсумнівно, розвиток технологій та інновацій є великою підмогою у створенні та веденні сільського бізнесу. Одним з них є створення стабілізуючого моху, який стрімко входить в моду в інтер’єрах ресторанів, сучасних офісів компаній і шикарних квартир. Про це детальніше в статті.

Як створити стабілізований мох своїми руками на продаж

Бізнес-ідея для села: виробництво стабілізованого моху

Чисте середовище, яке можна знайти в сільській місцевості, сприяє розвитку багатьох рослин. А також тих, які можуть прийти з дикої природи, та з інших країн.

Завдяки цьому можна створювати незвичайні сади, які в той же час можуть стати величезною туристичною визначною пам’яткою в цьому селі. Це ідеальна бізнес-ідея для любителів рослин.

Незвичайна ідея: мох на стінах

Хто не любить зелень у своїй квартирі? Тим часом, останні тенденції показують, що кімнатні рослини в оселях поступово «вимирають», їх замінює мох. Тобто в тренді справжні живі зелені картини або навіть килими на стінах зі стабільного моху.

Так звана мода на мох на стіні набирає популярність серед міських жителів, які почали влаштовувати в своїх квартирах незвичайні зелені композиції.

Коріння такої ідеї йдуть з Таїланду. Мода на мініатюрні рослини, що створюють дизайн інтер’єру, застосовуючи декоративні скляні ємності і акваріуми, тут не зникає, а оборот розширюється. Готелі пішли далі і почали «вирощувати» мох на стінах.

Мох, який використовується в якості декору на стінах, може прослужити до 10 років, завдяки процесу його стабілізації.

Звичайно, таку композицію потрібно захищати від прямих сонячних променів. Цікаво, що цей мох взагалі не можна поливати, обрізати або удобрювати. Завдяки своїй природі мох використовує природну вологість даного приміщення.

Найчастіше попит на такий шикарний і дорогий дизайн йде від компаній, що прикрашають таким чином приймальню, від готелів, ресторанів або спа-салонів.

Однак все більше і більше мох потрапляє в хати жителів великих міст.

Всі мільйонери починали свій бізнес з позикових, невеликих грошей

Капітал для старту бізнесу не завжди є перешкодою в реалізації бізнесу-ідеї. Не кожному бізнесу потрібно залучати працівників, щось виробляти, закуповувати обладнання та сировину.

Маючи в своєму розпорядженні невеликий капітал, ви повинні розуміти, що успіх у створенні своєї справи багато в чому залежить від:

  • хітової ідеї;
  • затребуваного товару або послуги, що користується попитом на ринку;
  • рішучості, мотивації керівництва та віри в успіх;
  • професійно складеного маркетингового плану.

Вкрай важливо знайти правильну ідею, яка дозволить увійти в світ бізнесу без величезних вкладень. Отже, подумайте:

  • скільки у вас в наявності грошей;
  • скільки доведеться вкласти на старті власної справи;
  • яка реальна кількість людей, зацікавлених у цьому товарі чи послузі;
  • яку лояльну аудиторію ви можете охопити в перші місяці своєї підприємницької діяльності;
  • чи є конкуренція в цій ніші і що ви можете зробити краще, ніж роблять конкуренти;
  • які будуть постійні щомісячні витрати для просування бізнесу.

Відповів на ці запитання, ви більше чи менше знатимете, як довго ви зможете протриматися на ринку, навіть якщо нічого не заробите.

Однак ніхто не відкриває свою справу, щоб тільки протриматися, всі хочуть заробляти гроші.

Звичайно, бізнес з невеликим капіталом має як переваги, так і недоліки. Безумовно, великою перевагою є те, що, крім власного часу і невеликого особистого вкладу, ви більше ниць не ризикуєте.

З іншого боку, бізнес-ідея, реалізована за невеликі гроші, може бути складніше розвивати, ніж коли у вашому розпорядженні є для цього гроші.

Ви повинні знати, що, відкриваючи бізнес за невеликі гроші, більшу частину маркетингового плану вам доведеться реалізовувати самостійно.

Після визначення оптимального маркетингового плану потрібно отримати перші замовлення або продати першу продукцію. Тоді ви будете знати, де шукати нових клієнтів, як переконати їх скористатися вашими послугами, як ефективно використовувати рекламу, як діяти, щоб не витрачати гроші або дорогоцінний час.

Впроваджуємо в життя незвичайну ідею: мох на стінах

Бізнес-ідея для села: виробництво стабілізованого моху

Для цього потрібен стабілізований, другими словами – сплячий мох. Знайти його можна в лісі. Найкраще він росте в холодних країнах, але і в Україні на Волині його теж можна знайти на піщаних галявинах в хвойному лісі.

Збирати його дуже легко. Просто присідайте і беріть його руками, у нього немає довгих коренів, як у болотного моху.

Акуратненько почистили від сміття, наприклад гілочки, хвою, все це зайве прибираєте. Тобто він повинен бути чистим акуратним.

Сировину складаєте в ящики або в корзини, або в поліетиленові пакети.

Технологічний процес стабілізації моху

Що для цього потрібно? Щоб стабілізувати мох необхідно створити спеціальний розчин, який складається з чистої води, гліцерину і барвника.

Пропорція розчину така: на дві частини підігрітої води, одна частина гліцерину і все добре розміщується.

Вода повинна бути не кип’ячена і не гаряча, а просто тепла. Далі додаєте барвник, купити гліцерин можна на marketplace OLX ua, але гліцерин можна купити в аптеці, а барвники для тіста в магазині.

Барвник можна взяти будь-якої колірної гами: зелений, червоний, фіолетовий, бордовий, синій, та інше. Скільки барвника додати – це на ваш смак.

Стабілізувати можна тільки що зібраний мох, він буде такий м’який і сухий, тобто якщо він трохи підсохне, то це не страшно. Навіть якщо ви заготовите його багато, він може лежати і чекати чергу на стабілізацію.

Далі, берете шматочки моху, ще раз добре очищаєте і видаляєте корінці. Якщо він висох, то просто змочуєте його чистою теплою водою. Бажано трошки кілька хвилин потримати у воді. Він промокне і тоді буде легше з ним працювати.

Після водної процедури мох кладете в ємність з рослиною, причому намагайтеся вмістити побільше, притискайте його паличкою.

Після того, як ви його поклали він буде трошки випирати, тоді можна зверху укласти звичайну вату.  Це для того щоб мох повністю забарвився з усіх боків. Все – цю ванночку залишаєте на два тижні.

Що ж станеться з мохом через два тижні. Він пройшов технологічну процедуру стабілізації (консервації). Тобто це повна заміна соку рослини на екологічно чистий консервант, що складається з води натурального гліцерину і харчового барвника.

Ця процедура буквально консервує рослину, завдяки чому мох на тривалий термін зберігає свої естетичні якості.

 Якщо повторити простими словами, то в цій рослині замість його соку надійшов гліцерин, тому в такому стані мох як би засинає і зберігається живим до 10 років.

Хто купує консервований мох і кому він потрібен

Найчастіше стабілізований мох застосовується при вертикальному або горизонтальному декоративному озелененні офісів, барів, кафе або приватних будинків. Ніша застосування у нього дуже широка.

Скільки на цьому можна заробити?

Якщо коротко, то вартість готової продукції становить: літр гліцерину на Prom ua коштує 200 гривень, барвник коштує в районі 50 гривень, вода в принципі безкоштовна, мох теж безкоштовний. У підсумку собівартість 1 кг стабілізованого моху – 250 гривень.

На маркетплейсі Prom ua він продається по 1500 гривень за кілограм.

Резюме

Як бачимо, що для новачків кращої ідеї для відкриття своєї справи не придумаєш.

Вкладення на старті мізерні, собівартість невелика, а роздрібна ціна в 4 рази вище собівартості.

Бізнес-ідея на селі: дивний мох сфагнум, скільки можна заробити

Бізнес-ідея: м’ясні джерки – особливості технології приготування

Бізнес-ідея – в’ялене м’ясо, м’ясні чіпси